Zajímavá diskuze o strých dobrých dobách kazet a pásků

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zajímavá diskuze o strých dobrých dobách kazet a pásků

Příspěvek od merhaut » 16 úno 2018 15:03

Šumfuč (pasáž z života rockera)
Pamětníci si jistě vzpomenou, jaké utrpení nám přinášelo šumění našich cívkáčů. Proto, když se počátkem 80.let v Téčku objevil článek o potlačovačích šumu americké firmy dbx, rozbil jsem novomanželské prasátko, vyveksloval 500 US a pořídil si namísto pračky a ledničky a sedačky dbx 128 II. A byl jsem v tichém ráji – moja mlčela a i šum pásků zmizel někam pod úroveň mínus 100 dB, prostě nebyl. Používal jsem tehdy ještě starý tuzemský vyženěný stereo cívkáč B100. I připojil jsem jej na svou magickou mašinku (pěkně schovanou za bukem) a coby sviňa převlečená za kamaráda jsem se jal týrat všechny kamarády kolegy takynahrávače, kteří se mně připletli do bytu. Zručně jsem si nacvičil divadelní představení, kdy jsem se buď podivoval nad tím, že mně ta bé stovka vůbec, ale vůbec nešumí, anebo že mně asi prodali omylem nějaký speciální exportní kus, případně jsem zavedl řeč na smyšlenou hifistickou alchymii typu orientace magiče podle magnetického pole, geopatogenní zóny, demagnetizace, kolmost hlav (těch v magiči), ... zvrácené fantazii se prostě meze nekladly. No odhalen jsem po čase samozřejmě byl, zbit však nikoliv, neb jsem byl těžší než všichni postižení. Jo a stejnoženatej jsem pořád.
----
Takhle jsem kdysi zavzpomínal na svou dávnou hifi kapitolku...

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 » 17 čer 2018 10:48

:lol: Také jsem začínal na B-100vce :lol: Ale nyní zvažuji návrat k tape decku,problém je že se v tom moc neorientuji. Mám několik chromek co mi zůstali po prodeji základního modelu tape decku sony a rád bych zavzpomínal na staré časy a něco na ně nahrál,občas si to pustil.Vím že tu jsou odborníci na tyhle mašiny tak bych požádal o nějaké rady co shánět.Požaduji šířku 43cm a černou barvu :lol:a samo sebou i nízkou cenu :lol:no a na konec aby to byl stroj tudíž něco z horních pater.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 17 čer 2018 19:26

Mně zůstaly na kazety bohužel jen špatné vzpomínky. Jsa postižen bezchybnou reprodukcí zvuku, tak po lupancích na deskách mě zaskočilo kolísání výšek, které se po čase objevilo na začátku každé druhé kazety.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 14 črc 2018 07:31

audio kazety formátu CC vznikly jako rovnocenný partner přenosného bateriového rádia nejnižší jakosti...z časem se sice vypracovaly až k hranici hi-fi - zásluhou nových materiálů type II a IV či kompandérů (DNL, dolby, High-com, dbx...) ale stejně, pásek je pásek, nejlépe 1/2 stopý záznam a rychlost 19,05 cm/s (ReVoX, Teac, Akai apod.) nic lepšího pro domácí poslech neexistovalo
kazet deck šíře 430 mm vyráběl Sony, Technics, Aiwa (až později, dříve 420 mm) i další co se již moc nepamatuji zde máš výběr nepřeberný

zdenoeddie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zdenoeddie » 17 črc 2018 12:23

Moja hudobna/hifi put zacala na stoji B101, znarodnenom mojim rodicom. Otec v davnych dobach coby aktivny posluchac "Vetrniku" ma dopredu zasobil perlamy z dielni Citron, Accept, Judas Priest, Scorpions, atd. Sumelo, obcas to aj divne hralo, ale muzika jela. Ostatne slo bokom. Potom som objavil caro LP, CD, MC, ale to uz je ina kapitola.

Oldear
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oldear » 17 črc 2018 12:45

Né vše bylo v dobách CC tak špatné. V dobách dávno minulých - počátcích CDDA cca 1983, kdy neměly siliče DAC a tedy žádnou optiku, dig. koax, HDMI, Denon Link či HS-link a vše bylo propojeno analogově - shodným VDH kabelem, bylo na kvalitních bednách, kvalitním tape decku a metalkách např. TDK MA-R jen těžko rozeznatelné co je přímá reprodukce z CD playeru a co je totožná nahrávka stejného titulu na uvedené CC. Tak zas neblbněte. Dolby C většinou stačilo a HX PRO také nemělo chybu.

Jiná věc nastala když se player později připojil digitálně. Tam se pak ten tape deck nechytal, to by musel už být DAT.

Odpovědět