2x AU/RA Z1P jako monoblok

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Pavel68
Příspěvky: 3
Registrován: 26 led 2011 12:20
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

2x AU/RA Z1P jako monoblok

Příspěvek od Pavel68 »

Poradil by mi prosím někdo, jak přehodit fázi u zesilovače AU/RA Z1P, abych jej mohl zapojit jako monoblok 1x120W(s použitím konvenčních součástek), či poslal schéma zapojení AU/RY Z2E? Díky moc.

nstar
Příspěvky: 188
Registrován: 22 kvě 2010 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x AU/RA Z1P jako monoblok

Příspěvek od nstar »

zdar, to je sice odveci ale mne sa teraz statiskou elektrikou podarilo odpalit AURU model1. Proste som sa nabity chytil ovladaca hlasitosti a odvtedy hra lavy viac ako pravy. Neporadil som Ti ale postazoval som sa na svoju blbost. Inak AURA je pekna pecka a ta Tvoja musi byt bomba. Aj moja bola az kym....som to nedojepokazil

Pavel68
Příspěvky: 3
Registrován: 26 led 2011 12:20
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: 2x AU/RA Z1P jako monoblok

Příspěvek od Pavel68 »

Mně se jeden také podařilo "odpálit", ani nevím jak. Tak jsem si pak pro jistotu většinu polovodičů obstaral do zásoby. Jen jsem si zašel do býv. Tesly s měřákem, aby tranzistory v předzesilovači měly podobný zesilovací činitel a koncová KDéčka mi objednali již spárovaná. Je to už nějaký čas, myslím si však, že by ještě pořád neměl být problém potřebné součástky sehnat a zesík opět zprovoznit. AU/RA je úžasně jednoduchý zesilovač a také právě proto(v této kategorii) tak dobrý. Jen Ti z něj dopručuji(jestli jsi tak ještě neučinil) vyhodit z ovladače hlasitosti fyziologii. Tím získáš zvuk kvalitativně min. o dvě kategorie výš. Tak ať Ti stará dobrá AU/RA zase brzy hraje!

nstar
Příspěvky: 188
Registrován: 22 kvě 2010 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x AU/RA Z1P jako monoblok

Příspěvek od nstar »

Pavel68 píše:Mně se jeden také podařilo "odpálit", ani nevím jak. Tak jsem si pak pro jistotu většinu polovodičů obstaral do zásoby. Jen jsem si zašel do býv. Tesly s měřákem, aby tranzistory v předzesilovači měly podobný zesilovací činitel a koncová KDéčka mi objednali již spárovaná. Je to už nějaký čas, myslím si však, že by ještě pořád neměl být problém potřebné součástky sehnat a zesík opět zprovoznit. AU/RA je úžasně jednoduchý zesilovač a také právě proto(v této kategorii) tak dobrý. Jen Ti z něj dopručuji(jestli jsi tak ještě neučinil) vyhodit z ovladače hlasitosti fyziologii. Tím získáš zvuk kvalitativně min. o dvě kategorie výš. Tak ať Ti stará dobrá AU/RA zase brzy hraje!
Zdarec, prosim Ta co to znamena fyziologicka hlasitost - nikdy som to nejak nepochopil. Zvuk to ma podla mna vynikajuci a nechapem, ze ta znacka sa na trhu neujala vyraznejsie. Ak by z toho mal liezt este lepsi zvuk, tak by som do toho siel. Mne AURA pohana podla mna vynikajuce repro TESLA ARS 934. Predtym boli zapojene na Yamahu AX396. Bolo to sice dobre ale proste len dobre. Potom mi prisla AURA, ktoru som kupil len tak - zhanal som Transiwatt. Tak som ju asi po 4 dnoch zapojil a ... pecka. Hlas spevacky sa zrazu vobec netrapal v rytme basov ale spieval si svoje. Rozlozenie kapely alebo jednotlivych nastrojov - proste mam pocit ako by tie repra len tak stali na svojom mieste ako dva vysielace a pritom zvuk vobec nesiel z nich. Hudba ide odniekial zozadu, spevacka si spieva vpredu gitara trebars ide meter vpravo od praveho repro. Najlepsie su jednoznacne Ceske a Slovenske nahravky. Hana Hegerova - proste hologram ci holograf? Pink Floyd Wish you were here - na zaciatku hra hudba z radia a potom sa pripoji gitara - ked toto nastane mam pocit, ze mam tu gitaru pred nosom. Casto mi stoja chlpy a fascinovane cumim jak ...A je jedno ci to je pustene na hlasitosti 1 alebo 3.
Nech to uz saze hra - uz vidim ake budu s tym problemy a urco aj drahe *headbang*

slimak
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x AU/RA Z1P jako monoblok

