JBL L100 Classic

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1208
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JBL L100 Classic

Příspěvek od Tomáš »

REW-Moving Microphone Method
Nezkoušel jsem to,ani to neznám,ale na ASR je tom malý návod,je tam i video na YouTube,přečtu si o tom,vyzkouším.
https://www.audiosciencereview.com/foru ... lp.12641/
Víš,když jsem s novou verzí Diracu naposled měřil svoje open baffle,obě křivky (navrhovaná a změřená) se téměř famózně shodovaly.
https://www.hifiroom.cz/raj-digitalu/d ... 01-75.html

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1208
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JBL L100 Classic

Příspěvek od Tomáš »

Tak včera mi konečně přišly (válím se doma s covidem) takové lehce antivibrační podložky pod stojany.Jelikož bedna i se stojanem
váží 50 kg a v mém bytě v 60 let starým baráku,kde parkety lepili asfaltem,občas při větším zatížením a letních teplotách,i když jsem
ty parkety před 20 lety tmelil a mnohokrát lakoval,má tendenci lézt ven.Takhle se tlak rozprostře na větší plochu a dá se s tím i případně líp šoupat,než původní 20 mm plíšky.
Pouzdro je z hliníku,uvnitř silikonová vložka a v ní ocelová miska,nosnost 50 kg jedna.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

New shukey
Příspěvky: 50
Registrován: 08 zář 2022 12:02
Kontaktovat uživatele:

Re: JBL L100 Classic

Příspěvek od New shukey »

A jak se ti to jeví zvukově?Koncept těch podložek mi připadá smysluplný,ovšem zásadní je praktická zkušenost

Martin_AQ
Příspěvky: 167
Registrován: 12 čer 2008 11:32
Kontaktovat uživatele:

Re: JBL L100 Classic

Příspěvek od Martin_AQ »

Zdravím příznivce této značky a zvu zájemce z Brna a okolí na poslech těchto reprosoustav do našeho studia.
K poslechu jsou v kombinaci se zesilovači Arcam a Lindemann řady Musicbook: tato kombinace jim sedí z naší zkušenosti nejlépe.
Těšíme se na Vaši návštěvu:
https://www.aqstudio.cz/brno/
vedoucí prodejny AQ audio studio, Brno

david76cz
Příspěvky: 20
Registrován: 14 bře 2023 22:30
Kontaktovat uživatele:

Re: JBL L100 Classic

Příspěvek od david76cz »

Zdravím, pokud by měl někdo zájem, tak je nabízím k prodeji: https://www.sbazar.cz/dkubecka/detail/1 ... 00-classic

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1208
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JBL L100 Classic

Příspěvek od Tomáš »

Tak jsem si k poslechu konečně objednal pořádné křesílko.To z Ikei se mi už rozpadá,tak jsem po pátrání objevil tuto značku
Robas lund,u nás to lze objednat přes Kaufland,objednal jsem to přes Amazon,je to o mnoho levnější.Sedací část je kožená,škoda že už nejsou k mání v krémové barvě.Je zajímavé,že dnes spousta internetových německých prodejců,a to i přes Amazon,nechce posílat do zahraničí.Že by drahá doprava ? Před pár lety žádný problém.
Hamilton.jpg
Hamilton a.jpg

Yiakubou
Příspěvky: 586
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JBL L100 Classic

Příspěvek od Yiakubou »

Vypada solidne, ale ta barevna kombinace podstavce a sedyho sedaku se mi teda k sobe nehodi. A prijde mi, ze to ma prilis vysokou operku na poslech. Jestli to zasahuje prilis k usim, tak to neni uplne idealni.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1208
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JBL L100 Classic

Příspěvek od Tomáš »

Je to černá hovězí useň
71wrMq7QJJL._AC_SL1200_.jpg
a je to stejně vysoky jako ty ikeácký klasiky a já jsem vysokej 190 cm,tak budu mít uši stejně kousíček nad opěradlem
2024-06-14_180407.jpg


Jarda69
Příspěvky: 3222
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JBL L100 Classic

Příspěvek od Jarda69 »

To křeslo je krásné a asi i pohodlné, ale jak tu padlo, tak odrazy kolem uší budou veliké. Vadí to něčemu?
Ale snad se v tom člověk nebude potit, když je to useň.

blesk666
Příspěvky: 1186
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JBL L100 Classic

Příspěvek od blesk666 »

Je hodne rozdiel aka je použitá koža. Nappa a Merino čo sa používajú v luxusnejších výbavách áut je na tom o dosť lepšie. Ale aj tak to býva väčšimou kombinované s odvetrávanim (ktoré ale zas niekto nemôže zo zdravotných dôvodov používať).

blesk666
Příspěvky: 1186
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JBL L100 Classic

Příspěvek od blesk666 »

Inak L100 Classic sú za danú cenu velmi slušné bedne. Ten odkaz na úpravy som sem dal len ak by to niekoho zaujímalo.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1208
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JBL L100 Classic

Příspěvek od Tomáš »

křeslo.jpg

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1208
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JBL L100 Classic

Příspěvek od Tomáš »

poslechovka.jpg

mumu
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2011 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: JBL L100 Classic

Příspěvek od mumu »

Potvrdzujem, po dvoch s nimi som spokojný. Ale ustavenie repro mi dalo zabrať. Tie rovnako vyosené meniče ma potrápili dosť teda, symetria zvukového vnemu je pre mňa dôležitejšia ako som myslel :)
Mám pre ne robené stojany, ale používam ich radšej na firemných s náklonom, v mojej izbe to má nejaké výhody pre mňa.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host