Nějaký dobrý film na dlouhé zimní večery

Témata nesouvisející s HiFi, offtopic debaty atd. Ovšem žádné osobní souboje, spory a hádky.
Odpovědět
Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Nějaký dobrý film na dlouhé zimní večery

Příspěvek od Odar »

Obrázek

http://trakt.tv/movie/monsters-2010
http://www.csfd.cz/film/275265-monsters/
Tento film nema neviem ake hodnotenia na CSFD, ale mna prijemne prekvapil. Cakal som, ze to bude dost dobra blbost a pustil som si to na vecerne driemanie. Velmi prijemne ma to ale prekvapilo vynikajucou atmosferou. Vtiahlo uplne do deja. Dalsikrat som sa presvedcil, ze hodnotenie na CSFD netreba brat na 100% vazne a niekedy treba zvolit aj "blbost" *sunglases*
Kvoli atmosfere jednoznacne odporucam. Navyse cakal som od toho filmu uplne cosi ine (iny vyvoj).

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nějaký dobrý film na dlouhé zimní večery

Příspěvek od dadaft »

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec
The Cook the Thief His Wife & Her Lover
režie Peter Greenaway
http://www.csfd.cz/film/3363-kuchar-zlo ... nec/?all=1
dnes, COOL, 23:00

typický artový film.
svého času jen ve filmových klubech a mezi intoši široce diskutovaný.
obrazová orgie.

bohužel u tohoto typu filmu asi budou reklamní vsuvky smrtící...
Obrázek


Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nějaký dobrý film na dlouhé zimní večery

Příspěvek od dadaft »

dnes Nova Cinema 20:00
Bod zlomu
http://www.csfd.cz/film/781-bod-zlomu/
superakce.
film Kathryn Bigelow, režisérky Smrt čeká všude.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nějaký dobrý film na dlouhé zimní večery

Příspěvek od dadaft »

zhruba 15 let jsem ten film neviděl,
a tak když byla včera zase příležitost, neváhal jsem.

Obrázek

"Němečtí hrdinové umírají na frontách a co děláte pro blaho evropských národů vy? Jeden razítkuje dívčí zadnice a druhý si podřezává žíly v hodinovém hotelu!"
*2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup*

(chtěl bych poděkovat TV Barrandov, že nás ušetřila v průběhu filmu reklam, džinglů, upoutávek a podobných rušivých elementů.)


Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nějaký dobrý film na dlouhé zimní večery

Příspěvek od dadaft »

tak jsem si přečetl ohlasy k Ostře sledovaným vlakům na ČSFD a jsem v šoku. takové kulturní barbarství a plytkost vnímání se jen tak nevidí, obzvlášť u mladších členů, kteří na film šli jako školou povinní. sice hojně dávají čtyři hvězdičky a víc, ale začasté jen aby nevypadali blbě, když je to tak slavný film, že...
ovšem vnitřní prožitek tomu neodpovídá a komentáře to dosvědčují.
největší perla je asi věta nějakého B!shopa: To, ze se Neckarovi nepovede vomrdat svoji holku a pak je z toho celej film na nervy opravdu nepovazuju za dobrej pribeh.
ach jo.

p.s.:a že se ani jeden z hodnotitelů nezmiňuje třeba o scéně vynášení Miloše z hotelového pokoje (kdežto v odkazech na kdejakou americkou pí... se jindy vyžívají), je zcela tristní a symptomatické.

Uživatelský avatar
samoT
Příspěvky: 339
Registrován: 03 srp 2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nějaký dobrý film na dlouhé zimní večery

Příspěvek od samoT »

Takhle to nemůžeš brát. V hudbě máme taky každý rád jiný styl a taky jsme určitě na nějaký styl hudby háklivý (alespoň já určitě). A u filmu to může být stejné, někdo nemá rád černobílé filmy, druhej je miluje. Někdo nemá rád staré filmy, druhej na ně nedá dopustit. Je to prostě jeho názor a rozčilovat se nad tím nemá cenu.

A abych se věnoval taky tématu. Kdysi jsem viděl dokument o metalu na celém světě. Hodně zajímavý počin.

Global Metal

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nějaký dobrý film na dlouhé zimní večery

Příspěvek od dadaft »

ba ba. je to jak říkáš.
já to vlastně ani tak nemyslel. mám občas rád dramatické gesto. :)
je asi dobré, když člověk trochu zná evropskou výtvarnou tradici a může si tak víc vychutnat třeba tu scénu z hotelu, nebo když u té mnou zvýrazněné (a snad správně) citované věty cítí nejen jak se Menzel objímá s Hrabalem, ale i jak se Hrabal objímá s Jaroslavem Haškem atd. - a těch přesahů je ve filmu hodně -
a trochu mě zamrzelo, že to mnozí nedocenili,
ale dokonce si myslím, že uživatelé ČSFD dokážou upřímně vychutnat a ohodnotit ryze umělecký film: vem si třeba takový Unaveni sluncem od Nikity Michalkova, film s OSV plně srovnatelný - tady hodnocení zcela odpovídá významu toho filmu.
v MF Dnes teď běží taková diskuze o českých národních vlastnostech. a jak OSV ukazují trochu idealizovanou jednu z nich, tak laické reakce na něj další, tu méně příjemnou.
a spousta českých umělců (nebo třeba taky hokejistů apod.) by o tom mohla vyprávět...

