Sluchátka Audeze LCD-2

Sluchátka, sluchátkové zesilovače
pr1970
Kontaktovat uživatele:

Sluchátka Audeze LCD-2

Příspěvek od pr1970 »

Slyšel někdo tyto sluchátka? Nebo i jiné typy této značky http://www.audeze.com ?
Případně jaké jsou zkušenosti s jinýmy orthodynamickými sluchátky ?

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sluchátka Audeze LCD-2

Příspěvek od Kocmeister »

Slyšel jsem LCD-2. Poprvé jsem byl docela rozčarovaný. Bylo to nic moc. Takové trochu poddekové, "pomalejší" podání. Podruhé jsem měl jiný sluchátkový zesilovač a také sluchátka již měla za sebou nějakých možná pár desítek hodin hraní. Nevím, jestli mělo vliv rozehrátí nebo právě sluchátkáč. Každopádně bylo to, jako bych poslouchal úplně jiná sluchátka. Opravdu výborné. Povedené podání prostoru, rychlost, pevné basy i křištálově čisté výšky. Byl jsem z toho v šoku. Z toto nepříliš dlouhého poslechu bych je zařadil do stejné třídy jako HD800, které vlastním.
kabelguru.cz

pr1970
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pr1970 »

Kocmeister píše:Slyšel jsem LCD-2. Poprvé jsem byl docela rozčarovaný. Bylo to nic moc. Takové trochu poddekové, "pomalejší" podání. Podruhé jsem měl jiný sluchátkový zesilovač a také sluchátka již měla za sebou nějakých možná pár desítek hodin hraní. Nevím, jestli mělo vliv rozehrátí nebo právě sluchátkáč. Každopádně bylo to, jako bych poslouchal úplně jiná sluchátka. Opravdu výborné. Povedené podání prostoru, rychlost, pevné basy i křištálově čisté výšky. Byl jsem z toho v šoku. Z toto nepříliš dlouhého poslechu bych je zařadil do stejné třídy jako HD800, které vlastním.
Díky za info. A s jakým zesilovačen jsi je slyšel pak, jak už hrály skvěle?
A dají se někde v ČR poslechnout a koupit? A tušíš cenu?

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Slyšel jsem, bohužel jen krátce. Po krátkém poslechu si netroufám příliš hodnotit, překvapila mě nicméně čistota, přirozenost, detailnost i slušný prostor. Rozhodně jsou to zajímavá sluchátka v kategorii HD800.

Co se týče poslechu a nákupu v cz, pochybuji o tom. Pokud vím, ještě nedávno se dala koupit jen ze zahraničí a byly na ně měsíční čekací doby... Ale nesleduji to, třeba je to už jinak.

Bína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bína »

Audeze se dají koupit jen přímo od výrobce, čekací doba je v současnosti lehce přes měsíc myslím. Ale hype se teďka přesunul už k Hifimanům HE-6 :)
Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Slyšel jsem je nejprve na Dispre II a podruhé na Dispre II JFET. Jsou to podobné zesilovače, takže bych se spíš přikláněl k tomu, že ona velká změna byla rozehraním sluchátek. Teda jestli vůbec u téhle konstrukce je rozehrání možné je druhá věc.
kabelguru.cz

pr1970
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pr1970 »

Ty Hifimany vypadají taky skvěle. Jenže poslech je asi taky passé :roll: . A kupovat sluchátka za cca 1100 $ naslepo je celkem divočina. *taktone*

Odar

Příspěvek od Odar »

pr1970 píše:A kupovat sluchátka za cca 1100 $ naslepo je celkem divočina. *taktone*
V tom vidim najvacsi problem aj ja *headbang*

pr1970
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pr1970 »

Kocmeister píše:Slyšel jsem je nejprve na Dispre II a podruhé na Dispre II JFET. Jsou to podobné zesilovače, takže bych se spíš přikláněl k tomu, že ona velká změna byla rozehraním sluchátek. Teda jestli vůbec u téhle konstrukce je rozehrání možné je druhá věc.
No v těch zesácích by asi rozdíl třídy být neměl. Bude to spíš rozehráním. Je to přece jen měnič.....
Já mám Lyru Digital Mkll a 701, a zvažuju nějaký upgrade sluchátek. Doteď jsem myslel, že mám jasno HD800. Ale s těma Audezema mám brouka v hlavě. Pokud by ale zvuk měl být hodně podobný, tak jsou ty Senny lepší volba. Dají se koupit tady, servis je v pohodě atd.....

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Z krátkého poslechu LCD-2 si troufnu tvrdit, že HD800 (mám přes rok) a LCD-2 nemají podobný zvuk, každá hrají jinak, ale jsou ze stejné kvalitativní kategorie, obě se mi líbila.

knopi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od knopi »

Fotky nejsou moje paž mám blbý foťák tak aby to nějak vypadalo, jen aby sis udělal představu.
Dost lidí si stěžuje na váhu, sice váží 500g což např. proti Grado mají nadváhu která jsou jako pírka, ale na hlavě, že by to byla nějaká zátěž to opravdu ne. Mají trochu stisk, první 2 týdny to bylo nepříjemné, dnes už jsou pohodlné na dlouhodobé nošení, náušníky hebounké a jsou nahnuté dnes už standart, ucho se schová a nedotýká se potahu. Kůže je opravdu velmi kvalitní příjemná.
Ke zvuku jak to vidím já. Zatim to jde z toho co jserm slyšel. Mají chybičky, ale díky bohu mají reálný základ to znamená reálný přednes hlasů a nástrojů způsobem že vtahují. O vzdušnosti se dá polemizovat, ale věřím že to není nic co by se nedalo vyřešit hledáním správného systému což zabere dost času, ale výsledek bude stát za to jsem o tom přesvědčenej. Konkrétně si myslím taková Lyra (z recenzí transparentní, s velkým prostorem) by mohlo být přesně co potřebují. Škoda, že nejsi z Prahy. Pokud pojedeš kolem s Lírou *2thumbsup* klíďo dej vědět.

by Wikipedia
Obrázek

by Lunatique
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

pr1970
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pr1970 »

Díky za info a tvou recenzi. Kdybych jel do Prahy, tak bych Lyru vzal a mohli bychom to vyzkoušet. Ale nevím, kdy to bude. Ozval bych se dopředu.
A kde jsi je sehnal? Sem je prý nikdo oficiálně nevozí.....

Odar

Příspěvek od Odar »

Najlepsie priamo od vyrobcu, nakolko momentalne je cakacia doba cca 1 mesiac. Viac tu http://www.audeze.com/store/headphones.html

knopi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od knopi »

Jako u drtivé většiny malých firem lze objednat jen přímo od nich. Neuspěchej to pokud budeš mít cestu do Prahy stav se, kupovat to naslepo "asi" neni se čeho bát, ale nikdy to takhle neni ideální. Určitě pokud máš možnost tak toho ozkoušej co nejvíc nezpomeň ani na zmíněné HD800, T1 i Grado.., ale hádám v Opavě to bude asi problém.

Odar

Příspěvek od Odar »

knopi píše:ale hádám v Opavě to bude asi problém.
Ak este funguje isluchatka.cz (niekde som cital, ze s tym chcu seknut), tak oni posielaju na vyskusanie zadarmo http://www.isluchatka.cz/moznost-zaslan ... la-zdarma/ Dokonca bola ochota poslat na odkusanie aj na Slovensko s tym, ze postovne hore-dolu bolo treba zaplatit (co je do zahranicia logicke).

Odpovědět