Adam Audio SP-5 vs. Neumann NDH 20

Sluchátka, sluchátkové zesilovače
Odpovědět
bacil2
Kontaktovat uživatele:

Adam Audio SP-5 vs. Neumann NDH 20

Příspěvek od bacil2 »

Nebudem sa tu zaoberať nejakými obecnými popismi, detailami konštrukcie, pohodlia, príslušenstva, použitých materiálov, imidžových charakteristík a pod. Týchto informácií, vrátane popisu systému "S-Logic" fy. Ultrasone je plný internet.

Pokúsim sa skôr stručne popísať zvukové vlastnosti, tak ako sa javia mne (mimochodom už dlhší čas ich šťastnému majiteľovi).

Čo majú SP-5 a HDH 20 spoločné? Oboje sú to kvalitné dynamické štúdiové uzavreté sluchátka s dobrou zvukovou izoláciou a čistým zvukom v cene okolo cca 500€.

Adam Audio Studio Pro SP-5 majú výborné rozlíšenie na stredoch a dobrú čitateľnosť a jasnosť vo výškach pri veľmi slušnom stereo obraze. Bas má dostatočnú silu, úder aj dynamiku, ktorá dokáže potešiť aj „hifi“ poslucháča. Radosť z posluchu tu nie je v rozpore s čistotou a presnosťou štúdiových sluchátok.
Po priamom prechode z posluchu Adam Audio Studio Pro SP-5 na Neumann NDH 20 môže zvuk z počiatku pôsobiť prebasovanejšie a analytickejšie. Netreba sa však nechať zmiasť prvotným dojmom. Chvalabohu už po krátkom čase adaptailita sluchu spoľahlivo zafunguje a ja začínam oceňovať reálny zvukový charakter so skôr užšou stereobázou ale s dobre definovaným priestorovým odstupom od poslucháča. V porovnaní s Adam Audio mám subjektívny pocit, ako by som sa presunul z živej hudobnej produkcie priamo na pódiu plnom plnom muzikantov, do diskrétnej vzdialenosti tretieho radu v hľadisku.
compar_NeumannNDH-20_AdamAudioStudioProSP5.jpg
Osobne si myslím, že oboje vyššie uvedené sluchátka, aj keď posluchovo pomerne odlišné, sú zvukovo na veľmi slušnej „zvukovej“ úrovni. Dovolím si dokonca tvrdiť, že sú na tom zvukovu lepšie ako "legendárne a do bezvedomia vyhypované" HD600/650-ky *taktone*

... navyše musím znovu, aj na základe tu uvedených meraní z www.kopfhoerer.de (viď. priložený graf), zdôrazniť, že iba samotná frekvenčná charakteristika a jej „vyrovnanosť/nevyrovnanosť“ bez ďalších „širších súvislostí“, je pri popise vlastností sluchátok pomerne neúplný/nedostatočný parameter na hodnotenie ich zvuku.
Přílohy
SP5-NDH20__.jpg

BabetakCZE
Kontaktovat uživatele:

Re: Adam Audio SP-5 vs. Neumann NDH 20

Příspěvek od BabetakCZE »

Pěkné srovnání.
Celkem by mě zajímalo pár odstavců v podobném stylu o Empyrean.
AMP: HeadAmp GS-X Mini
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: Meze Empyrean
In-ear: Sennheiser IE800S

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Jakože sis přečet povídaček od majitelů těch "rumunů" na avmánii málo, jó :lol: ?

BabetakCZE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BabetakCZE »

Zajímá mě Bacilův pohled na věc - "bez emocí".
AMP: HeadAmp GS-X Mini
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: Meze Empyrean
In-ear: Sennheiser IE800S

progsociety
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od progsociety »

BabetakCZE píše:
07 čer 2021 10:30
Pěkné srovnání.
Celkem by mě zajímalo pár odstavců v podobném stylu o Empyrean.
Majiteľ HD800 už podľa mňa nepotrebuje žiadne ďalšie slúchadlá 😉

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

Bazi 36 píše:
07 čer 2021 11:47
Jakože sis přečet povídaček od majitelů těch "rumunů" na avmánii málo, jó :lol: ?
*thumbs up*

... ja som v podstate veľmi rád, že ma z avmánie vyhodili ... lebo odkedy sa nezúčastňujem väčšiny tých absolútne nezmyselných "sluchátkových diskusií", tak subjektívne cítim podstatne väčšiu mentálnu pohodu *hura*

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Nekecej bacile, dokavaď si normálně diskutoval, tak tě vod tamtuď nikdo nevyhazoval.Vyhodili tě, když už jsi neměl žádný smysluplný příspěvky a jen si rozesíral všechny vlákna chytráckejma připomínkama.
kabelguru.cz

LUK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LUK »

Ne, vyhodili ho odtamtud proto, že se neumí slušně chovat a není schopnej i jen připustit, že by někdo mohl mít natož pak aby si dovolil vyjádřit jinej názor než kterej má on sám. Když totiž jeden člen tamního fóra, kterej je mimochodem na vozíku, vyjádřil v jednej diskusi názor odlišnej od toho bacilova, tak bacil jeho názor smetl ze stolu tak, že mu na férovku "řekl," že: cituju "názory nějaký kripla ho nezajímají."

progsociety
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od progsociety »

Náušniky na Neumann vyzerajú byť pohodlnejšie. Prebasovany, no analytický zvuk by mi nevadil na nejakých PC monitoroch za 300, ale u slúchadiel je to dosť nevhodné (pre mňa). Zvažujem Adama (nielen kvôli tej zaujímavo beziacej krivke), len ten gumovo-kozeny diskomfort je akosi zvláštny a nie som si istý, či aj prítlak nebude silnejší než u Neumanna.

Odpovědět