Audreal A600E

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 321
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Audreal A600E

Příspěvek od zero »

Uff, doufám, že mi Yngwie nerozmlátí ciferník .... tohle jeho vyjádření ze stejného vlákna na vedlejším fóru sem přetahuju bez jeho svolení:

"Trošku si dovolím přispět k německým časopisům ... kdo maže ten jede. Kdo nemaže nikdy nemá tak vynikající recenze. Slyšel jsem mnoho přístrojů, které mají v žebříčcích stejné hodnocení a hle v žádném případě nebyly kvalitativně shodné (spojitost s objemem reklamy a cenou výrobku naprosto zřejmá). Nechci zde dávat konkrétní značky, ale týkalo se to nejen zesilovačů, repro i přehrávačů. Tyto rozdíly jsou často tak velké, že je nelze zabalit do tvrzení, že každý má své preference. Výrobky často velmi provařených renomovaných značek nejsou v žádném případě zárukou kvality. Jakmile značka začne živit mašinerii časopisů recenzentů a reklamních agentur, tak to je většinou cesta do pekel (pěkné letáky, katalogy, reklamy a skvělá hodnocení v renomovaných časopisech a ejhle ono to hovno hraje :mrgreen: )."

Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 433
Registrován: 15 srp 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Audreal A600E

Příspěvek od Steve »

to lubin: Ale já přece nejsem nadšenýa nikomu nic nenutím! Zesilovač jsem hrát neslyšel. Protože mám ale osobně s touto značkou velmi dobrou zkušenost a vím, že jejich kvalita obecně je vysoko nad jejich prodejní cenou (to se ostatně dočteme téměř v každé recenzi výrobků Xindak) tak jsem na tento zajímavý zesilovač upozornil. To jen pro upřesnění. Platí jen a pouze to, co jsem napsal v úvodním příspěvku. ;)

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audreal A600E

Příspěvek od Prospero »

hidefan píše:Nějak jsem se nepídil po tom,jaká je příčina nazývat stejné výrobky tu Xindak, onde Audreal. Na stránkách Audiomarket.de třeba Xindak vyřadili ze seznamu výrobců a najdeme tam pouze Audreal.Ví to někdo?
Je to jen ma domenka nebo spise uvaha v souvislosti s temi rozdilnymi jmeny - "Xindak" vs. "Audreal".
Xindak je jmeno cinskeho vyrobce, jehoz vyrobky se do Evropy zacaly kdysi dovazet proste pod jeho jmenem.
Audreal byl (mozna?) puvodne pouze dovozce vyrobku Xindak, ktere take pod timto jmenem prodaval.
Postupem casu zacalo byt normalni moci pozadovat od cinskych vyrobcu nejake to „extra“ podle vlastnich predstav a tak Audreal asi pozadal o nejake „upravy“ a nemel potom uz problem zacit vyrobky prodavat pod vlastnim jmenem. :?:

(Pripada mi to byt stejne, jako s pristroji "Yaquin" vs. "DestinY Audio". ;) )

.................................................................................................

A jeste si zde dovolim napsat “malou” polemiku na tema testu v casopise Audio a poctu dosazenych bodu. ;)

Obebiral jsem tento mesicnik po dobu 15-ti let (mezi 1991-2005) a na zaklade jeho testu take pripravoval vsechny planovane “zmeny k lepsimu”.
Nemecky trh s elektronikou byl v 80-tych a 90-tych letech velmi “napráskaný” a tyto testy slouzily, predevsim k hrube orientaci, velmi dobre.
Bez nasledneho poslechu se ale uz tenkrat zadny nakup nekonal! *taktone* :D
Za predpokladu, ze se na pozitivnim hodnoceni toho ktereho pristroje shodly i dva, nebo nekdy dokonce i tri ( :!: ) casopisy (Audio, Stereo, Stereoplay) bylo tenkrat mozne koupit takoveho sampiona temer “naslepo”. (Ne vsechny pristroje byly ale take vsemi jmenovanymi testovany.. :cry: )

Od pocatku 90-tych let se ale pomerne rychle zacaly menit jak priority jednotlivych magazinu, tak i “naroky” ctenaru. Audio se tenkrat s vervou vrhlo na multikanal, ktery mne nezajinal a tak jsem ho prestal cist.

I s onemi pomyslnymi “body” to slo ponekud z kopce. *thumbs down*
Puvodni “strop” bylo proste 100 (slovy – jedno sto) bodu a to samozrejme od redaktoru vyzadovalo podstatne preciznejsi hodnoceni jednotlivych komponentu.
100 bodu znamenalo zkrátka “Reference” a na to byl tehdy spoleh!

V 90-tych letech doslo k “prolomeni” 100 bodove hranice, “referencni kousky” zacaly byt 105-ti bodove a redaktori stale pohodlnejsi. (Zacalo mi to tak trochu pripominat plneni planu za socializmu – “Soudruzi Bowers a Wilkins splnili plan na 120%” atd.. :lol: )

Kdyz mi tedy dnes nekdo prezentuje 125-ti bodovy pristroj jako spickovy, vnuti se mi samozrejme okamzite otazka, kdy ho prekona nejaky se 130-ti body!? :roll:

V pripade porovnani mezi Cinou a NE-Cinou to ale zadnou roli nehraje a pokud tedy Audreal “slape na paty” renomovanym znackam, tak tomu asi (bez ohledu na pocet bodu) tak bude. :lol:

I dns ale stale plati - nezbyva nez poslechnout! (To uz tady ale zaznelo vicekrat, ze? :D )

Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 433
Registrován: 15 srp 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Audreal A600E

Příspěvek od Steve »

Odbočím ještě od tohoto konkrétního výrobku který nikdo z nás neslyšel zatím hrát a aniž bych chtěl dělat reklamu značce, tak jen pro zajímavost a představu zde máte 38 recenzí nejrůznějších produktů Xindak z nejrůznějších konců světa, tak koho by to zajímalo, nakoukněte:
http://www.xindak.com/en-us/reviews.aspx
Obrázek si udělá jistě každý sám.

lubin
Příspěvky: 565
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audreal A600E

Příspěvek od lubin »

Nedávno jsem slyšel hrát předek i monobloky od Xindaku...nebylo to vůbec špatné. Rozlišení, prostor, detail, ale při zachování jemnosti. Za ty peníze super. Rozhodně stojí za povšimnutí nebo zahrnutí do výběru, kdo právě nakupuje.

magy1
Příspěvky: 31
Registrován: 01 kvě 2012 17:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Audreal A600E

Příspěvek od magy1 »

NEDAVNO SOM SI KUPIL PAPAGAJA A JE TO PREKVAPENIE PRIESTOR BAS A VYYYYSKY A BEZ ODDELOVACIEHO TRAFA

magy1
Příspěvky: 31
Registrován: 01 kvě 2012 17:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Audreal A600E

Příspěvek od magy1 »

ROZMYSLAL SOM CI REAGOVAT NA DEBILOV A PRISIEL SOM NA TO ZE HEJ

magy1
Příspěvky: 31
Registrován: 01 kvě 2012 17:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Audreal A600E

Příspěvek od magy1 »

HLADAL A SKUSAL SOM ZOS 10 ROKOV NASIEL SOM EXELNET KOMBINACIU V TOMTO FOORE TO NIKOMU NEPREZRADIM
JE TO SPUUUSTA CASU A PENAZI CHLACI HLADAJTE A SKUSAJTE PRAJEM VELA STASTIA V HLADANIIIIIIIIIIIIIIIIII
CINA VAM V TOM URCITE POMOZE

Uživatelský avatar
Pecuch
Příspěvky: 48
Registrován: 16 říj 2012 09:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Audreal A600E

Příspěvek od Pecuch »

Magy neblbni.... *sunglases*

hidefan
Příspěvky: 66
Registrován: 27 črc 2009 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Audreal A600E

Příspěvek od hidefan »

to magy1: ale na to jsme už přišli před 40 ti lety my, hi-fi debilové, že v tomto oboru platí jednoduchá matematická rovnice y= logx, jednoduše musíš hoooodně zainvestovat jak peněz,času a energie,abys nepatrně získal.

Uživatelský avatar
Sany
Příspěvky: 301
Registrován: 28 úno 2009 07:42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audreal A600E

Příspěvek od Sany »

magy1 píše:ROZMYSLAL SOM CI REAGOVAT NA DEBILOV A PRISIEL SOM NA TO ZE HEJ
Tvé příspěvky jsou pro toto forum velkým přínosem! *headbang*

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audreal A600E

Příspěvek od Prospero »

ROZMYSLAL SOM CI REAGOVAT NA MAGYHO A PRISIEL SOM NA TO ZE NIE..... :mrgreen:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host