Audio Research LS17

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Audio Research LS17

Příspěvek od Guliver »

Tak sa mi konecne podaril nakup ARC LS17 - podelim sa s vami o moje dojmy: najprv som prilozenym skrutkovacom odskrutkoval horny panel a instaloval elektronky (boli zabalene extra). Potom som zistil, ze predzosik nemam kam polozit a tak nastanu velke presuny v mojej zbierke pristrojov - nakoniec na to doplatil satelit. prijmac - musm dokupit dlhsi kabel a musi sa presunut. Takze milasika som zapojil medzi Majik DS a Bryston 4B SST (ja viem - mixovat sa nema :) ) kablami dh labs revelation. Po zapnuti sa najpr nic nedialo az po chvili luplo rele - lampy sa nahriali a mohol som ist na vec. Ako prveho som si pustil Beethovena 5,7,9 (Immerseel, Jarvi, Reiner) a hned som sa skoro poskladal. Aby som si bol isty ze sa mi to len nezda nasledovalo asi 100 dalsich skladieb k velkej nelibosti domaceho osadenstva, ktore sa ma snazilo v tomto pohnutom okamihu presvedcit ze cumenie do telky je dolezitejsie - samozrejme bolo vykazane do patricnych miest... Takze ako to hraje? Velmi ale naozaj velmi prirodzene, basu akoby ubudlo, ale skor sa vykonturoval a menej duni (nie ze by predtym nejako dunel ale teraz sa mi to zda este lepsie - budem skusat este ladit sub) stredy stratili nadych tvrdosti a je z nich citit clovecina - vokaly su bozske a vysky ako by dostali novu davku rozlisenia (co si vsimla aj moja manzelka) a zaroven sa ubralo na nervozite pri niektorych nahravkach. No a narastol priestor do vsetkych dimenzii takze sa zda ze sa zvuk lepsie odputava od repro. Az som mal skoro dojem ze nepotrebujem akusticke upravy - ale je mi jasne ze je to len prvotny klam a za par dni sa veru do nich pustim. No a stary preamp je na predaj...

Ach jaj som happy.

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research LS17

Příspěvek od Tony »

Gratulujem ku kúpe *thumbs up*
A keď už budeš reorganizovať uloženie prístrojov, snaž sa ho dať radšej hore, resp. aspoň mu nechaj dostatok priestoru na vetranie.

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research LS17

Příspěvek od Guliver »

Dakujem! Ano pristroje sa kvoli vetraniu snazim umiestnit vedla seba na stojan Finite Elemente LevelPlus. Ked budem hotovy pridam aj foto.

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research LS17

Příspěvek od Guliver »

Foto som dal do mojho predstavenia v Kdo je kdo.

Zdeny
Příspěvky: 1091
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research LS17

Příspěvek od Zdeny »

Jaký tam byl předzesilovač dosud?

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research LS17

Příspěvek od Guliver »

bva P1SE

boxer

Re: Audio Research LS17

Příspěvek od boxer »

A to jsi si jako polepšil,jo? *taktone*

PavelN
Příspěvky: 387
Registrován: 18 dub 2008 06:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research LS17

Příspěvek od PavelN »

Taky moc gratuluji ke koupi a jsem rád, že nastala spokojenost :-)

Podle nadšených reakcí na AR mám chuť nějaký poslechnout a někdy v budoucnu jít do této značky. Lampy v předzesu to je moje.

BTW: Za kolik se dá LS 17 pořídit?

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research LS17

Příspěvek od Tony »

V Ketose je pultová cena 3.990,-Euro
Z druhej ruky za to môžeš zohnať LS 26

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research LS17

Příspěvek od Guliver »

PaveIN dakujem!
Rocna LS17 sa da aj za podstatne menej ako nakupna cena, problem je v tom, ze ju prakticky nikto nepredava. Ja som lovil 4 mesiace a narazil som len na 2 kusy - jedna bola v USA a druha v Holandsku. Nakoniec som zobral tu druhu, pretoze predajca bol obchodnik a dal mi na nu 2 roky zaruky a sadu lamp navyse.

Uživatelský avatar
pink panter
Příspěvky: 110
Registrován: 10 bře 2010 20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research LS17

Příspěvek od pink panter »

Tony píše:V Ketose je pultová cena 3.990,-Euro
Z druhej ruky za to môžeš zohnať LS 26
Nóó,za to bola vo Wiedni aj REF3,ale cena je súkromná záležitosť kupujúceho,takisto sa pripájam ku gratulácii,ten Bryston dostal určite vhodného partnera *palec*

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research LS17

Příspěvek od Guliver »

boxer píše:A to jsi si jako polepšil,jo? *taktone*
Zaujímavé, že?

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research LS17

Příspěvek od pasul »

Ty blááááho. Já tomu nevěřím. To není možné. Jako jak, co, kde, kdy? Zlepšení proti P1SE. Neuvěřitelné.... Jsem slyšel, že to je nejlepší na světě. No ptal bych se Merhauta jak je to možné. On to prodává a všude to psal.

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research LS17

Příspěvek od Guliver »

pink panter píše:Nóó,za to bola vo Wiedni aj REF3,ale cena je súkromná záležitosť kupujúceho,takisto sa pripájam ku gratulácii,ten Bryston dostal určite vhodného partnera *palec*
S tymi cienkami je to vselijake, ale ked ma clovek trpezlivost tak si myslim, ze sa da najst pristroj, ktory sa "vojde" do rozpoctu.
Momentalne si myslim, ze k Brystonu je to idealny predok, ale viete ako je to - sto ludi - sto chuti...

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research LS17

Příspěvek od Guliver »

pasul píše:Ty blááááho. Já tomu nevěřím.
Kašli na to, každému čo jeho jest, nie?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host