Fanoušci chtějí opravit album Metalliky

Témata nesouvisející s HiFi, offtopic debaty atd. Ovšem žádné osobní souboje, spory a hádky.
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Když v půli září vyšlo album Metalliky Death Magnetic, fanoušci věděli, že bude k dispozici i pro videohru Guitar Hero 3 a její majitelé si ji budou moci stáhnout. Netušili ale, že verze pro hru bude znít lépe než její albová souputnice.

Na nesrovnalost přišel Ian Shepherd, masteringový inženýr. Na doporučení, které se objevilo na fóru kapely, porovnal „hodnoty komprese“ zvuku videohry i CD a zjistil, že zvuk CD je tak zhuštěný, že se částečně vymazal jeho dynamický rozsah.

Na serveru YouTube se objevilo porovnání obou verzí, které hovoří ve prospěch té k videohře. Fanoušci proto žádají Metalliku, aby album ve studiu znovu zmixovala. Pod peticí, která je na serveru gopetition.com, je už téměř dvacet tisíc jmen.
Kde se stala údajná chyba, není dosud zcela jasné

Ted Jensen, který byl odpovědný za závěrečný mastering alba, časopisu Rolling Stone řekl: „Nejsem hrdý na to, že jsem s tím spojen. Můžeme jen doufat, že z toho vzejde něco dobrého ve formě zpětné vazby a odporu proti hlasitosti nad vším ostatním.“

Téma souboje hlasitosti alba versus komprese je totiž ve Spojených státech delší dobu diskutované. Členové Metalliky obvykle při masteringu svých alb bývají, ovšem v případě Death Magnetic byli v Evropě. Kde se stala údajná chyba, není dosud zcela jasné.

Bubeník Lars Ulrich za skupinu v časopisu Blender na výtky fanoušků reagoval takto: „Idea alba byla, aby znělo co nejrealističtěji. Slyšel jsem, že někteří fanoušci jsou zklamáni. Já desku neustále poslouchám v autě a myslím si, že zní zatraceně dobře. Celé je to podle mě vina internetu, který dává hlas všem a neodborníci na něm křičí nejhlasitěji.“

http://www.novinky.cz/clanek/151519-fan ... lliky.html

merhaut

Re: Fanoušci chtějí opravit album Metalliky

Příspěvek od merhaut »

ad "souboj hlasitosti alba versus komprese" - logická a sématická chyba: ani souboj ani versus.

Technicky vzato, každá komprese vytváří z principu harmonické zkreslení, limitace (ke které u té Metallicy taky došlo, viz dostupné grafy), což je "vyšší forma komprese", pak takového zkreslení vyprodukuje klidně v řádu i desítek %!

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Mě se toto album celkem líbí a docela rád bych si jej pořídil v originálu ale když slyším jak je to spraseno tak docela váhám když nějáká videohra hraje lépe než CD. Nebo je to všechno jen "kachna"? A co jejich 5 LP verze té se to týká také?
Zdraví Michal

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

já bych uvážil slova Larse Ulricha, který už pár let Metallice ve skutečnosti šéfuje: chtěl, aby to znělo "realisticky". to znamená bicí jako údery do popelnic a zkreslení kytar na hranici únosnosti. jako na předposledním albu. často o tom recenzenti mluví jako o návratu ke kořenům. kdo zná Kill´Em All ví, že to je nesmysl. prostě ta herní verze nebude tak přebuzená a následně ořezaná. záleží na vkusu - podobně udělaní ZZ Top Mescalero své příznivce má...

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Porovnání obalových křivek z CD a z té vieohry zde:

http://www.devir.de/temp/tdtnc-comparison.gif

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

no jo. chudák Ted Jensen.

manicka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od manicka »

Dnes jsme u Matrixe přímo srovnali z originálů novinku a Černé album, k němuž se mj. prý vrací. Na černém je basa až na podlahu, ale na novince v podstatě hrají jen nižší středy, basy žádné. To je pro metal konec. Nové zní jak špatně udělaná empétrmjka. Rozlišení basů je u sestavy Audionet + Matrix 800 ukázkové...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

manicka píše:To je pro metal konec.
já bych to tak černě neviděl. Lars říkal, že v autě to zní zatraceně dobře...
*jupi*

MilanTuma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MilanTuma »

Až nyní jsem se dostal k poslechu uvedeného alba. Zvuk je mdlý, něco jako už zmiňoval Mánička. Dle mě to zní něco jako 128-160 kbit MP3.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

MilanTuma píše:Až nyní jsem se dostal k poslechu uvedeného alba. Zvuk je mdlý, něco jako už zmiňoval Mánička. Dle mě to zní něco jako 128-160 kbit MP3.
Ked v nedelu na vystave v BA zahlasili v BisAudiu, ze pustia novu metallicu a to este vypalenu na zelanie posluchacov (BisAudio hralo na Macoch a na Slimakoch) tak som radsej usiel...

k...a naco sa ludia seru na hifi vystavu s Metallicou a ich poslednymi albumami, nehra to ani v aute, ked to hraju na Rockzone v Prahe tak ladim Beat, neda sa to pocuvat....

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Tak ať si ho opraví, ne? :D

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

správně!!!

nač na to chodit od lesa a sepisovat nějaké blbé petice? to si fanoušci myslí, že se sejde znovu celý cirkus, protože se jim nelíbila cirkusová kapela?

předvčerem jsem si hrál s isotope ozone. je to poměrně povedený VSTplug-in, jakýsi komplexní equalizér. takových a jiných jsou mraky. hračky. přidáno do cubase už to začíná být ale síla... ten program vše spočítá a sladí :shock:

ať si to každý udělá, jak chce! není problém si udělat z mozarta trance, z dechovky death metal a z lemmyho kilmistera zpěvačku na kůru.

mánička si povzdechl, že metal je mrtvý. co kdyby se muzikanti po vzoru globalizovaných firem vysoce specializovali? hetfield by nazpíval jednotlivé slova slovníku, ulrich by nahrál jednotlivé sekvence úderů na popelnice atd. fanoušek by si pak vybral, co má kde a od koho rád, a byl by spokojený. poslouchal by si své oblíbence MetalliAC/DC či Iron MaidKorn a nezlobil. to by byl metalový boom!!!

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

to dadaft:
no vidíš, žádný problém,že... :)

agustini
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agustini »

Fanoušci chtějí opravit album Metalliky *2thumbsup*

Tak tento pristup sa mi naozaj paci. Ak je clovek nespokojny , tak by to mal dat najavo! Ak by chodilo kapelam viac takychto poziadaviek, tak by tych nepocuvatelnych veci bolo urcite na trhu menej!

..uz len nahovorit zvysok populacie aby investovali do HiFi a tak trochu do domacej akustiky, nech ten humus (90% celosvetovej produkcie hudobnych nosicov) pocuju vsetci *headbang*

Benda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benda »

na netu jsou obě verze k dispozici. pro studijní účely je možné porovnání - 48kHz vs 44,1kHz verze

Odpovědět