RIP audiostopy z BR disku

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
AlienCZ
Příspěvky: 266
Registrován: 24 dub 2008 11:27
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

RIP audiostopy z BR disku

Příspěvek od AlienCZ »

Mám dotaz k bitperfect RIPu audiostopy z BR disku, obvykle zpracované v hir-es formátu 24bit/96kHz.

Mám pár hudebních BLuRay disků, ale samozřejmě nemám k dispozici TOP BluRay přehrávač dejme tomu audiofilské konstrukce, takže při přehrávání zřejmě dochází k jisté degradaci kvality záznamu. Bohužel disky jsou chráněné a běžně dostupnými free grabbery se mi nedaří stopu dostat do WAV do PC a na úložiště, odkud přehrávám WAV soubory přímo Lyngdorfem, který si stopy sám bere k přehrávání z tohoto úložiště, například zasunutý flashdisk, případně UPnP po síti a pod.

Třeba je tu nějaký BR ripper GURU, který by mi s tím pomohl a poradil.

Cestu hledání TOP BluRay přehrávače absolvovat nechci, nevěřím, že je realizovatelná za smysluplé peníze a kvůli deseti audiodiskům to ani nemá cenu.

pershing003
Příspěvky: 31
Registrován: 28 črc 2019 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: RIP audiostopy z BR disku

Příspěvek od pershing003 »

Zdravim.
Free grabery tu audiostopu samozrejme stahnou .... pokud jim to medium odemknes. To “odemceni” provadi i vsechny prehravace, je tam ale podminka ze digitalne nesmi jit nic ven pokud neni cela cesta od mechaniky az k zobrazovadlu chranena HDCP. Vpripade ze je retezec prerusenej, tak to ty klumpry nesmi prehravat v plne kvalite. 😒
Takove programy jsou, lze si je legalne koupit, ale “jejich pouzivani je v rozporu s AZ. Ale to Tvoje disky, a dle tehoz AZ mas pravo na zalohu. 😀
Fakt je, ze tyto programy umoznuji fungovani v rezimu zkusebni verze, vetsinou 21 dni.
Za tu dobu tech par kousku pujde vycucnout mnohokrat. Podminkou je BR mechanika v pocitaci a nektery z podporovanych operacnich systemu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host