JBL L100 Classic
Re: JBL L100 Classic
REW-Moving Microphone Method
Nezkoušel jsem to,ani to neznám,ale na ASR je tom malý návod,je tam i video na YouTube,přečtu si o tom,vyzkouším.
https://www.audiosciencereview.com/foru ... lp.12641/
Víš,když jsem s novou verzí Diracu naposled měřil svoje open baffle,obě křivky (navrhovaná a změřená) se téměř famózně shodovaly.
https://www.hifiroom.cz/raj-digitalu/d ... 01-75.html
Nezkoušel jsem to,ani to neznám,ale na ASR je tom malý návod,je tam i video na YouTube,přečtu si o tom,vyzkouším.
https://www.audiosciencereview.com/foru ... lp.12641/
Víš,když jsem s novou verzí Diracu naposled měřil svoje open baffle,obě křivky (navrhovaná a změřená) se téměř famózně shodovaly.
https://www.hifiroom.cz/raj-digitalu/d ... 01-75.html
Re: JBL L100 Classic
Tak včera mi konečně přišly (válím se doma s covidem) takové lehce antivibrační podložky pod stojany.Jelikož bedna i se stojanem
váží 50 kg a v mém bytě v 60 let starým baráku,kde parkety lepili asfaltem,občas při větším zatížením a letních teplotách,i když jsem
ty parkety před 20 lety tmelil a mnohokrát lakoval,má tendenci lézt ven.Takhle se tlak rozprostře na větší plochu a dá se s tím i případně líp šoupat,než původní 20 mm plíšky.
Pouzdro je z hliníku,uvnitř silikonová vložka a v ní ocelová miska,nosnost 50 kg jedna.



váží 50 kg a v mém bytě v 60 let starým baráku,kde parkety lepili asfaltem,občas při větším zatížením a letních teplotách,i když jsem
ty parkety před 20 lety tmelil a mnohokrát lakoval,má tendenci lézt ven.Takhle se tlak rozprostře na větší plochu a dá se s tím i případně líp šoupat,než původní 20 mm plíšky.
Pouzdro je z hliníku,uvnitř silikonová vložka a v ní ocelová miska,nosnost 50 kg jedna.



-
New shukey
- Příspěvky: 50
- Registrován: 08 zář 2022 12:02
- Kontaktovat uživatele:
Re: JBL L100 Classic
A jak se ti to jeví zvukově?Koncept těch podložek mi připadá smysluplný,ovšem zásadní je praktická zkušenost
Re: JBL L100 Classic
Zdravím příznivce této značky a zvu zájemce z Brna a okolí na poslech těchto reprosoustav do našeho studia.
K poslechu jsou v kombinaci se zesilovači Arcam a Lindemann řady Musicbook: tato kombinace jim sedí z naší zkušenosti nejlépe.
Těšíme se na Vaši návštěvu:
https://www.aqstudio.cz/brno/
K poslechu jsou v kombinaci se zesilovači Arcam a Lindemann řady Musicbook: tato kombinace jim sedí z naší zkušenosti nejlépe.
Těšíme se na Vaši návštěvu:
https://www.aqstudio.cz/brno/
vedoucí prodejny AQ audio studio, Brno
Re: JBL L100 Classic
Zdravím, pokud by měl někdo zájem, tak je nabízím k prodeji: https://www.sbazar.cz/dkubecka/detail/1 ... 00-classic
Re: JBL L100 Classic
Tak jsem si k poslechu konečně objednal pořádné křesílko.To z Ikei se mi už rozpadá,tak jsem po pátrání objevil tuto značku
Robas lund,u nás to lze objednat přes Kaufland,objednal jsem to přes Amazon,je to o mnoho levnější.Sedací část je kožená,škoda že už nejsou k mání v krémové barvě.Je zajímavé,že dnes spousta internetových německých prodejců,a to i přes Amazon,nechce posílat do zahraničí.Že by drahá doprava ? Před pár lety žádný problém.
Robas lund,u nás to lze objednat přes Kaufland,objednal jsem to přes Amazon,je to o mnoho levnější.Sedací část je kožená,škoda že už nejsou k mání v krémové barvě.Je zajímavé,že dnes spousta internetových německých prodejců,a to i přes Amazon,nechce posílat do zahraničí.Že by drahá doprava ? Před pár lety žádný problém.
Re: JBL L100 Classic
Vypada solidne, ale ta barevna kombinace podstavce a sedyho sedaku se mi teda k sobe nehodi. A prijde mi, ze to ma prilis vysokou operku na poslech. Jestli to zasahuje prilis k usim, tak to neni uplne idealni.
Re: JBL L100 Classic
Je to černá hovězí useň
a je to stejně vysoky jako ty ikeácký klasiky a já jsem vysokej 190 cm,tak budu mít uši stejně kousíček nad opěradlem
Re: JBL L100 Classic
To křeslo je krásné a asi i pohodlné, ale jak tu padlo, tak odrazy kolem uší budou veliké. Vadí to něčemu?
Ale snad se v tom člověk nebude potit, když je to useň.
Ale snad se v tom člověk nebude potit, když je to useň.
Re: JBL L100 Classic
Je hodne rozdiel aka je použitá koža. Nappa a Merino čo sa používajú v luxusnejších výbavách áut je na tom o dosť lepšie. Ale aj tak to býva väčšimou kombinované s odvetrávanim (ktoré ale zas niekto nemôže zo zdravotných dôvodov používať).
Re: JBL L100 Classic
Inak L100 Classic sú za danú cenu velmi slušné bedne. Ten odkaz na úpravy som sem dal len ak by to niekoho zaujímalo.
Re: JBL L100 Classic
Potvrdzujem, po dvoch s nimi som spokojný. Ale ustavenie repro mi dalo zabrať. Tie rovnako vyosené meniče ma potrápili dosť teda, symetria zvukového vnemu je pre mňa dôležitejšia ako som myslel
Mám pre ne robené stojany, ale používam ich radšej na firemných s náklonom, v mojej izbe to má nejaké výhody pre mňa.
Mám pre ne robené stojany, ale používam ich radšej na firemných s náklonom, v mojej izbe to má nejaké výhody pre mňa.
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