zkrátka jsem jen chtěl říct, že za sebe Ostře sledované vlaky za 100% a že nevím, čemu jinému dávat plný kotel, než právě takovým filmům.
ale že by takové všeobecné hodnocení bylo v česku vlastně postavené na hlavu. :|
*thumbs up*
a že příště si klidně dám nějaký dobrý akčňák...
:roll:

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nějaký dobrý film na dlouhé zimní večery

Příspěvek od dadaft »

že se k Ostře sledovaným vlakům ještě vracím - ale přistihl jsem se, že na ně u cigára zase myslím.
samozřejmě, že nejde JEN o ty přesahy, o kterých jsem mluvil. ty samy o sobě nestačí, bez dalšího by byly jen tuctovým uměním pro umění. ten film ale má i všechno jiné, co skutečné umění mít musí. dokáže ukázat odvrácenou stranu měsíce, druhou stranu mince, líc i rub. zdálo by se, že je Miloš Hrňa naprosto odlišný od svého zaškolovatele (fantastický J.Somr), a aspoň pokud jde o úspěch u žen ve smyslu sexuálním, tak to tak bezpochyby je, ale ve finále se ukáže, že mezi nimi zase takový rozdíl není: ten, kdo je nahoře na lávce není pouze shodou okolností ten, který tam být měl, ale výsledek je stejný. i ten Miloš je v pravou chvíli "muskej".
v tomhle filmu se vám věci mění před očima a přitom neztrácejí vnitřní spojitost a smysl. příklad razítek, které se ze symbolů naprosto nesmyslné byrokracie, posvěcující školení o nesmírně vychytralé taktice předem připravených ústupů, mění v erotický symbol, je legendární.
mimochodem - zadnice Jitky Zelenohorské dosahuje antické dokonalosti.
i to patří k tomuhle filmu.
a taky mě napadlo, proč přes v popisu vyjádřené pochybnosti, dostává tenhle film tolik hvězd. Menzel s Hrabalem dokážou nenápadně ukázat věci, které velmi dobře známe. třeba že i když se laškuje v pracovní době na kanapi v přednostově kanceláři, nemůže se zapomenout na práci, a je třeba zapsat příchozí telegram. tohle každý zná.
a tohle znají i Japonci a proto mají tak rádi českou kulturu (i když je jim svým plebejstvím jinak dost vzdálená) a proto jsou ostrovy vycházejícího slunce tak pravidelnou zastávkou ČF...
mno, ale to jsem už úplně mimo. :roll:

zkrátka jsem jen chtěl říct, že pokud jste nároční a hledáte super filmový zážitek, a pokud jste Ostře sledované vlaky dlouho neviděli, vřele doporučuji.
ten film zraje jako víno.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nějaký dobrý film na dlouhé zimní večery

Příspěvek od dadaft »

dnes, ČT2, 23:15

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny
http://www.csfd.cz/film/231418-4-mesice ... y-a-2-dny/

tohle by se mohlo líbit Sekalovi.
realismus až na dřeň.
navíc totalitní Rumunsko, hnusné časy. vůbec se nedivím, že Nicolae Ceauşescu po převratu odpráskli jako prašivého psa.
podruhé se na to asi dívat nebudu, je to drsné, ale pokud jste neviděli, tak jeden z těch filmů, který ve vás zanechá stopu.
Zlatá palma v Cannes 2007.

Obrázek

sekal
Příspěvky: 1496
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Nějaký dobrý film na dlouhé zimní večery

Příspěvek od sekal »

Dvanáct
Obrázek
http://www.csfd.cz/film/235448-dvanact/

Zajímavé ruské pojetí klasiky Dvanáct(i) rozhněvaných mužů v režii N. Michalkova..*thumbs up*


P.S. O filmu zmíněném v příspěvku výše vím. Jeho sledování jsem odkládal z důvodu absence dabované verze a jak se zdá, tak ani u ČT s tímto "banálním" požadavkem nepochodím http://www.ceskatelevize.cz/porady/1015 ... 938146023/.. :( No, co se dá dělat....:|



Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nějaký dobrý film na dlouhé zimní večery

Příspěvek od dadaft »

Obrázek
The Man
Policajtem proti své vůli
http://www.csfd.cz/film/191191-policajt ... -sve-vuli/

jak jsem zjistil, můj nejoblíbenější Buddy cop film.
profesionální filmařina od všech zůčastněných a hooodně cool záležitost.
zvuk je špica. i v dabované verzi.
jen ten Detroit v Michiganu mi pořád připadal divný.
ono je to totiž Toronto. :lol:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host