Shure SRH1540 - DAC/AMP

Sluchátka, sluchátkové zesilovače
Odpovědět
Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Shure SRH1540 - DAC/AMP

Příspěvek od Herrer »

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti se sluchátky SRH1540? Já jsem jejich novým majitelem a jsem moc spokojen. Používám USB DAC Cambridge DacMagic XS a budu rád za tipy a zkušenosti, s čím je posloucháte vy :-) Uvažuju o stolním zesíku s USB (poslouchat budu z noťasu) do 20 tis. Četl jsem hodně dobré reference na Asus Xonar Essence One Muses Edt. ... Myslíte, že jde o vhodný produkt pro sluchadla s podobně nízkou impedancí? Žravá sluchátka prý řídí dobře. Obecně mi jde o to, abych z nich vyždímal co nejvíc :-) Jsem nováček. tak prosím o shovívavost :-D
Nadral reprosoustavy

Uživatelský avatar
olympus720
Příspěvky: 115
Registrován: 31 bře 2012 16:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Shure SRH1540 - DAC/AMP

Příspěvek od olympus720 »

Tvůj dotaz padl bezmála před 2 roky a zatím nikdo neodpověděl. Poohlížím se po názorech na tyto sluchátka, neboť se mi dle ohlasů ze zahraničí velice líbí a řadím je do trojice potenciálních kandidátů na (případný) upgrade.
Je vidět, že značka Shure není u nás mnoho známá a posluchač, který se rozhodne vydat částku cca 15 000kč, sáhne asi po známějších modelech Sennheiser či Hifiman.
Mohl by jsi vyjádřit nějaké poznatky z poslechu s odstupem času ?

progsociety
Příspěvky: 521
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Shure SRH1540 - DAC/AMP

Příspěvek od progsociety »

Herrer píše:
08 říj 2014 15:52
Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti se sluchátky SRH1540? Já jsem jejich novým majitelem a jsem moc spokojen. Používám USB DAC Cambridge DacMagic XS a budu rád za tipy a zkušenosti, s čím je posloucháte vy :-) Uvažuju o stolním zesíku s USB (poslouchat budu z noťasu) do 20 tis. Četl jsem hodně dobré reference na Asus Xonar Essence One Muses Edt. ... Myslíte, že jde o vhodný produkt pro sluchadla s podobně nízkou impedancí? Žravá sluchátka prý řídí dobře. Obecně mi jde o to, abych z nich vyždímal co nejvíc :-) Jsem nováček. tak prosím o shovívavost :-D
I mňa by zaujímal názor užívateľa jedného z modelov od Shure. Ak by ťa to teda neobťažovalo, samozrejme :)

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1550
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure SRH1540 - DAC/AMP

Příspěvek od Ramones »

Jsem take jejich spokojeným majitelem. Pro muj sluch byly mirne vytlumeny. Tech basů jiz bylo dost. Daji se jednoduse změnit take na otevrena a zvuk je pak excelentní. Staci z vnitrni strany odsroubovat vnejsi kryty musli. Tato úprava je v plne mire vratna.
Neco o nich zde podrobneji. Osobne si myslim, ze neni treba silnych zesilovacu.
https://reference-audio-analyzer.pro/en ... #gsc.tab=0

Dále mam od Shure ještě SRH 940, ale to uz jsou uplne jina sluchatka i kdyz pro starší usi asi idealni 😁

Slavek78
Příspěvky: 1
Registrován: 03 úno 2022 18:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure SRH1540 - DAC/AMP

Příspěvek od Slavek78 »

Také Shure1540 vlastním a maximální spokojenost. Používám je v kombinaci s Chord Mojo a nemůžu si stěžovat, vše je plné detailů s hlubokým a plným basem a šířka scény je také velmi solidní. Streamuji Tidal HiFi plus. Pro MQA je používám s Dragonfly Red a taky vynikající. Flac zní přes Mojo o něco lépe. Nejsem odborník, tak se předem omlouvám za případné nevhodné formulace...

progsociety
Příspěvky: 521
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Shure SRH1540 - DAC/AMP

Příspěvek od progsociety »

V poriadku, díky za názor. Ale ako píše užívateľ @
Ramones, tak by mi ten prebytok basu spôsoboval ťažkosti. Na druhej strane to môže priniesť širší soundstage, viac detailu, apod. Lenže u mňa je neutralita pri výbere slúchadiel rozhodujúca, aj napriek tomu, že zvuk je suchsi, menej detailný, s užším soundstageom, atď.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1550
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure SRH1540 - DAC/AMP

Příspěvek od Ramones »

Pozor, nejsou prebasovana. Me se jednalo spise o barvu nizsich frekvenci. Jejich zvuk je pro mne prijemne neunavujici a v nekterych testech je dokonce povazovali za jedny z nejrovnejsich uzavrenek.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti