Audiomat vs. Leben

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Audiomat vs. Leben

Příspěvek od Patmann »

Ahoj všichni,
vím,že vlastní poslech je na místě,samozřejmě před koupí poslech těchto dvou lamp uskutečním,ale chtěl bych dopředu přečíst i názory vás,kteří jste tyto zesilovače nejlépe porovnávali,nebo jen pospolu slyšeli,nebo abyste jen poradili,čeho se vyvarovat a třeba do kterého lampáče jít radši,nejsem příznivcem přesnosti,zvuk se mi musí líbit a chci v nahrávkách prostor,to jsem četl v recenzích u obou,v září se chystám na koupi některého,ještě nevím kterého,třeba to bude úplně něco jiného,záleží taky na vašich typech a jak se mi pak zvukově zalíbí,zesilovač bude napojen na Spendor S8e,CD player zatím Philips CD 960,časem se uvidí,jestli něco dále,gramofon zatím Pro-Ject 2Xperience s Ortofon Valencia,hudba veškerá co znáte,mám v oblibě snad všechny žánry,už od malička moc rád poslouchám hudbu,hlavně o ni jde a ať se mi poslouchá příjemně...

tujatuja
Příspěvky: 640
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat vs. Leben

Příspěvek od tujatuja »

Řeším obdobné dilema - zda Leben CD-600 nebo Audiomat Opéra. :?:

Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 140
Registrován: 09 črc 2010 15:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat vs. Leben

Příspěvek od funkyman »

Mozem sa vyjadrit iba ku Audiomatu - po vsetkych strankach- konstrukcnej, designovej, zvukovej perfektny pristroj.. Ma to dusu , kontrolu , silu .... Len doporucenie
Nezabudaj vsak - nikdy nekup bez vypocutia doma... Aj keby to malo co stat...

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat vs. Leben

Příspěvek od Patmann »

U mne by se jednalo o základní řadu Audiomat Arpége,nebo Leben CS 300,samozřejmě je budu chtít slyšet doma,kdybyste měli někdo ještě typ na podobné (podmínka kryté lampy) zesilovače,i starší a vtéto cenové relaci,budu rád,za každý tip ;-)

topaudio
Příspěvky: 4
Registrován: 27 čer 2012 22:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat vs. Leben

Příspěvek od topaudio »

Osobně bych volil Audiomat. Sice je to už dávno, co jsem slyšel sestavu Audiomat Arpége + repro Cabasse Egea II + gramofon Rega, ale na opravdové zážitky se nezapomíná. Audiomat = HUDBA a EMOCE.
Leben jsem slyšel také. Dá se říct, že docela nedávno, ale takový zážitek jako ve mně zanechal poslech Audiomatu se nekonal.

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 823
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat vs. Leben

Příspěvek od korys »

Bych řekl, že je to dáno tím, že si dřívější vzpomínky idealizuješ a od té doby jsi už možná slyšel více solidních sestav, tak už si dnes z Lebena jen tak nesedneš na zadek. Čus.
Přes řeku do stínu stromů.

tujatuja
Příspěvky: 640
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat vs. Leben

Příspěvek od tujatuja »

Slogany typu AUDIOMAT = HUDBA A EMOCE apod. nemám rád - to je dobré tak pro prodej hrnců nebo pracích prášků.

Byl bych raději, kdyby výrobce Audiomat měl vlastní webové stránky.

topaudio
Příspěvky: 4
Registrován: 27 čer 2012 22:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat vs. Leben

Příspěvek od topaudio »

korys
Neřekl bych, že si něco idealizuji. Měl jsem možnost slyšet v průběhu doby i v obyčejných domácích podmínkách s lacinějším repro, které podle mne mírně snižovalo kvality zesilovače, ale tu neopakovatelnou atmosféru, kterou Audiomat umí zprostředkovat jsem si vychutnal znovu. Je pravdou, že jsem slyšel dost sestav ve stejné ceně, dražších i extradrahých, ale podobný zážitek se dostavil pouze u jediné a ta byla skutečně z těch dražších. Pominu-li samozřejmě modely ze stejné stáje. U Audiomatu považuji Arpége za naprosto bezkonkurenční volbu v poměru výkon/cena.

tujatuja
Co máte nebo nemáte rád je mi upřímně jedno. ;) Každopádně dle mého názoru tato dvě slova naprosto přesně vystihují zesilovače Audiomat. Není potřeba se obsáhleji rozepisovat. Ať si každý zajde poslechnout a udělá si názor sám.
Jinak zde si můžete přečíst názor další: http://www.audiodrom.cz/recenze/zesilov ... rpege.html
Možná Vy máte po vlastních poslechových zkušenostech jiný. Rád si ho přečtu a jistě nejen sám.
Ale pokud jsou pro Vás důležitým kritériem výběru vlastní webové stránky výrobce, volil bych jednoznačně Leben. Ten je má. *thumbs up*
Nám ostatním musí postačit třeba tohle: http://www.mutine.com/Index/indexen.html

Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 140
Registrován: 09 črc 2010 15:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat vs. Leben

Příspěvek od funkyman »

o kvalite a zvuku audiomatu sa nebudem uz zmienovat..kazdy pouziva svoj jazyk a svoje usi-
verte ze by som si inak tuto znacku nevybral..ak by nesplnala aj tie atributy ktore predchadzajuci prispievatel opisal
vsetko je vsak relativne a subjektivne
nemecky dovozca
www.h-e-a-r.de
cesky dovozca
www.audiomat.cz
www.audioranny.cz
slovensky dovozca
www.interaudio.sk
rad by som si vypocul priame porovnanie s lampovym zosilovacom inej znacky..a nechal sa prekvapit

tujatuja
Příspěvky: 640
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat vs. Leben

Příspěvek od tujatuja »

topaudio - nejsou voni náhodou prodejce? ;)

topaudio
Příspěvky: 4
Registrován: 27 čer 2012 22:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat vs. Leben

Příspěvek od topaudio »

tujatuja
Nejsou, bohužel, ale byli by jím rádi.

tujatuja
Příspěvky: 640
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat vs. Leben

Příspěvek od tujatuja »

topaudio
Klobouk dolů! Takové zanícení pro zesilovač, který kdysi dávno kdesi kdosi slyšel, svědčí o opravdovém hifi enthuziasmu. *bravo*

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audiomat vs. Leben

Příspěvek od Prospero »

Aniz bych se chtel zaplest do jakekoli polemiky ci hadky. Jak uz jsem psal v jine souvislosti (a jinem vlakne): Zvuk prenosky SPU Royal Classic, phono pre E.A.R. 834, zesilovace JJ 122 a repro Leedh mam v usich dodnes (po cca. 6-ti letech!) a stale se (zatim marne) snazim, dostat se (jinou cestou :D ) zvukove prave tam! Co je na tom tak "divne"? (Sloni si pamatuji jeste daleko vic!) :D

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat vs. Leben

Příspěvek od Patmann »

Přesně tak,dobrý zvuk jen tak nezapomenete,viz má návštěva u Petra5,kdyby mi to takhle hrálo doma,ani nechodím na fóra :-)

topaudio
Příspěvky: 4
Registrován: 27 čer 2012 22:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat vs. Leben

Příspěvek od topaudio »

tujatuja
Jenomže ten někdo, kdo to kdysi dávno, kdesi slyšel, nemá Alzheimerovu chorobu, jako možná někdo a proto uznal za vhodné přispět do tohoto vlákna.
Jinak uvedl odkazy, které byly i doplněny a které si může kdokoli přečíst a udělat si tak vlastní názor. Na internetu se toho dá samozřejmě dohledat mnohem víc.
To, že náhodou někdo má již možná doma Leben a teď by možná raději něco jiného na tom nic nezmění.

Jinak jsem nikdy nenapsal, že Leben je špatný zesilovač. Je výborný, ale Audiomat ve mně zanechal něco navíc, co se zapomenout prostě nedá.
Ovšem každý zvuk vnímáme jinak a proto mé konečné doporučení zda Audiomat nebo Leben – zajít si oba poslechnout a porovnat na vlastní slechy.
Tímto tuto debatu o ničem, která v tuto chvíli nikomu naprosto nic nepřináší, ukončuji. A myslím, že i zakladatel vlákna se mnou bude souhlasit, když napíšu, aby tujatuja příště přispíval k tématu. Zatím jsou všechny jeho příspěvky zde pouze výkřiky do tmy.

Prospero, Patmann
Naprosto přesně vím, o čem píšete a co máte na mysli. Když si daná kombinace sedne, člověk už jenom poslouchá a poslouchá a ….. a nechodí na fóra.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host