Audio Research

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Audio Research

Příspěvek od Zappadaddy »

Díky Syčákovi,který byl tak hodný a zapůjčil mi AR předek s koncákem,jsem se dostal poprvé k poslechu této značky a první dojmy jsou více než positivní.Je pravda že vzhledově to není můj šálek kávy ale zvuk je nejdůležitější a tak se o tuto značku začínám více zajímat.Rád bych slyšel tento předzesilovač který by měl být jejich vlajkovou lodí :http://www.audiogon.com/cgi-bin/cls.pl? ... ence-3---2
a TYTO MONOBLOKY:http://www.audiogon.com/cgi-bin/cls.pl? ... ence-610T- *thumbs up*

combos
Příspěvky: 21
Registrován: 04 úno 2009 12:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research

Příspěvek od combos »

Zappadaddy -prosím tě jaké by bylo srovnání AR s tvou sestavou Naim.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research

Příspěvek od Zappadaddy »

Do pošty.

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research

Příspěvek od Mark Levinson »

Zappadaddy píše:Do pošty.
To je tajné? :lol:

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research

Příspěvek od agavel »

Pro chápavé to tajné není, šikovnější si dohledají i zde na fóru. Můj skromný tip je, že AR zaujal, Naim pro některé lidi není taky špatný. Ale nedej bože napsat, že je něco lepší a pak ho chtít třeba prodat. Ale je to jen můj dohad, jsa Naimem nedotčen. A ta AR sestava, co měl doma myslím nepatřila u amerického výrobce k "základní" řadě.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research

Příspěvek od Zappadaddy »

Ne mýlíš.
agavel píše:Pro chápavé to tajné není, šikovnější si dohledají i zde na fóru. Můj skromný tip je, že AR zaujal, Naim pro některé lidi není taky špatný. Ale nedej bože napsat, že je něco lepší a pak ho chtít třeba prodat. Ale je to jen můj dohad, jsa Naimem nedotčen. A ta AR sestava, co měl doma myslím nepatřila u amerického výrobce k "základní" řadě.
Ne nechtěl jsem tu psát jak porovnání dopadla abych tu neublížil majitelovi AR při případném prodeji.Nebyl jsem na porovnání sám tak se zeptejte Mark Levinsona,Peera,Petra5 a Roba kteří měli možnost slyšet sestavu Naim,AR a Lebena.Jediný Robo Ar v některých aspektech zaujal zrovna tak jako mne.Mimo jiné Robovi se též líbí Naim a také ho i vlastní.Jsem objektivní člověk a tak vyzdvyhnu výkon AR 200w který mi tak schází při hooodně hlasitému poslechu a pak velká zdvořilost AR komponentů při poslechu starých vykopávek v oblasti výšek. A právě tato zdvořilost by mne časem mohla vadit při poslechu žánrů kde je potřeba větší drive a živost.U Naimu exceluje rychlost,rytmika a tempo neboli PRAT kterým tyto vlastnosti takto nazvali.Naim má oproti Ar pevný a tvrdý bas který je přesně definovám zato AR má bas velký ale ne přesně definovaný, zato jde ale hlouběji.Při zapojení AR mi připadalo že někdo zapojil subwoofer.Taky se mi při jeho poslechu zdálo že obraz je též větší a malinko zajimavější a nevím jak to posat blíže.Celkově bych to shrnul tak že kdo má rád hodně pohodový zvuk bez jakékoliv agresivity a poslochá třeba klasiku a rock 70 let by se toto mohlo líbit.To bylo krátké seznámení s AR a určitě to na mne zanechalo dobý dojem a nebude to poslední setkání s ním.Rád bych vyzkoušel novější modely AR což bude složité když tu není studio které by poskytlo zapůjčení nebo případný poslech.Pokud někdo znáte někoho kdo ma referenční řadu AR dejte vědět.

Sycak
Příspěvky: 139
Registrován: 30 črc 2008 11:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research

Příspěvek od Sycak »

Řeč je o tomto předku
http://www.stereo.de/index.php?id=290
a nejvyšším tranzistorovém konci D400.

PavelN
Příspěvky: 387
Registrován: 18 dub 2008 06:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research

Příspěvek od PavelN »

Tak koukám, že předek je hybridní - elektronky a tranzistory. Podle mé zkušenosti s hybridním zesilovačem mají použité elektronky zásadní vliv na podání zvuku. Každý výrobce má svou zvukovou charakteristiku. Takže by bylo zajímavé vědět, od jakého výrobce byly v tomto předzesilovači elektronky.

Zajímavé by bylo porovnání AR a Lebena.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research

Příspěvek od Peer »

PavelN:
Zajímavé by bylo porovnání AR a Lebena
Lebena jsme poslouchali bezprostředně po Audio Research...

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1392
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Research

Příspěvek od NA »

Má zkušenost ukazuje na zásadní vliv na zvuk právě u předzesilovače, proto jsem neměl takový problém dát jednou tolik za předek než za konec. Tady to AR má lampy jen v phono části, takže v tom ten zvukový charakter nebude. Je to snad nejvyšší model, ale zase před 20lety.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Zappadaddy

Příspěvek od agavel »

Dík za tvou reakci. Hodně to objasňuje. Mám dobrý pocit, že Naim je tedy dravější a řekněmě v jistém smyslu drsnější (syrovější)? Jak popisuješ zvuk AR, tak mi to v určitém ohledu sedí na mou zkušenost. Klidně bych od nich snesl předek, ale chtěl bych nějaký se symetrickou cestou. To není žádný z phono preamp modelů, přesněji řada SP, ale line stage LS řada. No uvidíme časem, není kam spěchat.
Ty Naimy mě taky zajímají, zatím jsem je neslyšel a je evidentně více lidí, kteří v tom nacházejí jedinečné kouzlo. Slyšet to znamená rozšířit si obzor.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research

Příspěvek od Zappadaddy »

Tohle už asi patří spíše do vlakna Naim nebo Zappadady no ale můj nový plán je vyzkoušet biamping ještě s jednou 250kou což je stereokoncák výšší řady a pak se uvidí.Doufám že by to mohlo vyřešit ten problém nedostatečného výkonu pro velký basák Tannoy TD12 a že z nich vyždímu to co chci.Přiznám se že tomu moc nevěřím.Zlepšení tam určitě bude a pokud nebude takové jak bych chtěl tak pak musím šetřit na totálně jiný předek a koncál.Mojí favoriti jsou Audio Research Ref řada HS a nebo Pass Ref plus koncák 650.5 nebo 650 ale to by nebylo jen tak hned ale spíše pár let. :cry:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host