Dac Gustard X16 Balanced MQA

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 772
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Dac Gustard X16 Balanced MQA

Příspěvek od Tomáš »

Pořídil jsem si novou hračku,špičkový a přitom ne drahý dacan Gustard (pochází z rodiny Shenzenaudio,jako například Toppingy)
Obrázek
Na ASR ho měříli a umistnil se DRUHÝ !!!!!! ze všech asi 350 měřených převodníků (první je téměř nesehnatelný český octo dac8 stereo,který ale stojí víc než třikrát tolik) - tady poznámka,koupil jsem ho na Hifigo za pětikilo bez poštovného,DPH a cla,zatím to ještě jde :D
Obrázek
Pro streamery: má implementovaný hardwarový dekodér MQA,převodníky používá sabre ES 9068AS,na každý kanál 1
Na ASR měření a šílená,téměř stostránková diskuze
https://www.audiosciencereview.com/foru ... ew.17419/
Zatím ho mám teprv chvíli,trošku jsem ho porovnával s RME Adi 2 Dac,čistě subjektivně mi přišel trochu lepší stereoprostor a trochu hlubší a razantnější basy - ale je to nová hračka :lol:
Stránky výrobce
http://www.gustard.cn/
Možná si k němu ještě pořídím malý origoš předzesilovač.Ty jsou taky dobře hodnocené.Převodník má sice digitální regulaci hlasitosti ale Žaludek(gustard) na ASR doporučuje pro nejlepší dynamiku nastavit výstup na 0 dB a hlasitost řídit potom analogově

blesk666
Příspěvky: 882
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac Gustard X16 Balanced MQA

Příspěvek od blesk666 »

Ak mas vsetky tie 3 DAC-y doma co mas na fotke (D10, RME, a teraz novu hracku Gustard), mohol by si dat potom trochu podrobnejsie tvoje porovnanie. Inak gratulujem.
Na ASR aky analog preamp k tomu skusali, ktory mal podla nich “lepsiu dynamiku”? (100 stranovu diskusiu fakt nedam:-)

koudy42
Příspěvky: 1608
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac Gustard X16 Balanced MQA

Příspěvek od koudy42 »

Jsem zvedavy, pristy tyden by mel byt doma *2thumbsup*. Jeste resim streamovaciho partaka, ktery ma dotazeny SW, bitstream, USB a Tidal.

fb_jan4
Příspěvky: 1
Registrován: 29 čer 2021 01:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac Gustard X16 Balanced MQA

Příspěvek od fb_jan4 »

Jak radikální rozdíl je oproti RME ADI 2? v čem se charakteristikou liší?

mcm
Příspěvky: 250
Registrován: 24 led 2020 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac Gustard X16 Balanced MQA

Příspěvek od mcm »

Dá se to u nás někde v ČR půjčit abych si to poslechl? Nechce se mě to kupovat naslepo.

koudy42
Příspěvky: 1608
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac Gustard X16 Balanced MQA

Příspěvek od koudy42 »

Nebal bych se naslepo, jsem max spokojeny. Jen mi vrta hlavou proc se mi zacne objevovat brum v pravem kanale ihned po zapnuti, bez signalu. Kdyz pustim prvni pisnicku je klid. Totez se deje kdykoliv prepnu Digi vstup, ktery neni pripojeny tzn vsechno mimo USB. Brum zni jako zemni smycka. Zkousel jsem odpojit i USB pri zapnutem stavu a chova se to stejne.Stejne tak vymena napajecich kabelu i vcetne origo a prepojovani zasuvek a psa s filtraci. Vubec tomu nerozumim. Je to jen drobnost, ktera nerusi poslech, ale nemam rad, kdyz neco v sestave "zlobi".

mcm
Příspěvky: 250
Registrován: 24 led 2020 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac Gustard X16 Balanced MQA

Příspěvek od mcm »

zatím o tom moc nejsem přesvědčený - třeba takový S.M.S.L SU-8S vychází levněji a má lepší hodnocení https://www.head-fi.org/showcase/categories/dacs.275/

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 772
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac Gustard X16 Balanced MQA

Příspěvek od Tomáš »

zatím o tom moc nejsem přesvědčený - třeba takový S.M.S.L SU-8S vychází levněji a má lepší hodnocení
Těm hvězdičkám bych věřil asi tak,jako předpovědi počasí na příští měsíc.Jsou to vžycky DOJMY nějakého člověka,na různých aparatůrách a pod.Např. Gustard X26Pro má daleko horší měření než X16 a o hvězdičku víc.A to ani nemluvím o tom iFi audio,to je už úplná hrůza.Lidi asi mají rádi zkreslení :mrgreen:
A vlastně je mi to jedno,já jsem spokojenej a za těch 11 tisíc Kč,co jsem za to dal,je to paráda

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 772
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac Gustard X16 Balanced MQA

Příspěvek od Tomáš »

mcm napsal
zatím o tom moc nejsem přesvědčený - třeba takový S.M.S.L SU-8S vychází levněji a má lepší hodnocení https://www.head-fi.org/showcase/categories/dacs.275/
Obrázek
zdroj:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... ac.26685/

koudy42
Příspěvky: 1608
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac Gustard X16 Balanced MQA

