Vinylmania

Prostor pro milovníky poslechu LP
jfed
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinylmania

Příspěvek od jfed » 31 říj 2013 12:49

Ano, říkal, v podstatě na to právě vzpomínal, jak měli rozložené desky na prodej a policajti na ně útočili jak seshora, tak i z přilehlých cest ... ostatně na to vzpomíná i můj starší brácha, který na tyto burzy chodil, já už to nezažil, já chodil na burzy kupovat kazety, na které jsem si pak "zálohoval" klubová CD, kde jsou ty časy ;-) Dneska jsem rád, že jsem nevyhodil sovji sbírku LP a můžu se tak vracet ke svým oblíbeným kouskům - ostatně ten důvod, proč jsem si já znovu pořídil lepší gramofon (než původní, ale stále funkční NC 150) byl ten, že spousta těch věcí nevyšla na CD a abych si stahoval ripnutý praskající LP, to už si to můžu přehrát v supr kvalitě sám (např Dunaj, Stromboli, Jablkoň, .... i když spousta těch věcí nedávno vyšla v reedici i na CD).

analog2001
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od analog2001 » 31 říj 2013 13:00

lechos píše:Páni...tys hotový literát ! Můj obdiv. Věříš že slyšel ? Cívkáč mám a měl několik, gramofonů pár taky, zesík lampáč jsem popravdě nepoužíval, v roce 1974 již na ústupu tyhle aparáty byly. Návštěvy mladší 30 let nevěřícně koukaj na magnetofon či brusič vinylů co je to za vehikl prej, čemu to slouží ? Dobré, ne ? No a kdyby nebylo oponentů odlišných názorů tak by diskuze stála v místě.
Náhodou mně je 12 let :D

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 31 říj 2013 13:15

12? A uz nakazeny "Vinylozou"?
Blahopreji! *bravo*
Za mnou kvuli gramofonu chodi jen starsi bratr (19) onoho zminovaneho "kloucka". :lol:

kemo87
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kemo87 » 31 říj 2013 15:56

Mě se zase třeba libí na deskách obaly a případně i přiložený materiál. Hezky si pustim desku, usednu do křesla nebo postele (podle toho na kde soustružim) a prohlížim si krásný velký obrázky na deskách čtu si texty a tak. Třeba teď jsem si v Náchodě koupil nově lisovanou desku Jimy Hendrix - People, Hell and Angels a to je moc peknej příklad. Nový desky moc nemusim, jenže tahle má krásný fotky jak v gatefoldu (s takovou metalickou vrstvou), tak i v přiloženém anglickém bookletu, který je opět plný fotek a textů. Prostě parádička a vzhledek k anglickým textům mi bude trvat pár přehrání než to přelouskám.

Na CD jsou obrázky malinkatý a o MP3 si ani nebudeme bavit, že? ;)
Jinak je mi 26, takže v mládí jsem k gramu přičichnul jen vzdáleně když jsem podědeil tátovu sbírku desek a nějaký starý NZC který vlastně fungovalo jen do té doby než se rozpadla přenoska a tim pro mě desky skončili. Sbírku jsme s tátou dali k popelnici a za půl hodinky byla pryč. Dodnes se tluču do hlavy co jsem to za debila že jsem to neschoval...(byla tam Led Zeppelin, Sabati, Pink floyd atd atd...většina německá přitažená z burzy)

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 31 říj 2013 19:27

lechos píše:Argument ? Realita, řekl bych. Neznám nikoho v rodině, příbuzenstvu ani u známých a kolegů že by měl a používal starý (nebo nový jako že jsou) gramofon. Pravda, nejsou to diskutéři tohoto fóra. Gramofon standartního provedení je technická dekorace a ozdoba bytu, doplněk audio řetězce ale poslech z vinylu...to chce náturu a sebezapření. Někteří lidé podivíni jsou.
Občas taky podléhám pocitu, že když je v mém okolí něco běžné, je to samozřejmostí i v celém okolním světě. To je ale základní omyl. Přesvědčil jsem se o tom při nedávných volbách prezidenta. Všichni co znám volili Karla a přesto Karel nevyhrál.
Nikdo z mých přátel nemá gramofon a já jsem široko daleko největší hifimagor, protože normální hifi na Mělníku se kupuje za 3990,- v místním superkrámu. A to i s reprákama. Hi resolution audio je v našem velkoměstě jedině a jedině mp3 320 kb/s a nižší. Největší hifisti v obci jedou z notebooku přes WMPlayer. Taková je holt ta masovka. Já mám ve skříni asi 500 LP různé úrovně a jednou si je určitě budu chtít znovu poslechnout. Gramofon je zkrátka pro sváteční chvíli, hudební mixy jsou do auta anebo jako jiný druh kulisy pro činnost. Jsou to dva zcela odlišné světy a ne každý tomu "svátečnímu" rád naslouchá. Hudba je dnes degradovaná na pouhou kulisu a ještě se u ní měří ratingy, kolik jako lidí ji poslouchá. Přesto všechno jsem si jist, že skutečných milovníků hudby jsou miliony a ta "sváteční chvíle" že má skutečně smysl. A vinyl je všech hudebních reprodukcí králem... *palec*

cepik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cepik » 10 lis 2013 02:48

AMEN

Odpovědět