BC Acoustique vs Advance Acoustic

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
jfed
Příspěvky: 82
Registrován: 24 úno 2011 16:38
Kontaktovat uživatele:

BC Acoustique vs Advance Acoustic

Příspěvek od jfed »

Ahoj všichni,
v poslední době vážně uvažuji o návratu ke "klasickému" integrovanému stereo zesilovači, pokud možno i s digitálními vstupy, v cenové relaci kolem 10t +- ... dlouhá léta hraju přes AV Onkyo 595 a byl jsem vždy spokojen, ale začíná mít občas technické problémy s výpadky kanálů. V předposledním StereoVideo mě zaujala recenze zesilovače BC Acoustique EX 222.1. (2 toroidní trafa, solidní výkon 2*70W do 8ohm, digi vstup + BT AptX). Byl jsem si poslechnout jeho předchůdce model EX 302 v pražském Cinema shopu (mají ho momentálně z AQ zapůjčený), poslech na sloupcích AQ Labrador 23 a musím říct, že to hrálo moc pěkně, dynamicky, čistě. Porovnávali jsme se stereo recieverem Onkyo 8050 a troufám si říct, že ho ten čínský francouz přehrál. Do úvahy ještě beru i model 322.1

Chtěl jsem si poslechnout ještě i Advance Acoustic X-i60, který se mi vizuálně moc líbí a převyšuje výše uvedený BC počtem vstupů, včetně USB a možností přepnutí do A třídy. Ale ten bohužel nebyl k dispozici. Na webu jsem (i tady) našel hodně kritiky na tuto značku a i v samotném obchodě referovali o několika špatných zkušenostech s modelem X-i90/60. Od oficiálního distributora mám informaci, že skutečně u prvních dodávek byl problém s propojením mezi DAC a předzesilovačem, ale problém výrobce odstranil a už ses jej prodaly 10ky kusů a jsou bez problémů.

Máte někdo zkušenosti se zesilovači těchto značek, případně uvedenými modely? Možná někdo z vás byl na víkendové předváděcí akci v AQ a poslechl si tam právě BC zesilovače. Podělte se o zkušenosti, názory. Předem díky.

Odkazy na stránky v AJ:

BC 222.1. http://www.bc-acoustique.com/en/index.p ... &Itemid=40
BC 322.1: http://www.bc-acoustique.com/en/index.p ... &Itemid=40

AA X-i60: http://advance-acoustic.com/en/hifi-ele ... r/11-x-i60

jfed
Příspěvky: 82
Registrován: 24 úno 2011 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Acoustique vs Advance Acoustic

Příspěvek od jfed »

Žádné názory, zkušenosti, reakce?

Uživatelský avatar
vonvichousch
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2010 10:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: BC Acoustique vs Advance Acoustic

Příspěvek od vonvichousch »

Ahoj, já jsem (neštěstí ;) ) hifi hluchej, takže to neber jako bernou minci, ale hrál jsem dlouho na AVR Harman Kardon. Při návratu ke stereu se mi zalíbil právě ten AA X-i60.
Hraje to naprosto lépe,než to AVR. Předtím (na AVR) se poslech stával po pár desítkách minutách takový nervozní... teď si tak pěkně hudba plyne a vydržím poslouchat hodiny...

Abych jenom nechválil... zesilovač slabě šumí v repro, není to závislé na tom, jak silně máš hlasitost, prostě to, když si cca do 70cm od repro slyšíš.Je to asi něco v výkonovém zesilovači, protože v pre-out u nebo na sluchátka je naprostý klid.Ale při reprodukci to (alespoň mi) nevadí, protože sedím cca 3m od repro a tam už to slyšet není.

Mimochodem, zlepšení zvuku poznala i moje, hifi naprosto nezasažená, manželka *2thumbsup*

Obrázek

jfed
Příspěvky: 82
Registrován: 24 úno 2011 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Acoustique vs Advance Acoustic

Příspěvek od jfed »

Díky moc za názor. Provozuješ to v AB režimu nebo v A? Resp. je v tom výrazný rozdíl (posun k lepšímu) ?

Uživatelský avatar
vonvichousch
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2010 10:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: BC Acoustique vs Advance Acoustic

Příspěvek od vonvichousch »

Mám to přepnuté na A, je tam fakt slyšet rozdíl- k lepšímu (nebo aspoň mám ten pocit :-) ). Akorát to dost topí, takže dneska už mám CD jinde než na fotce a zesilovač je v poličce sám.

jfed
Příspěvky: 82
Registrován: 24 úno 2011 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Acoustique vs Advance Acoustic

Příspěvek od jfed »

Tak jsem měl možnost si minulý týden poslechnout poslechnout BC 222.1 a BC 322.1 "D" a musím potvrdit, že oba hrají (a i vypadají) výborně, 322 jde v přímém porovnání dál s detaily, čistotou výšek a dynamikou, takže se rozmýšlím, že do něj asi (snad v brzkém) budoucnu půjdu, bude ale potřeba si připlatit (proti 322 bez "D" - digi vstupů). Co mě trochu zarazilo, ale ovlivňuje to mé rozhodování, je to, že teprve model 322D má stand-by mod a lze jej tedy dálkově zapnout/vypnout. Nižší modely to překvapivě nemají.

ufo1212
Příspěvky: 1
Registrován: 02 led 2015 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Acoustique vs Advance Acoustic

Příspěvek od ufo1212 »

Zdravim,

pred nedavnem mi prisel, EX322.1 Se zvukem spokojenost, podle me levnejsi a zvukove srovnatelna alternativa k nad c 356bee nebo cambridge audio azur 651a.

jfed
Příspěvky: 82
Registrován: 24 úno 2011 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Acoustique vs Advance Acoustic

Příspěvek od jfed »

Díky moc za názor. S jakými dalšími komponenty jej provozuješ? Jaké repro? Já mám 2-pásmové sloupky, české Authentic Voice Magic 221, myslím, že by si s nimi BC rozuměl.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host