Příspěvek od koudy42 »

Pochybuji, ze to nekdo uslysi co se tyka konkretnich hodnot :lol:. Jinak nezbyva nez zkusit a otazkou kdo bude ochotny ho jen tak pujcit, navic s tim, ze vetsina do nej sla "na slepo" a rizikem nasledneho vraceni nebo prodeje *jupi*.

progsociety
Příspěvky: 516
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac Gustard X16 Balanced MQA

Příspěvek od progsociety »

Mne stačí základný prevodník D10s, pretoze na počiny od RME alebo Gustard treba mať aj vynikajúce sluchátka, aby si človek tie detaily uzil. Coz nie je môj prípad.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac Gustard X16 Balanced MQA

Příspěvek od PítrsPraha »

MNOHEM podstatnější, než rozdíl 1 dB (sic!) v SINADU, který bych slovy "daleko horší" osobně neoznačil ;), je jak konkrétní DAC svým zvukem zapadne do konkrétního systému, akustiky a vkusu posluchače. Měření zvuk nepopíší a rozdíl 1 dB ve vypočteném ukazateli neřekne vůbec nic o tom, který DAC je zvukově lepší.

Člověk má (obecně) tendence věci zjednodušovat a polarizovat na ano/ne, dobrý/špatný. Ukazatel SINAD je toho smutným příkladem. A vytvářet na základě SINADU závěry, že tenhle DAC je jasně horší, páč jej má horší o 1, 2, 5 dB, je tak slepá cesta, jak jen může být.

Je ale pravda, že tyhle vyšší Toppingy a Gustardy svými parametry a nizounkou cenou vzbuzují pozornost. Měl jsem doma jen Topping D10 a to bylo špatné - myslím obecně. Poměr cena/zvuk je u něj fajn. Pak na chvilku D70 na porovnání s RME ADI-2 Pro a taky nepřesvědčil podivně sterilním zvukem i oproti RME, které taky stojí spíš na té sušší analytičtější straně od neutrality.

BVa
Příspěvky: 2813
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac Gustard X16 Balanced MQA

Příspěvek od BVa »

Bez ohľadu na pocity, emócie, preferencie, sympatie a antipatie k značke,cene, vkus a iné subjektívne pocity je realita pomerne jednoduchá.. SINAD (signal to noise and distortion) hovorí o tom, ako ten prístroj mení zvuk, degraduje pridaným skreslením a šumom.
Či to je počuť alebo nie je iná vec (slepý test..), či niekto preferuje zmenený (zhoršený) signál je jeho vec a jeho zjednodušenie a nepochopenie situácie, kľudne nech si komplikuje veci a dookola vyberá podľa pocitov, ale nie je to objektívny fakt. Jednoducho prístroj, ktorý menej zmení signál (zvuk) je vernejší, bližší k realite a ergo objektívne lepší. Bez ohľadu na cenu , vkus a sympatie poslucháča.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac Gustard X16 Balanced MQA

Příspěvek od PítrsPraha »

...dokola omílané nepochopení naprostých základů i po 40 letech resp. zabedněnost v neschopnosti pochopit, rozdíl v měření a poslechu (slepém, samozřejmě)...

Postopedesátéosmé: nejde jen o absolutní hodnotu zkreslení, ale předevšém o jeho charakter a složení. Zkreslení není jedno s jedním charakterem, potažmo slyšitelností, potažmo jednoznačným vlivem na zvuk. Některé druhy zkreslení jsou slyšitelnější (slepý test) než jiné (viz. některé testy PMA). SINAD tohle ignoruje a to není správně. SINAD je jen zjednodušení, které ze své podstaty vypouští některé podstatné aspekty (složení zkreslení).

Nejjasnějším důkazem výše uvedeného je slyšitelnost rozdílů ve zvuku i u komponent, které mají všechna měřitelná zkreslení pod hranicí slyšitelnosti (pokud se pokusně sluchem zkoumá slyšitelnost každého typu zkreslení zvlášť).

Hezky ti to už také několikrát vysvětlil třeba Kryton...

Jenže.... :D .

Hezký den

BVa
Příspěvky: 2813
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac Gustard X16 Balanced MQA

Příspěvek od BVa »

Nejjasnějším důkazem
nepochopenia je tvrdenie, že
je slyšitelnost rozdílů ve zvuku i u komponent, které mají všechna měřitelná zkreslení pod hranicí slyšitelnosti
To je potom otázka pre iný vedný obor, nie elektroakustiku.. A o "charaktere" (ktorý je vidieť v obrázkoch spektra..)a druhoch skreslenia a o nepochopení ich počuteľnosti, aj keď sú pod hranicou počuteľnosti, sa kľudne môžeme baviť, ale teda vecne, nie bájky.. Myslíš THD, nižšie/vyššie harmonické, párne/nepárne? Alebo CCIF, prípadne IMD, alebo SID, prípadne TIM, alebo DIM100, či multitón? A s akým filtrom? Daj hodnoty počuteľnosti / nepočuteľnosti tých skreslení v izolácii a v kombinácii s inými.. ;)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host