ukládat, zálohovat ve FLAC, ale jak poslouchat ?

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Darby
Příspěvky: 24
Registrován: 21 led 2010 13:36
Kontaktovat uživatele:

ukládat, zálohovat ve FLAC, ale jak poslouchat ?

Příspěvek od Darby »

To mě chlapi řekněte jak to děláte ? Jak to tady čtu, tak všichni, včetně mě, ukládají a zálohují hudbu v lossless formátech, hlavně ve FLAC. Ale jak to potom posloucháte ? Přeci jako hifisti ne ve FLACu ? To si to před každým poslechem převádíte do WAVu nebo máte všechno jak ve WAVu tak ve FLACu ? To by potom HDD požadavky byly sakramentsky vyšší : 1x vše v plný palbě pro poslech a 1-2x v záloze v lossless. Nebo existujou programy jež uložené FLACy, ty které si uživatel vybere pro poslech, jakoby "online" převedou do WAV a pošlou je do aparatury ? A ihned ty WAVy sami smažou, aby se zbytečně nezahlcoval HDD? To by bylo podle mě ideální rešení. Vím, že třeba foobar to převádí celkem rychle, oproti normálnímu CD playeru by to sice bylo pomalé, ale já bych si na to klidně zvykl, zatím bych se uvelebil v křesle, zklidnil se a nastražil uši :-) Existuje něco takového?

Audio
Příspěvky: 221
Registrován: 08 lis 2009 22:41
Kontaktovat uživatele:

Re: ukládat, zálohovat ve FLAC, ale jak poslouchat ?

Příspěvek od Audio »

Darby píše:To mě chlapi řekněte jak to děláte ? Jak to tady čtu, tak všichni, včetně mě, ukládají a zálohují hudbu v lossless formátech, hlavně ve FLAC. Ale jak to potom posloucháte ? Přeci jako hifisti ne ve FLACu ? To si to před každým poslechem převádíte do WAVu nebo máte všechno jak ve WAVu tak ve FLACu ? To by potom HDD požadavky byly sakramentsky vyšší : 1x vše v plný palbě pro poslech a 1-2x v záloze v lossless. Nebo existujou programy jež uložené FLACy, ty které si uživatel vybere pro poslech, jakoby "online" převedou do WAV a pošlou je do aparatury ? A ihned ty WAVy sami smažou, aby se zbytečně nezahlcoval HDD? To by bylo podle mě ideální rešení. Vím, že třeba foobar to převádí celkem rychle, oproti normálnímu CD playeru by to sice bylo pomalé, ale já bych si na to klidně zvykl, zatím bych se uvelebil v křesle, zklidnil se a nastražil uši :-) Existuje něco takového?
Proč neposlouchat ve FLAC? To by mě z toho šlehlo-převádět do wav.Do wav,jen když chci něco vypálit. ;)

Darby
Příspěvky: 24
Registrován: 21 led 2010 13:36
Kontaktovat uživatele:

Re: ukládat, zálohovat ve FLAC, ale jak poslouchat ?

Příspěvek od Darby »

No protože 1411 kbps hraje líp než něco kolem 850. Pokud by to nebyl rozdíl, tak by jsme mohli zůstat u MPTrosek. Prostě z principu: chci jen to nejlepší, jsem přece audiofil :-) Jo, jasně, taky mě to už přestává bavit pálit na CD-RW, tak proto se tady ptám, zda už někdo nevymyslel něco vychytaného...

merhaut

Re: ukládat, zálohovat ve FLAC, ale jak poslouchat ?

Příspěvek od merhaut »

Že tady někdo netuší, co je bezeztrátová komprese?

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: ukládat, zálohovat ve FLAC, ale jak poslouchat ?

Příspěvek od Odar »

:lol: *headbang*

Audio
Příspěvky: 221
Registrován: 08 lis 2009 22:41
Kontaktovat uživatele:

Re: ukládat, zálohovat ve FLAC, ale jak poslouchat ?

Příspěvek od Audio »

Darby píše:No protože 1411 kbps hraje líp než něco kolem 850. Pokud by to nebyl rozdíl, tak by jsme mohli zůstat u MPTrosek. Prostě z principu: chci jen to nejlepší, jsem přece audiofil :-) Jo, jasně, taky mě to už přestává bavit pálit na CD-RW, tak proto se tady ptám, zda už někdo nevymyslel něco vychytaného...
Nesrovnávej to s MP troskama-FLAC je BEZZTRÁTOVÝ formát,takže informace jsou stejné pouze komprimovány (něco jako WinRar) a kodekem FLAC projdou s menším dat.tokem,ale jsou STEJNÉ. ;)

Darby
Příspěvky: 24
Registrován: 21 led 2010 13:36
Kontaktovat uživatele:

Re: ukládat, zálohovat ve FLAC, ale jak poslouchat ?

