Smysl CD a LP v současnosti.

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
hotovyrado
Příspěvky: 11
Registrován: 21 čer 2020 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Smysl CD a LP v současnosti.

Příspěvek od hotovyrado »

Vlastnit fyzický nosič je hlavně o pocitech, o zážitcích spojených s tímto médiem (koncert, podpis v bookletu...)... pokud jde pouze a jen o konzumování hudby, smysl vlastnit nosič fyzicky dle mě není, streamovací služby už dnes hrají velice pěkně a pohodlí kdy ovládáš výběr muziky mobilem nemá chybu

Uživatelský avatar
Mracoch
Příspěvky: 12
Registrován: 25 bře 2011 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Smysl CD a LP v současnosti.

Příspěvek od Mracoch »

Jenom tak na okraj k těm mantrickým 24 bitům. Když bude nahrávka obsahovat 90% svého času clipping, tak je těch 24 bitů jaksi na prd... Bohužel takto upravených nahrávek je v současnosti většina, protože aby to "hrálo", tak nezbývá nic jiného než to oříznout.
A abych přispěl k tomu smyslu záznamových médií, tak mě třeba napadá taková modelová situace: Miláčku, přibliž svůj telefon k mému, abych ti mohl přes tůtů poslat pár písniček jako dárek k našemu výročí...

jurajc
Příspěvky: 25
Registrován: 01 led 2016 13:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Smysl CD a LP v současnosti.

Příspěvek od jurajc »

ahoj...určite zmysel CD aj LP tu je u hocikoho.....osobne mám streamer ale poslednou dobou viacmenej na rádio a úpravu zvuku jak z TV, tak slúži ako prevodník z CD transportu....ale nadraďovať jedno nad druhé (stream vs CD)?? je to ako v materskej škôlke, čo bohužial táto doba doniesla aj medzi dospelých... hm

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti