Aký equalizer kúpiť k JVC AX-Z911

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Jarroo
Příspěvky: 119
Registrován: 06 lis 2010 10:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký equalizer kúpiť k JVC AX-Z911

Příspěvek od Jarroo »

OK neberiem to osobne,prečítam si každý názor.

Jaro

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5440
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Aký equalizer kúpiť k JVC AX-Z911

Příspěvek od lechos »

Ale tos měl pěknu sestavu...deck JVC TD-V 711 patřil k vrcholným aparátům na sklonku éry audio kazet, dal se ovládat přes zesilovač AX-R 551 říkali tomu compu-link tuším. Jo, byl trochu ve stínu konkurence Sony, Technics, Aiwa tenkrát z Tuzexu. Já měl kdysi JVC KD-X1, nejnižší model v řadě ze stejného období. Byl vybaven kompandérem ANRS ve snaze šetřit za licenci Dolby, oba systémy se jakž-takž snášely a byly přibližně kompatibilní. Po mírné úpravě BIAS obstojně nahrával na kazety Sony HF z burzy.

Jarroo
Příspěvky: 119
Registrován: 06 lis 2010 10:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký equalizer kúpiť k JVC AX-Z911

Příspěvek od Jarroo »

Takže tu je zostava ktorú momentálne mám: zosik: JVC Ax-Z911BK,Deck:TDV-711BK,tuner FX330,Cd XL-V311, Cd chcem vymeniť za superdigifine XL-Z555Bk/tieto cd dosť ťažko sa zháňajú a aj sú dosť drahé cca od 250Euro a viac/a ešte chcem dokúpiť
equalizer JVC SEA M770 /ten je teraz na EBay z Belgie snáď sa mi ho podarí vydražiť,ak nie tak sa časom zase nejaký kúsok objavý.
Bedne mám maďarské Videotony 20- 22 000 Hz 120Wat 8OHm,hrajú dosť dobre.ale možno aj tie neskoršie vymenim. Inak ten Deck robí vynikajúci záznam,na kvalitné kazety CRO2 a Metal má vynikajúci zvuk,teraz som zohnal 20ks nových pások TDK 90min,ťažko sa zháňajú a Metalky neviem či sa vôbec dajú zohnať. Inak čo volakedy v 80-tych rokoch,robili reklamu aké sú cd kvalitné a ako dlho vydrží v nich záznam nieje pravdou,mám spústu 10ročných Cd ktoré boli dobre uskladnene a aj tak sa už nedajú čítať na Cd alebo PC,Pásky chromové mám aj 22 ročné a osobne neviem rozoznať že by nahrávky stratili na kvalite.

Jaro

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5440
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Aký equalizer kúpiť k JVC AX-Z911

Příspěvek od lechos »

CDP JVC bych si ponechal pokud bezproblémově načítá všechny CD, CD-R a tak podobně...
bedýnky vyhoví Videoton bohatě, mám dojem že tam něco skopírovali nebo rovnou licenci koupili od Akai.

Jarroo
Příspěvky: 119
Registrován: 06 lis 2010 10:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký equalizer kúpiť k JVC AX-Z911

Příspěvek od Jarroo »

Ano máš pravdu bedne vyrábali v licencii Akai pred 4-rokmi som dal na basákoch vymeniť nové blany,poznám jedného pána čo má firmu na muzikantské reproduktory a podobné veci a urobili to perfektne sú ako nové.Cd prehrávač má 21 rokov,stále funguje perfektne a s napálenými cd,ale chcel by som tú XL-Z555-ku je to trieda superdigifine a na viac cd,hlavne,má digitalny výstup.,ten môj pôvodný je 1byt a bez digitálu,tak preto ho chcem vymeniť.Inak ten Ax-Z911 zosik hrá vinikájuco,AxR-551 sa naň nechytá,procesor K2 stojí za to.Ak sa mi to všetko podarí takto dať dokopy ,tak už nič nechem iného.Najviac v poslednej dobe si vychutnávam DVD koncerty,Ac-Dc,PinkFloyd,Rainbow,Genesis atď., k tomu mám Plazmu TV Samsung 119cm.,Zvuk cez JVC zostavu .,aj keď súto staršie veci JVC,u mňa to vyzerá ako keby som to doniesol práve z obchodu.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5440
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Aký equalizer kúpiť k JVC AX-Z911

Příspěvek od lechos »

Ještě by mě pro všeobecný rozhled zajímalo zdalipak starý přehrávač JVC umí číst přepisovatelná CD-RW a formát MP3 ? Ten můj prastarý veterán Technics SL-PG 400A z roku 1991 bouhužel ne ačkoli je tam instalovaná optická mechanika Philips 4/19 která to údajně umí tož to som jeleň.

Jarroo
Příspěvky: 119
Registrován: 06 lis 2010 10:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký equalizer kúpiť k JVC AX-Z911

Příspěvek od Jarroo »

Mne JVC XL-V311 MP3 a RW CD neprehráva.

Jarroo
Příspěvky: 119
Registrován: 06 lis 2010 10:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký equalizer kúpiť k JVC AX-Z911

Příspěvek od Jarroo »

Tak už to mám pre mňa kompletné,chýba do zostavy gramofon a DAT rekorder ,ale vinilové platne nemám a tým pádom nechcem ani DAT rekordér.Pred cca 2 týždňami som kúpil equalizer v top stave.

tu je link na foto celej zostavy:http://www.fastimages.eu/?v=2015031119.jpg

trochu ostrejší záber:http://www.fastimages.eu/?v=201503www.jpg

Jaro

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5440
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Aký equalizer kúpiť k JVC AX-Z911

Příspěvek od lechos »

Gramofon ano, bazarové kusy jsou celkem levné a dá se něco vybrat...pro DAT již není využití ani běžně dostupné kazety,
EQ: na bazoš.sk jsem nějaké viděl.
http://elektro.bazos.sk/inzerat/4780646 ... p-stav.php
http://elektro.bazos.sk/inzerat/4803979 ... H-GE90.php
http://elektro.bazos.sk/inzerat/4824084 ... alizer.php

Jarroo
Příspěvky: 119
Registrován: 06 lis 2010 10:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký equalizer kúpiť k JVC AX-Z911

Příspěvek od Jarroo »

Poznám tie equalizéry,sú pekné ,ale ja som kúpil JVC SEA M770 -je na spodku obrázku,aj kvôli tomu,že zbieram,len JVC a aj kvôli tomu,že má dialkový ovládač som pohodový človek nechce sa mi skákať k hifi a stále niečo dolaďovať,lebo ak napr. počúvam nejaký výber skladieb od rôznych skupín,tak ten zvuk je dosť odlišný inak aj tá tvoja mačka na obrázku ma presne zvírazňuje.Keby som mal LP platne tak ,by som kúpil aj Dat rekorder aj gramofon,platne nemám tak to ani nepotrebujem,inak Deck JVC TD-V 711 využívam,hlavne si robím nahrávky s koncertov DVD na pásku,len tie úseky,ktoré sa mi páčia na DVD nahrávam si to na metal kazety ,prípadne CRO2 .,keď sa mi nechce pozerať video,tak,len počúvam DECK,alebo ich počúvam v aute,tam mám kombinované rádio Symfony,je to rádio na kazety a cd.Nesledujem predaj kaziet na DAT,je možné už aj tie sa ťažko zháňajú,ale do klasických Deckov sa cez bazare dajú ešte kazety zohnať,minulý mesiac som kúpil 10 ks Cro2 a 5ks Metal od TDK.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host