Absolutní nutnost pro hifisty

Doporučte, kde jste viděli výhodnou nabídku ke koupi - bazary, ebay atd.
bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Absolutní nutnost pro hifisty

Příspěvek od bh69 »

Pamela píše:koupili sestavu za miliony zjistili že jim to nehraje a za měsíc to prodávají na E-bay
no, pokud sledujes inzerci u nas, asi sis taky vsimnul, ze se pomerne pravidelne objevuji prodeje celkem drahych komponent, kde prodavajici uvadi, ze koupil pred nekolika tydny nebo mesici. A jeste prida chvalozpev na dokonalost daneho zarizeni. Proc to pak za tak kratkou dobu prodava na inzerat, s nemalou ztratou desitek, nekdy i stovek (!), tisic ?

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Nádhera! kite19: Ja sa odvážim tvrdiť, že zlatú audiofilnú :D poistku nepočuje NIKTO.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Kite:

zdá se, že máš pravdu:-)

Lid chce být klamán a právě ve světě hifi/highend se to daří na víc, než na 100%.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

S499_1023: K tej poistke existuje argument, že sme pravdepodobne hluchí :lol: , ale aspoň máme ušetrené

Zdeny:
Dúfam že si nerobíš prdel 8-), ja nepotrebujem mať pravdu v oblasti hifi asi ani neexistuje. Pravdivé je tvoje osobné vlákno, prečítal som si ho až teraz, popisuješ tam svoju cestu za vernou reprodukciou a repro DA máš popísané tak, že je to uveriteľné a preto pôsobiace pravdivo.
Tá cesta k pravdivej(vernej) reprodukcii v tvojom popise je veľmi prínosná, pretože nepovažujem za umenie zobrať 150 000 eur a kúpiť výborne recenzované bedne a potom s nimi byť buď spokojný alebo nasraný.
Na rozdiel od teba, mňa čaká ešte dlhá cesta k vernej reprodukcii(teda ak ma to bude baviť), začínal som od domáceho kina a lacné to nebolo, predražené to relatívne nebolo tiež, ale ...

Osobne som sa pri tom nákupe správal ako hlupák, ubezpečený predajcom a recenziami, že v domácom kine neexistuje nič lepšie som zaplatil a potom som začal zisťovať čo som kúpil :D Nakoniec predné stĺpy zvládajú stereo veľmi dobre :lol: - už viem, že takto sa to nerobí, a preto sa nezložím zo zostavy za 50tisíc Eur a argumenty majiteľa takejto zostavy nie sú o nič silnejšie ako argumenty majiteľa bežnej.
Rebríček dôležitosti v ktorom ja neviem nájsť miesto pre nosič zvukovej informácie, kam ho zaradíte vy?, pre mňa jedna z najdôležitejších súčastí reprodukcie
č.1. Reproduktory
č.2. Akustika
č.3. Zosilňovač
č.4. Prehrávač
č.5. Dobré rady nadšencov(šetria peniaze)
č.6. Káble
...
...
č.100.kopa hnoja
č.200.woo-doo

Takto vidím ja absolútnu nutnosť pre hifistu :D
Ešte k tomu, že nerozumiem elektrotechnike, nemusím, ale viem rozlíšiť rozumnú argumentáciu od presviedčania(založeného na presvedčení)

Prajem pekný deň všetkým

Hopp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopp »

kite19
K tomu rebricku dolezitosti si dovolim zanechat link (a sucasne doporucujem precitat podrobne rozpracovane stranky predajcu a konstruktera v jednej osobe, ktory ako keby isiel proti sebe a nesnazi sa za kazdu cenu predat). Ma tam vela poucnych clankov, z ktorych vidiet, ze rozmysla a na celu problematiku sa pozera prisne racionalne a rovnako radi aj zakaznikom. Sam seba oznacuje za predajcu zasadne odmietajuceho woodoo vecicky.
Tu je link na jeho osobny rebricek, s ktorym sa ztotoznujem a ktory je strucne a jasne vyargumentovany:
http://www.hifiaktiv.at/?page_id=192
1. Kvalita nahravky
2. Akustika
3. Miesto posluchu a pozicia reproduktorov
4. Reproduktory
5. Zosilnovace
6. Prehravac resp. zdroj signalu
7. Sluch
8. Kable

vlado222

Příspěvek od vlado222 »

