Sluchátka Jays Q-Jays

Sluchátka, sluchátkové zesilovače
Odpovědět
Oggy
Kontaktovat uživatele:

Sluchátka Jays Q-Jays

Příspěvek od Oggy »

Hledal jsem náhradu za své letité Koss porta pro a objevil jsem tento miniaturní švédsko-čínský kousek ;) v tomto sympatickém obchodě: http://www.sluchatka.net/

Obrázek

Měnič: Dual Micro Armatures
Izolace: JAYS Sound Isolating System
Citlivost: 95 dB SPL @ 1 kHz
Impedance: 39 Ω @ 1 kHz
Kmitočtový rozsah: 20 - 20.000 Hz

Kabel: potažený PVC s Kevlarovou výplní
Délka kabelu: 60 cm
Tloušťka kabelu: 2/1,5 mm
Hmotnost: 8 g (0.46 oz)
Konektor: Přímý zlacený 3,5 Jack

Za cca 3800,- dostanete dvouměničová sluchátka (firemní top model) s bohatým přislušenstvím:

q-JAYS sluchátka
prodlužovačka 90 cm s přímým konektorem
prodlužovačka 90 cm se zahnutým konektorem
7 párů silikonových špuntů (L, 2 x M, 2 x S, XS, XXS)
1 pár pěnových špuntů
4 páry filtrů
letecká redukce
rozbočka na dvoje sluchátka
kožená brašnička
Obrázek

Zvuk zatím vstřebávám, ale sluchátka hrají hned po vytažení z krabice. Používám je k Nokii N79 a je to bomba. Pravda, taky jsou mnohem dražší než Porty. Ale zvuk je fakt někde jinde. Po 10 minutách testování poslechem různých nahrávek jsem si nasadil Porty a hned je zase sundal. :o Jak jsem to mohl poslouchat? :( O zvuku se rozepíšu asi v sobotu, až je více naposlouchám. Ale je to velice slibné. *palec*

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka Jays Q-Jays

Příspěvek od Rowing »

Jasně Oggy napiš, jsem zvědav. Časem nová sluchátka na cesty budu potřebovat a vybírat.
Zatím jsem jaksi k in-ear modelům neměl důvěru. Těším se na tvé postřehy.

Oggy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oggy »

Tak jsem sluchátka krapet naposlouchal. Jak na telefonu, ta i spojená s domací sestavou. V porovnání s Portami Pro vyniknou mnohem prokreslenější středy. Přitom nejsou nijak agresivní, na to já jsem háklivý. Porty zneji oproti tomu jak za dekou. Mel jsem trosku strach z basů, ale obavy byly zbytečné. Na některých nahrávkách mají Porty znatelně více basů (ovšem prokreslení pokulhává), na jiných nahrávkách zase není rozdíl v množství basů tak patrný. Q-Jays umějí taky dobře zabasovat, jen nebasují pořád (s baskytarou, nebo kopákem ale problém není, vše je slyšet). Ovšem prokreslení basů je o dost dál, celkově je zastoupení basů zhruba jako u mých reprosoustav (takže pro moje ucho správnější ;) ). Vysoké kmitočty jsou zastoupeny přiměřeně, nehybí mi, ani nepřebývají. I když občas (ale opravdu jen občas) mám pocit, že bych ještě o krapítek výšek více snesl. Na výškách je celkově mezi Q-jays a Portami nejmenší rozdíl. Q-Jays jsou lepší, znatelně, ale rozdíl není tak markantní jako u basů a středů. Celkově hrají Q-Jays mnohem živěji a rychleji, ale zároveň neunavují. Abych pořád jen nechválil. Zvuk in-ear sluchátek je do značné míry zavislý na jejich vložení do ucha a na správné volbě velikosti špuntů. Nesmí v uchu tlačit, ale ani být volné. V první chvíli to byl pro mne nezvyk, ale teď nemám problém. Podle mých zkušeností hrají sluchátka tím lépe, čím hlouběji jsou ve sluchovodu zasunutá. Jsou tím ovlivněny hlavně basy. No a tady nastává problém. Sluchátka jsou tak malá, že jich z ucha moc nevyčnívá, při vytahování je nemám jak chytit a musím lehce a opatrně tahat za kablík. Snad s tím výrobce počítá..... No a taky je nutné udržovat uši v přiměřené čistotě. :) Požití in-ear sluchátek přináší výhodu jednak v tlumení okolního hluku a zároveň nerušíte poslechem okolní cestující (což oceňuji třeba při cestě vlakem). Hudba zní mnohem lépe, když ji nemaskují okolní ruchy a poslech je velice příjemný a uklidňující. *2thumbsup*

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

jen vzhůru... tinitus je ještě lepší.
:-)

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

oggy

Až budeš z těch sluchátek hluchej tak mi prodáš svoje hifi. A necháš si jen subwoofer protože budeš slyšet už jen nízký kmitočty.
Jinak podobná sluchátka znám a hrají velmi dobře a stejně tak budou hrát i ty tvoje. Jen na další dobu nošení a zvýšenou hlasitost bych si dal pozor.
A nechceš se už konečně po roce zastavit? 8-)

lachim

Svatá pravda *bravo*

Oggy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oggy »

Lachim

Jj, tinitus má výbornej poměr výkon/cena. ;) A nepotřebuje baterky.

