Parametre sluchátka vs. zosilovač

Sluchátka, sluchátkové zesilovače
JV
Kontaktovat uživatele:

Parametre sluchátka vs. zosilovač

Příspěvek od JV »

Ahojte. Pozrel som si špecifikácie slúchadiel a sluchátkového výstupu na zosilovači a sú to dosť rozdielne veličiny.
Sluchátka majú údaj 99dB/mW a 37 ohmov.
Pri výstupe na zosíku udávajú 470mV a 470 ohmov.
Moc tým veličinám nerozumiem, akurát viem že ohm je odpor. Predpokladám že to spolu hrať bude, ale nehrozí niečo keď je tam taký rozdiel?

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Re: Parametre sluchátka vs. zosilovač

Příspěvek od hřebík »

Tady máš hezkou kalkulačku - stačí zadat hodnoty pro sluchátka a zesík a dole se zobrazí výsledky: https://ifi-audio.com/home/headphone-calculator/

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Dal som tam patričné údaje, ale mne tie čísla nič nehovoria. Takže stále neviem či je tá kombinácia OK, alebo hrozí nejaké KO.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Kdybys napsal co je to za sluchatka a zesilovac,mozna by to bylo snažší, relevantně odpovědět.

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

... tá "kalkulačka" nezistí, či je výstup pre sluchátka optimálny, vhodný, použiteľný alebo nevhodný ... a pokiaľ má zosilovač vyššiu výstupnú impedanciu, tak aj tie výpočty SPL môžu byť úplne zmätočné.
JV píše:
15 led 2019 13:17
Pri výstupe na zosíku udávajú 470mV a 470 ohmov.
... z týchto údajov ani nie je úplne jasné, či je to výkon 470mV do záťaže 470 ohm, maximálna doporučená impedancia sluchátok alebo nebodaj výstupná impedancia zosilovača
... samotná hodnota "470 ohm" je pre mňa dosť mätúca, pretože parametre sa spravidla uvádzajú pre typické "sluchátkovské" impedancie (napr. 16, 32, 50 ... 150, 300 alebo 600 ohm)

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Sluchátka sú Yamaha HPH-MT220 ( https://asia-latinamerica-mea.yamaha.co ... oduct-tabs ).
Zosík bude Yamaha A-S701 (Parametre som opísal z uživatelského návodu: https://europe.yamaha.com/en/products/a ... oduct-tabs )

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

To vypadá jako běžná sluchátka a běžný integráč se sluchátkovým výstupem. Hodnoty udávané v manuálu zesilovače ke sluchátkovému výstupu sice nejsou vyčerpávající, ale proč by někdo vyráběl integráč se sluchátkovým výstupem, který není určen pro takováto sluchátka? Kalkulačka výš po zadání hodnot neukazuje problém (žádná červená čísla) ? Máš v zásadě dvě možnosti:
1. Napiš výrobci zesilovače a požádej o podrobnější parametry sluchátkového výstupu a ujištění, že tvá sluchátka lze připojit bez problémů. Koneckonců se jedná o stejného výrobce sluchátek i zesilovače :)
2. Prostě sluchátka zapoj a vyzkoušej se zesilovačem: Před zapojením sluchátek ale sniž hlasitost zesilovače na minimum a po zapojení sluchátek pomalu přidávej.

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

Takže podľa toho manuálu je to klasicky riešený sluchátkový výstup na výkonovom zosilovači s výstupným odporom 470 ohm.
Hodnoty udávané v manuále sú pre mňa dostatočne vyčerpávajúce :lol:
Y_AS701_headphones_out_x600.jpg
yamaha_graf_phones_x600.jpg

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

bacil2: ano, pravděpodobně se není čeho bát a osobně bych tam sluchátka prostě píchnul beze strachu, protože se jedná o běžné komerční produkty významného výrobce a neočekával bych nic nestandardního ani nebezpečného. Pokud by něco hrozilo, výrobce by se určitě sichroval a uvedl to v manuálu také. Nicméně: Nákres a graf jsi vytvořil a dopočítal ty sám na základě vlastní domněnky, že to právě takhle je. Nebo máš jiný zdroj? V manuálu nákres ani graf nevidím, pokud jsem se nepřehlédl.

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

hřebík: nepotrebujem žiadny iný zdroj pretože v tom manuále sú paradoxne "zakódované" všetky potrebné informácie, aby som si to dokázal nakresliť a spočítať.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Ďakujem za upokojenie. Zajtra alebo pozajtra idem pre zosík, cez víkend skúsim všetko pozapájať a odskúšať.
Ono tie sluchátka sú velmi lahko vybuditelné. Nech ich pichnem do akéhokolvek zdroja, tak musím ísť s hlasitosťou dole, nech mi to nehučí. Neviem či ich takto navrhli kvôli tomu že sú s kategórie "štúdiové". Mám pocit že predtým čo som mal sluchátka (prevažne AKG), tak tie neboli až tak citlivé.

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

Našiel som merania tých HPH MT220.
https://www.innerfidelity.com/images/YamahaHPHMT220.pdf

Našťastie majú priebeh impedancie dostatočne vyrovnaný, takže by mali dobre fungovať aj keď budú pripojené na tak vysoký výstupný odpor ako 470 ohm. V tomto pripade majú u Yamahy dostatočne poriešenú kompatibilitu zosilovač-sluchátka. Naopak, keby sa na zosilovač s takým veľkým výstupným odporom pripojili napr. AKG K240S alebo Koss Porta Pro, tak by bol zvuk dosť žalostný (nepríjemné dunenie na basoch).

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Takže odskúšané - všetko funguje korektne.

Driver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Driver »

Zdravím ťa bacileeee2
...poruším čo som povedal v inom vlákne že sa vypytovať už nebudem aby som nebol za ,,debila,,
Otázka znie nie len na teba -
...je vhodná kombinácia môjho Mar.PM5005 so sluchátkami Sennheiser HD-599? (106dB/mW,50ohm?) Ak nie prečo? Díky

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

počúvaj Drivereeee, špeciálne pre HD599 asi takto:
HD599_HighImpAmpProblem.jpg
... a pre PM5005, ktorého výstupný odpor je 330 ohm, to bude ešte podstatne horšie

zdroj:
https://diyaudioheaven.wordpress.com/he ... -se/hd599/

Odpovědět