Vinyl s Novosvětskou v limitované edici

Linky na zajímavé HiFi časopisy, projekty v CZ i zahraničí
Uživatelský avatar
slavo75
Příspěvky: 52
Registrován: 26 led 2010 16:31
Kontaktovat uživatele:

Vinyl s Novosvětskou v limitované edici

Příspěvek od slavo75 »

Zaujímavý počin!

Z článku:
"Milovníci klasické hudby se zaradují: po koupi vinylové desky objeví voucher pro možnost volného stažení nahrávky v Hi-Res rozlišení (24 bit / 192 kHz); otevře se jim tak prostor volby mezi rituálním poslechem nahrávky s vroucím zvukem vinylové desky a analytickým vychutnáním všech detailů v digitálním přepisu snímku z pásu v nejvyšší kvalitě.

Celý článok:
https://www.supraphon.cz/novinky/950-vi ... vosvetskou

Uživatelský avatar
overgrounder
Příspěvky: 456
Registrován: 26 říj 2015 11:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vinyl s Novosvětskou v limitované edici

Příspěvek od overgrounder »

Sice jsem se zarekl že už nikdy nekoupím žádné LP s vážnou hudbou, ale... zase jsem neodolal. NOVOSVETSKA je moje srdeční. Diky za tip :)

Uživatelský avatar
koudelka
Příspěvky: 373
Registrován: 11 led 2010 09:49
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vinyl s Novosvětskou v limitované edici

Příspěvek od koudelka »

Taky jsem se nechal zlákat :) Díky *thumbs up*

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: Vinyl s Novosvětskou v limitované edici

Příspěvek od zabiny007 »

Já před chvilkou pro sebe a "kolegy" z okolí objednal 3 kousky *thumbs up*

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinyl s Novosvětskou v limitované edici

Příspěvek od Pytel »

Výborný počin, držím palce aby to byl kvalitní výlisek.


Osobně mám Antonín Dvořák - Symfonie č. 9 e moll op. 95 "Z Nového světa"
analogová nahrávka z roku 1972, vydané jako u Supraphonu v roce 1973 jako Antonín Dvořák and his Nine Symphonies nahrané Českou Philharmonií ( Václav Neumann ).

Mám např. 6. symfonií D-dur, op.60 od samého dirigenta a Č. F. od Supraphonunahranou v r. 1984 , ale digital recording a už to není ono.

Dasta
Příspěvky: 1329
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vinyl s Novosvětskou v limitované edici

Příspěvek od Dasta »

Taky jsem si ráno objednal jeden výlisek. Vlastním tento titul vydaný na Deutsche Gramopfon2530 415 Berliner Philharmoniken, Rafael Kubelík-totalní průser po technické stránce - praská, lupe, přestože deska vypadá v pořádku.
Doufám, že tentokrát to bude lepší.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinyl s Novosvětskou v limitované edici

Příspěvek od petrL »

Máte odvahu při kvalitě dnešních vinylů. Nebo ji má spíš Supraphon? Dá se vůbec praskání nové desky reklamovat?

Oldear
Příspěvky: 1455
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vinyl s Novosvětskou v limitované edici

Příspěvek od Oldear »

"Novosvětská", pár info mohu přidat.

Na LP klasiku já už určitě neé. Jako příznivec klasiky tuto desku vlastním v několika variantách.

Jako vůbec nejlepší na SACD ( jen tudy vede podle mého názoru cesta ke kvalitnímu poslechu klasiky ) z roku 2014 v interpretaci Bamberger Symphoniker, nahráno ve Švýcarsku - Tudor recording AG.

Pak mám zde uváděné Hi-res Supraphonu 24/192 a CD Nippon Columbia z roku 1982 - to je také nahrávka Supraphonu a dokonce by to mělo být ve stejném složení ČF, jako inzerované nové LP.

Toto CD Nippon Columbia s Novosvětskou je jedno z vůbec prvních CD na světě a zřejmě Ti Japonci chtěli kvalitu a tak jim nestačila ona analogová nahrávka z roku 1972 pro výrobu CD AAD a požadovali novou nahrávku ( 21-22 October 1981 ), tentokrát již v PCM a to CD je DDD.
Porovnání těchto nahrávek: SACD bez konkurence - tak já si představuji kvalitu. Hi-res nahrávka z roku 1972 - proti CD Nippon Columbia: levý kanál silnější, nejasná scéna, jakoby lehce zahuhlané, nástroje nejsou transparentní. Spodní basové kmitočty však krásné a realistické. I přes výhrady je to pohodový a příjemný poslech. CD Nippon Columbia: Technicky o třídu lepší, přesná stereováha, přesná lokalizace, celkově záznam jasnějšího charakteru a bohužel ony "CDčkové" basy. Ten poslech už není tak pohodový a uklidňující.