Mike

No, původně to mělo být překvapení, ale když´s to nakous.... :lol: Počítám, že bych se stavil někdy v příštím týdnu. Tím, že sluchátka izolují ruchy z okolí, tak stačí nižší hlasitost. Nemusíš nic přeřvávat. *palec*

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

oggy

Dobrá telefon na mě máš stav se, rád tě uvidím snad ti neulítne pytel 8-) To by bylo překvapení :lol:

knopi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od knopi »

q-jays jsem doma taky jeden čas měl a můžu potvrdit, že se jedná o velmi kvalitní špunty. Teď mám um3x od Westone a ty jdou ještě dál. Jsou výborný. Já mám problém, že když je poslouchám často tak mě z nich bolí uši (né tím, že by byly nepohodklné), ale tím mít to zastrčený v uchu není nic nejlepšího pro uši, to má za následek zaléhávání a horší orientaci v poslechu atd. Pokud je používám ob-dva-tři dny tak si je ale nemůžu vynachválit, zvuk je organický s pevným jádrem, dynamický, přesný. Něco tomu ale chybí oproti velkým sluchátkům, ale i tak rozhodně doporučuju ozkoušet.

Oggy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oggy »

knopi

Je fakt, že snášení in-ear sluchátek je individuální. Já tebou popisované problémy na sobě nepozoruji. Koukal jsem na ty Westony, neb mi ta firma nic neříká. Nevypadá to zle. *thumbs up* Cenově jsou ovšem taky o něco dál. Já jsem uvažoval o nějakých Shure, ale nakonec jsem vzal Jays.

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

Zatím nemám s in-ear sluchátky žádné zkušenosti, ale co jsem se koukal jsou dobře hodnoceny i Etymotic Research ER-6i.

http://www.sluchatka.net/31-etymotic-research-er-6i/

Obrázek

No až přijde čas, budu muset trochu zaexperimentovat a něco si vybrat.
Na vaše zkušenosti jsem velmi zvědav.

boxer

Příspěvek od boxer »

Já mám asi 2 roky Senny CX 300 a spokojenost.

Obrázek

agustini
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agustini »

asi pred tyzdnom som si povedal ze si kupim male pecky k notasu do prace.. tak som len tak nahodne kupil AKG K315 v ciernom:

http://www.akg.com/personal/K_315,pcati ... nd,12.html

Obrázek

vyzerali celkom elegantne a chcel som to cisto na posluch sprav z BBC/CNN.. alebo posluch internetoveho radia na pozadi.. Za cca 20 Eur to uz musi nieco zahrat som si myslel.. ale zle myslel..spravy sa s tym este daju normalne pocuvat ale akonahle je tam neaka hudba, tak je to dost slabe.. aspon na moj vkus.. ak by mal niekto zaujem tak mu ich predam za polovicnu cenu. Ale maju aspon pekne puzdro a su ako nove..dokonca aj povodna krabicka ktoru som uz vyhodil bola ako z modneho magazinu s elegantnym zatvaranim.. Ak by tie peniaze za tieto blbosti vyrobca radsej pouzil do samotnych sluchatok urcite by to v tejto kategorii hralo aspon o dve triedy lepsie..ale trh si svoje podmienky zrejme diktuje sam.. mal som ich na usiach asi 10 minut. Viac som nezvladol.. :D

Tak ma to napalilo, ze som objednal Senny CX 300 presne take, ake uvadza boxer. Pocul som na ne len samu chvalu, tak hadam sa teraz znovu nepopalim.. Ked tie AKG nepredam, tak si s nimi prinajhorsom budem zapchavat usi ked bude zima aby mi do nich nefukalo a nepremrzli mi bubienky.. Bude to vyzerat elegantne akoze pocuvam muziku 8-). A do toho pekneho puzdra si budem odkladat CX300.

knopi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od knopi »

Já můžu jen a jen doporučit Head Direct RE0 pro ty co neví co od špuntů čekat, rádi by je zkusili a zároveň nechtěli utrácet"
jsou ve slevě a za tuhle cenu to je prostě kauf hrají výborně *thumbs up* koukám že u nich vyměnili i kabel, který byl dříve umělý.

http://head-direct.com/product_detail.php?p=38

Odpovědět