Příspěvek od slimak »

Fyziologická regulácia hlasitosti - ak je DOBRE urobená kompenzuje vlastnosť ucha - zníženie citlivosti ucha na najnižšie a najvyššie frekvencie pri nízkych hlasitostiach.
Pozri v google Fletcher-Munsonove krivky prípadne Stevensonove, sú to grafy, kde to vidno.

nstar
Příspěvky: 188
Registrován: 22 kvě 2010 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x AU/RA Z1P jako monoblok

Příspěvek od nstar »

slimak píše:Fyziologická regulácia hlasitosti - ak je DOBRE urobená kompenzuje vlastnosť ucha - zníženie citlivosti ucha na najnižšie a najvyššie frekvencie pri nízkych hlasitostiach.
Pozri v google Fletcher-Munsonove krivky prípadne Stevensonove, sú to grafy, kde to vidno.
Aura ma cosi ine v papieroch. Udajne je tam cosi co sa podoba triede A. Dokonca v papieroch je, ze pri tichych hlasitostiach hra v cistom A. Je ale pravda, ze hra skvele aj pri minimalnej hlasitosti...

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x AU/RA Z1P jako monoblok

Příspěvek od bubuxin »

To čo píšeš je úúúplne niečo iné (a netýka sa to fyziológie) ako písal Slimák.

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: 2x AU/RA Z1P jako monoblok

Příspěvek od sekal »

bubuxin píše:To čo píšeš je úúúplne niečo iné (a netýka sa to fyziológie) ako písal Slimák.
Zbytečná námaha, on se plete i v té "ciste triede A", což už mu před časem - zjevně marně - vysvětloval Kazzatel http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.ph ... 100#p58785 ..

nstar
Příspěvky: 188
Registrován: 22 kvě 2010 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x AU/RA Z1P jako monoblok

Příspěvek od nstar »

sekal píše:
bubuxin píše:To čo píšeš je úúúplne niečo iné (a netýka sa to fyziológie) ako písal Slimák.
Zbytečná námaha, on se plete i v té "ciste triede A", což už mu před časem - zjevně marně - vysvětloval Kazzatel http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.ph ... 100#p58785 ..
ano presne tak asi sa mylim a ani neviem si polopate vysvetlit co to znamena. Ak mi to niekto objasni aspon priblizne budem vdacny. Ja sa nechvalim, neporovnavam, ani nic v tomto zmysle, ja sa chcem ozaj cosi dozvediet.

Pavel68
Příspěvky: 3
Registrován: 26 led 2011 12:20
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: 2x AU/RA Z1P jako monoblok

Příspěvek od Pavel68 »

Člověk při nízké hlasitosti zvuku má pocit, že oblast nízkých a vysokých frekvencí je poněkud potlačená(lidské ucho nevnímá zcela lineárně). Proto se před "dávnými věky" začala vyrábět ta fyziologická regulace, která má tento jev kompenzovat. Většinou však těchto pár pasivních součástek připojených k potenciometru ten zvuk akorát pěkně vymrví. Ztrácí se celková čistota projevu a značná část "éteričnosti" zvuku. Vytáhni ten modul s potenciometrem a připoj tam samotný poťák a uvidíš, co to udělá. Co se týče ceny součástek, tak to jsou samé "halířovky". Jen ta výkonová KDéčka jsou o maličko dražší. Pokud Ti ten jeden kanál nevyhořel celý, tak to ale nebude Tvůj problém. Pokud posloucháš trochu jako hifista, aby se hlasitost přibližovala normální intenzitě v reálu, tak uslyšíš jen změnu k lepšímu. Při běžné hlasitosti ta fyziologie basy, ani výšky už nepřidává, jen kurví zvuk. Co Ti však vyleze z těch Tesel? Uvidíš. Já hraju přes starší Missiony-dvoupásmovky+subvoofery osazené dánskými basáky. Uznávám i české basáky, střeďáky a výškáče od Tesly- to už je však horší.

nstar
Příspěvky: 188
Registrován: 22 kvě 2010 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x AU/RA Z1P jako monoblok

Příspěvek od nstar »

no neviem, ale podla mna je tu fyziologicku bla bla...proste asi som rad, ze ju ta AURA ma...mam dojem, ze to hra brilantne a je tam taka ta cistinka...
nie je to nahodou tak? Kazdopadne, nechcem si chvalit svoje ale neviem cim a preco prekonat tu AURU...dajte vediet ked tak stala ma padika

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host