Audiomat

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Audiomat

Příspěvek od Patmann »

Myslím,že i tato značka má tady své místo,osobně mám Arpége už pár měsíců doma a jsem velmi spokojen,už jen to,že člověk nemusí měnit zesilovač,ale jen zkoušet lampy pro zvukovou variabilitu mě vždy lákalo,nyní zkouším staré Německé VBT a zvuk se mi zdá hezky prostorový-neutrální,rád bych,kdo mají zesilovač této značky,aby psali do tohoto vlákna své poznatky,já osobně se experimentům s lampami vůbec nebráním-naopak,baví mě to...tak pojďme... ;)

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat

Příspěvek od Patmann »

Lampy samozřejmě RFT,možná by mělá být delší prodleva pro úpravu ;-)

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat

Příspěvek od efičák »

Patrikův nový Audiomat Arpége je první lampový integráč, který bych bez diskuze mohl akceptovat jako svou konečnou volbu na celý život.
Muzikalita bez zjevného máznutí či změkčení. Ni památky po balónkových nízkých frekvencích. Povinné středy velmi živé, to se dá říci o většině slušných elektronkáčích, jenže Arpége je mimořádný v celém vnímaném podání hudby jako kvality.
Záruční i pozáruční opravy jsou velmi rychle řešeny díky zastoupení našeho vzácného člena Tumplik1.
Pan Weber rozumí potřebám hifistů, neboť jím je také a naplno.

marasten
Příspěvky: 223
Registrován: 20 pro 2009 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat

Příspěvek od marasten »

Musím potvrdit hodnocení zvukových kvalit modelu Arpege, jelikož jsem byl jeho několikaletým vlastníkem :P
Nyní jsem přesedlal na model Solfege od stejné značky (Audiomat).
Jedná se o velice "muzikální" přístroje.

Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 800
Registrován: 28 bře 2009 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat

Příspěvek od vintage »

Patmann píše:Myslím,že i tato značka má tady své místo,osobně mám Arpége už pár měsíců doma a jsem velmi spokojen,už jen to,že člověk nemusí měnit zesilovač,ale jen zkoušet lampy pro zvukovou variabilitu mě vždy lákalo,nyní zkouším staré Německé VBT a zvuk se mi zdá hezky prostorový-neutrální,rád bych,kdo mají zesilovač této značky,aby psali do tohoto vlákna své poznatky,já osobně se experimentům s lampami vůbec nebráním-naopak,baví mě to...tak pojďme... ;)
Určitě to bude hrát hezky, ale diví se, že jsi nezkusil povedenej lampáč od Luxmana když jsi byl předtím s touto značkou spokojenej ;) Minimálně je hezčí...
http://www.luxman.cz/produkty/serie-38/sq-38u/

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat

Příspěvek od efičák »

Pěkný Lux a dokonce MM/MC phono.


Audiomatův akrylový panel s výhledem na elektronky má své kouzlo.
Cena Audiomatu...

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat

Příspěvek od Patmann »

Tak Audiomat jsem vybral určitě kvůli ceně,Luxman je dvakrát dražší...

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat

Příspěvek od Patmann »

marasten píše:Musím potvrdit hodnocení zvukových kvalit modelu Arpege, jelikož jsem byl jeho několikaletým vlastníkem :P
Nyní jsem přesedlal na model Solfege od stejné značky (Audiomat).
Jedná se o velice "muzikální" přístroje.
Mohl bys prosím popsat zvukový rozdíl mezi těmito dvěma modely? :)

Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 800
Registrován: 28 bře 2009 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat

Příspěvek od vintage »

Patmann píše:Tak Audiomat jsem vybral určitě kvůli ceně,Luxman je dvakrát dražší...
Dražší určitě, ale zas bys ušetřil na phono preampu a kabelech... Navíc z druhé ruky by vyšel nožná levněji jak nový Audiomat ;)

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat

Příspěvek od efičák »

60t. ušetřili s paní na poslouchání nákupem Audiomatu Solfége.

To je pěkný budget na kabely a phono a třeba i novou přenosku. :-)

Kabeláž dle chuti, velmi se mi líbí Crystal Cable, třeba klidně komplet s repro...

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat

Příspěvek od Patmann »

vintage píše:
Patmann píše:Tak Audiomat jsem vybral určitě kvůli ceně,Luxman je dvakrát dražší...
Dražší určitě, ale zas bys ušetřil na phono preampu a kabelech... Navíc z druhé ruky by vyšel nožná levněji jak nový Audiomat ;)
...no,ono je to lehko napsat,ale těžko sehnat,myslím,že zánovní zesilovač za p.c. 120tis,někdo těžko prodá za 60...
A už při prvním poslechu Audiomatu jsem věděl,že budeme kámoši a jsem za to rád,že jej mám,moc mě teď baví poslouchat...

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat

Příspěvek od efičák »

Měl sem pučených i koupených pár lampáčů, dělenců, integráčů.

Výkonové flašky :
KT-88,
EL-34,
6L6,
EL84,
PL-509,

Zapojení jednočinné nebo dvoučinné, Ačko,
AB-čko s dostatečným výkonem 50W do 8.

Ze všech na mě trochu hrály mázlé frekvence, tak nějak muziku tahaly za sebou jak když se sejde nesehraná parta muzikantů, každý hraje dobře, dokonce klavírek je excelentní, ale dohromaddy jim to neodsejpá.
Bigband, Rock ... velké poslouchání nevedlo k potěše jako z jednoduchého tranzistorového zesilovače s párem Sankenů na kanál.
Až Audiomat.
Ač sem už nevěřil na zvuk z EL-34 a obyčejnýma triodama ECC83, z toho zesu hudba teče a baví.
Nenafukuje bas, nemaže vejšky jak šlehačkový dort, netahá nohy rytmiky za sebou. Hraje jak jsem od lampoňů vždy chtěl.
Možná to pod škopkem na THD nebude v cajku, jenže když vemu zkreslení v běžné síti, pasivní hluk místnosti a samotné měniče a akustiku, furt mi nejde pod nos, proč bych měl poslouchat nudné HiFi jen pro puristický pocit věrnosti.
Sám tvůrce houslí a violoncel dosud nepřekonaných, monsignore Stradivari věděl své : http://www.novinky.cz/koktejl/286512-pr ... vadne.html

nope
Příspěvky: 39
Registrován: 18 lis 2008 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat

Příspěvek od nope »

Audiomat Arpége je opravdu mimořádný zesilovač. Vtáhne do hudby a už nepustí. Jeho podání utkví v paměti na dlouho. Pokud vím, tak není příliš vybíravý na připojené reprosoustavy, což je velké plus.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host