K tomu rebríčku:
. - Moja osobná skúsenosť je zas taká, že sú vňom rovnako dôležité všetky komponenty. Resp. reťaz je taká silná aký silný je jej najslabší článok.
Pod pojmom najslabší nemám na mysli najlacnejší. Nie všetko čo je drahšie je aj lepšie. To platí vždy a všade okolo nás nie len v hifi.
Skratky v hifi neexistujú. Nie je ľahké zosúladiť a vyskladať hifi aby si navzájom sadli komponenty, aby si sadli s akustikou miestnosti a sedeli aj žánru ktorý človek najviac počúva.-> Každý si musí tú svoju trnistú cestičku vyšliapať sám. Sem tam sa musí aj potknúť a natlcť si aj hubu.
Ak sa aj dostane niekto skratkou k dobrému reťazcu, tým že mu ho niekto vyskladá, tak to nevie doceniť lebo si neužil toho horšieho a tŕnistého.
K recenziam :
- Ja ich zase čítam - Treba ich brať s nadhľadom vedieť čítať medzi riadkami. Hlavne ich treba brať tak že ich posolstvo spočíva v tom že ma niekto chce informovať že je niečo nové na trhu To že sú recenzie oslavné je normálne. Veď predsa ked niekto bude chcieť upozorniť na nejaký produkt tak sa ho bude snažiť vychváliť. Aby to bolo vyvážené, tak na druhej strane tu máme fóra v ktorých sa môžeme informovať, poradiť si navzájom alebo napísať osobnú skúsenosť s tým či oným ak sa na to niekto spýta.

:( Bohužiaľ vyzerá to tak že na fórach je viac záujmových skupín. Jeden člen týchto fór mi v minulosti aj napísal niečo vzmysle že by som sa mal rozhodnúť za aký dres kopem. Vyzerá to tak že tieto záujmové skúpiny tu medzi sebou súperia, navzájom sa podporujú, bojujú proti sebe, zosmiešňujú sa, alebo naopak potľapkávajú po pleciach atď. atď.
Je tu veľa nedorozumenia, niekedy aj nevraživosti.
Problém je v tom že sa na fórach chováme tak že ak sa tu niekto nestotožňuje s niečím názorom, má inú skúsenosť či pohľad na vec tak je bl a treba ho zakopať pod čiernu zem.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

K těm řebříčkům... Stejně jako jakékoliv jiné žebříčky, i tyhle jsou jen jednorozměrné a tudíž obrovsky zkreslující... A teď nemyslím fakt, že bod 2 a 3 v hoppem uvedeném žebříčku jsou jedno a totéž (akustika), ale spíš to, že ten žebříček platí vždy jen pro nějakou relativně omezenou situaci. Nahrávka na vinylu snímaná průměrnou MM přenoskou a ne moc dynamickým phono předzesem může znít mdle a nevýrazně vs ta samá nahrávka snímaná kvalitní MC přenoskou a živým phono pre může na jinak shodné sestavě znít velmi dynamicky a šťavnatě. Mnohem odlišněji než kdybychom např. vyměnili zesilovače...

To samé je s kabely. Tam záleží na citlivosti konkrétních komponent na vlastnosti kabelu a na vliv kabelu jako takového. Někdy nemusí být vliv moc patrný, jindy zase může být obrovský - z mé zkušenosti hlavně co se gramofonu týká...

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

kite19

Je to ako píšeš: "mňa čaká ešte dlhá cesta k vernej reprodukcii"

Všetci sa snažíme časom vylepšovať zvuk.

Je to ako píše Vlado222:

" Moja osobná skúsenosť je zas taká, že sú vňom rovnako dôležité všetky komponenty. Resp. reťaz je taká silná aký silný je jej najslabší článok.
Pod pojmom najslabší nemám na mysli najlacnejší. Nie všetko čo je drahšie je aj lepšie. To platí vždy a všade okolo nás nie len v hifi.
Skratky v hifi neexistujú. Nie je ľahké zosúladiť a vyskladať hifi aby si navzájom sadli komponenty, aby si sadli s akustikou miestnosti a sedeli aj žánru ktorý človek najviac počúva.-> Každý si musí tú svoju trnistú cestičku vyšliapať sám. Sem tam sa musí aj potknúť a natlcť si aj hubu.
Ak sa aj dostane niekto skratkou k dobrému reťazcu, tým že mu ho niekto vyskladá, tak to nevie doceniť lebo si neužil toho horšieho a tŕnistého."