Jak toto nové LP bude hrát netuším, nemusí to být špatné, ale s ohledem na časté tiché pasáže, lze předpokládat slyšitelné rušivé elementy ( lupání, praskání ) a to stačí jednou, či dvakrát a soustředěný poslech klasiky to rozbourá.
Je to jen můj názor. Tak šťastný výběr.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vinyl s Novosvětskou v limitované edici

Příspěvek od sonofstars »

Už to máte někdo doma a poslouchali jste?
Chystám se koupit jednu domů a jednu jako dárek.
Díky za info

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3062
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vinyl s Novosvětskou v limitované edici

Příspěvek od kychtax »

Oldear píše:
16 bře 2018 11:18
"Novosvětská", pár info mohu přidat.

Na LP klasiku já už určitě neé. Jako příznivec klasiky tuto desku vlastním v několika variantách.

Jako vůbec nejlepší na SACD ( jen tudy vede podle mého názoru cesta ke kvalitnímu poslechu klasiky ) z roku 2014 v interpretaci Bamberger Symphoniker, nahráno ve Švýcarsku - Tudor recording AG.

Pak mám zde uváděné Hi-res Supraphonu 24/192 a CD Nippon Columbia z roku 1982 - to je také nahrávka Supraphonu a dokonce by to mělo být ve stejném složení ČF, jako inzerované nové LP.

Toto CD Nippon Columbia s Novosvětskou je jedno z vůbec prvních CD na světě a zřejmě Ti Japonci chtěli kvalitu a tak jim nestačila ona analogová nahrávka z roku 1972 pro výrobu CD AAD a požadovali novou nahrávku ( 21-22 October 1981 ), tentokrát již v PCM a to CD je DDD.
Porovnání těchto nahrávek: SACD bez konkurence - tak já si představuji kvalitu. Hi-res nahrávka z roku 1972 - proti CD Nippon Columbia: levý kanál silnější, nejasná scéna, jakoby lehce zahuhlané, nástroje nejsou transparentní. Spodní basové kmitočty však krásné a realistické. I přes výhrady je to pohodový a příjemný poslech. CD Nippon Columbia: Technicky o třídu lepší, přesná stereováha, přesná lokalizace, celkově záznam jasnějšího charakteru a bohužel ony "CDčkové" basy. Ten poslech už není tak pohodový a uklidňující.

Jak toto nové LP bude hrát netuším, nemusí to být špatné, ale s ohledem na časté tiché pasáže, lze předpokládat slyšitelné rušivé elementy ( lupání, praskání ) a to stačí jednou, či dvakrát a soustředěný poslech klasiky to rozbourá.
Je to jen můj názor. Tak šťastný výběr.
to je ten Bamberger Oldeare?
http://www.tudor.ch/produktinfo.php?id= ... yiaclQkOmY

Obrázek

Oldear
Příspěvky: 1455
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vinyl s Novosvětskou v limitované edici

Příspěvek od Oldear »

Jo, to je ono.


valderon
Příspěvky: 317
Registrován: 16 lis 2008 09:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinyl s Novosvětskou v limitované edici

Příspěvek od valderon »

Mám za sebou 1.poslech celé LP. Nechtějte po mě barvité popisy zvuku. Zatím jsem nestihl stáhnout a porovnat hires. Nicméně toto dílo znám z více vydání na CD. Za sebe a mou sestavu můžu prohlásit, že po technické kvalitě vylisku jsem maximálně spokojen.(narozdil od jiných) Jen občas jemné lup, nic vic. Krásný, dynamický zvuk, krásné barvy nástrojů, prostor. Jsem nadšený. Takto jsem si New World ještě neužil. (Ano na LP jsem to slyšel po první) Určitě nelituji. I pojetí se mi líbí, krásná atmosféra, napětí, emoce. Takto to mám já 😊. Krásný poslech všem!

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vinyl s Novosvětskou v limitované edici

Příspěvek od sonofstars »

díky valderone, kupuji 2ks *palec*

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: Vinyl s Novosvětskou v limitované edici

Příspěvek od zabiny007 »

Doporučuji koupit na eshopu Bontonlandu. Tam se stále probíhající akcí -21% to vyjde podstatně levněji, než v Supraphonu...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host