Tannoy 638 (Profile series)

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Odpovědět
Pistacius
Kontaktovat uživatele:

Tannoy 638 (Profile series)

Příspěvek od Pistacius » 19 srp 2009 22:38

Nazdar,
mam otazku pre kohokolvek, kto sa s nimi stretol. Nejake dojmy, postrehy alebo cokolvek co mate na srdci.
A inak aku znacku zosilnovaca k nim odporucate? CD player mam od NADu, momentalne s YAMAHA AX-497, co parametrovo sedi, ale akosi, mi kvalitativne tam nesedi. Uz len to ma na tej YAmahe desi, ze nema ani toroidne trafo...
Parametrovo si to zladit viem, potreboval by som skor znacku, ktora ma aj dobre meno kvalitu a aj dobru cenu. Uvazujem tiez o nejakom NADe.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tannoy 638 (Profile series)

Příspěvek od NA » 20 srp 2009 10:44

Ahoj, tyhle bedny měl kámoš před nějakýma 15 lety, už tenkrát se mi nelíbilo jak hrály a to k nim měl MARANTZe za 20.000,- Na výškách jsou hodně směrové- chtějí velké natočení na posluchače(doporučuju pohrát si s tím, klidně natočit až úplně na sebe). Nelíbilo se nám ani jednomu celkem velké zabarvení zvuku. Uvnitř jsou titěrné kablíky s nástrčnýma konektorama, které někdy zlobí s kontaktem. Po těch letech by to chtělo zkontrolovat a nejlépe propájet. Známý je poměrně rychle prodal a vyměnil je za stojanovky DYNAUDIO Contour 1,3mkII (slabší spodek, ale mnohem kvalitnější kresba, celkově čistší, přesnější a naturálnější podání) Co už se dalo poslouchat byly D 700, se směrovostí jsou na tom stejně, ale zbytek je jinde. Asi jsem Tě moc nepotěšil, ale ptal ses a já věděl. Každopádně jsme už tenkrát byli jinde než jsi Ty dnes, ale sám píšeš, že to nějak není ono. Ten lacinej zesák to ještě zhoršuje. Dnes se dají z ruky koupit již slušné věci za dost přívětivé koruny, ale stejně to chce mít na sestavu určitě přes 50 spíš ke 100.000,- a hlavně si umět dobře vybrat, což chce letité zkušenosti. No není to lehké.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 20 srp 2009 15:12

oriešok
přiklonil bych se k na.
jsou opravdu levné a levné repro.
osobně bych se podíval také někde jinde.

Pistacius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pistacius » 23 srp 2009 13:54

Hmmm, tak na to ze som za tu zostavu dal dokopy 1000 €, si myslim ze sa kazdy kus z nej "snazi" o to nalepsie. Dalsie investicie do tejto oblasti planujem az po skonceni vysokej skoly. Na tu dobu mi to chtiac-nechtiac postaci.
Dalsia vec je, ze 50% zvuku robi priestor v ktorom sa zvukovy prednes realizuje. Aj na tuto temu som si cital prispevky mnohych z Vas a povedal by som, ze az tak zas velmi ma to netrapi, ved vdaka tym aparaturam je nas sluch cim dalej tym horsi ;)
V kazdom pripade Vam dakujem za Vas nazor.

P.S. Pred Tannoy 638 som mal Tannoy Mercury Fusion F3 a tie boli so zvukom niekde v spodine :? a osobne mam pocit, ze od znacky Tannoy mozem ocakavat kvalitu az ked mastne zaplatim, ale to je asi tak s kazdym vyrobcom.

Pistacius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pistacius » 24 srp 2009 21:44

Obrázek

Vlada
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlada » 13 bře 2018 22:52

Mám je asi 20 let a v cenové relaci jsem absolutně spokojen. Akustickou muziku ala Scorpions valej neskutečně dobře.Jasně D700 a výše jsme na trojnásobné a větší ceně. Je to jiný level ale nemám studio v ideálních podmínkách a postačuje to.Směrovost je jasná , ale vůbec nevadí. Zdravím Vláďa.

Odpovědět