Každý máme rozne komponenty, cit pre design, uši, miestnosť , inak počujeme ,rozne finančné možnosti ,tolerantných partnerov atd.
Lepšie je si vypočuť niečo na vlastné uši 1x a vyskušať ako 100x len teoretizovať.Univerzálnu radu Ti nikdo nedá.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Já si myslím, že nejdůležitější je dobrý sluch, dobrá akustika a v neposlední řadě finanční prostředky. :)
Souhlasím s tím, že každý článek řetězce je velmi důležitý. I nevyhovující / nechci říct špatný/ kabel může zdegradovat zvuk jinak dobře hrajícího aparátu.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Dôležitosť komponentov a ich zoradenie u mňa vychádza z predpokladu ich rovnosti na určitej kvalitatívnej úrovni. Povedzme určitá modelová rada komponentov a ich dôležitosť pri reprodukcii. Ja už na káble verím :), ale ostatným komponentom pripisujem oveľa väčší význam a pri zostavení rebríčka mi bolo jasné, že zosilovač bez playera veľa neprehrá :lol:
Myslené je to ako percentuálne vyjadrenie vplyvu jednotlivých komponentov na vernú reprodukciu, ich podiel vplyvu v audio reťazci.
Ak sa vrátim k tomu nosiču zvuku, Foxovi som minule písal o poslednom bežnom CD, ktoré som kúpil, to CD je bokletom v takom stave ako keby predávajúci skúšal čo ešte dokáže predať za šmejd, boklet ako keby vytlačený na mizernej tlačiarni a zvukovo mizéria tiež. Najhoršie je, že nekvalitu súčasných bežných nosičov poznám a aj tak niekedy neodolám.

Fox: Tvoje názory sú vždy podložené osobnou skúsenosťou, dôležitosť akustiky si zadokumentoval vo svojom osobnom vlákne na susednom fóre a preto beriem tvoje recenzie viac ako Paculove :D

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Hudba musí bavit. Mám kamarády, kteří hrají na starých aparátech z Tuzexu a jsou spokojeni. Poslouchají hlavně hudbu, která je baví.
Já jsem kdysi taky patřil k těm spokojeným. Až do té doby, než jsem začal číst toto fórum. :lol: Někdy si pouštím vintage Pionýry a zavzpomínám na staré dobré časy. :D
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

:( Bohužiaľ vyzerá to tak že na fórach je viac záujmových skupín. Jeden člen týchto fór mi v minulosti aj napísal niečo vzmysle že by som sa mal rozhodnúť za aký dres kopem. Vyzerá to tak že tieto záujmové skúpiny tu medzi sebou súperia, navzájom sa podporujú, bojujú proti sebe, zosmiešňujú sa, alebo naopak potľapkávajú po pleciach atď. atď.
Je tu veľa nedorozumenia, niekedy aj nevraživosti.
Problém je v tom že sa na fórach chováme tak že ak sa tu niekto nestotožňuje s niečím názorom, má inú skúsenosť či pohľad na vec tak je bl a treba ho zakopať pod čiernu zem.
Toto je v celku pravda, možno ovplyvnená malosťou československého trhu, kde nie je možné umiestniť produkty v takom množstve aby bol uspokojený každý.
Zase na druhej strane by som skrz to predpokladal, že tých zopár nadšencov sa skôr zhodne, a ak nezhodne tak aspoň pokecá o tom čo nás baví vypočuje si druhého a prípadne napíše: Nesúhlasím s tvojím názorom, ja si myslím toto. Niekedy ma zaráža osobné napádanie, posielanie niekam, zosmiešňovanie.

Jimi: univerzálne rady neexistujú, teda nie v tejto oblasti, ale vždy je tu možnosť nasmerovania, predpokladov a východísk. Od nikoho nečakám radu konečného riešenia - neexistuje.
Teória nie je prax, ale prax bez dobrej teórie je absolútna fušerina!

Odpovědět