Příspěvek od Darby »

nevím, ale já to chápu tak, že lossless formáty jsou bezeztrátové proto, protože žádnou hudební informaci neztrácí, tedy že si tyto zkomprimované informace mohu vrátit zpátky, rozbalit. Nemyslím si, že když poslouchám FLAC v 800 kbps tak že se mě k uším dostávají všechny hudební informace. Flac je komrimovaný formát, jeho bezztrátovost chápu v možnosti 100% obnovy všech dat, narozdíl od MP3, kde o všechny zkomprimované data přijdu.

boxer

Re: ukládat, zálohovat ve FLAC, ale jak poslouchat ?

Příspěvek od boxer »

Flac je komrimovaný formát

Výborně.No tak ti pěkně děkuji. :roll:

A já vůl si myslel doteď,že si to ve flacu ukládám co by lossless a ono je to ztrátové. :o

A nebo možná jsi ztratil po cestě někde informaci co je flac. *taktone*

FLAC (Free Lossless Audio Codec) je otevřený zvukový bezztrátový kodek. Používá lineární predikci pro konverzi zvukových vzorků do série malých čísel (známe jako reziduály), které jsou efektivně uloženy pomocí Golomb-Ricova kódování. Používá také RLE, které se ale reálně uplatní pouze u 8bitového rozlišení. U 8 bitů je totiž poměrně dost velká pravděpodobnost, že v homogenních částech splynou minimální odchylky v nízkém 8bitovém rozlišení a tudíž mnoho sousedních hodnot bude stejných. U 16 bitů je RLE již téměř nepoužitelné. FLAC je o něco „slabší“ než jiné zvukové kodeky jako WavPack nebo TAK, zato je rychlejší a více rozšířený. Verze 1.1.4 dosahuje výrazně lepší komprese než verze jako 1.1.2 a starší.


Darby
Příspěvky: 24
Registrován: 21 led 2010 13:36
Kontaktovat uživatele:

Re: ukládat, zálohovat ve FLAC, ale jak poslouchat ?

Příspěvek od Darby »

já neřek že je to zrátové, jen zkomprimované, se 100 %-tní obnovou - a to samé se píše v tvé citaci. Kde máš důkaz, že do repro jde všechno jako při CDDA ?

Audio
Příspěvky: 221
Registrován: 08 lis 2009 22:41
Kontaktovat uživatele:

Re: ukládat, zálohovat ve FLAC, ale jak poslouchat ?

Příspěvek od Audio »

Zkusíme to nyní polopaticky:máš před sebou kvádr z pěnovky,stlačíš ho třeba na poloviční velikost,třeba nemáš větší krabici,uložíš ho tam a nic se nestane-je prostě tam.Převezeš krabici s kvádrem,rozbalíš a vytáhneš ten kvádr.Zase máš ten stejně velký kvádr. :roll:

Darby
Příspěvky: 24
Registrován: 21 led 2010 13:36
Kontaktovat uživatele:

Re: ukládat, zálohovat ve FLAC, ale jak poslouchat ?

Příspěvek od Darby »

ano, zmáčkneš pro uložení, rozbalíš pro použití, říkám snad něco jiného ?? Ale hraje zmáčknutej molitan stejně jako rozbalený ? Já myslím, že ne.

Audio
Příspěvky: 221
Registrován: 08 lis 2009 22:41
Kontaktovat uživatele:

Re: ukládat, zálohovat ve FLAC, ale jak poslouchat ?

Příspěvek od Audio »

Darby píše:ano, zmáčkneš pro uložení, rozbalíš pro použití, říkám snad něco jiného ?? Ale hraje zmáčknutej molitan stejně jako rozbalený ? Já myslím, že ne.
Ano pomocí FLACU hraje zmáčknutý molitan stejně-v tom je ten vtip.Při menším dat.toku. 8-)

boxer

Re: ukládat, zálohovat ve FLAC, ale jak poslouchat ?

Příspěvek od boxer »

Jojo. Kilo peří a kilo železa.

Darby
Příspěvky: 24
Registrován: 21 led 2010 13:36
Kontaktovat uživatele:

Re: ukládat, zálohovat ve FLAC, ale jak poslouchat ?

Příspěvek od Darby »

jestli to tak je, tak je to pro mě překvapení a bylo by to moc fajn, problém je v tom, že tomu moc nevěřím. Ale je to možné,že se mýlím, nejsem žádný expert. Máte-li chlapi pravdu, tak - ať žije FLAC *bravo*

Audio
Příspěvky: 221
Registrován: 08 lis 2009 22:41
Kontaktovat uživatele:

Re: ukládat, zálohovat ve FLAC, ale jak poslouchat ?

Příspěvek od Audio »

[quote="Darby"]jestli to tak je, tak je to pro mě překvapení a bylo by to moc fajn, problém je v tom, že tomu moc nevěřím. Ale je to možné,že se mýlím, nejsem žádný expert. Máte-li chlapi pravdu, tak - ať žije FLAC *bravo*[/quote

*bravo*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti