BVaudio A300SE vs. Audiolab 8200A vs. Harman/Kardon HK 990

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
DhifiK
Příspěvky: 60
Registrován: 18 čer 2011 22:05
Kontaktovat uživatele:

BVaudio A300SE vs. Audiolab 8200A vs. Harman/Kardon HK 990

Příspěvek od DhifiK »

Ahoj všem,

jedná se v mém případě tak trošku o never ending story, no poněvadž jsem v poslední době investoval do vylepšení auta a pořád jsem, na čem jsem, přemýšlím, že si během ledna udělám radost a konečně si koupím nový zesilovač.
Všem děkuji za postřehy, ovšem prosím vás o striktní porovnání uvedených přístrojů, nechci přemýšelt o preampu a koncáku, ani o jiných značkách. Po předlouhém pečlivém vybírání mi zbyli následující 3 adepti:

1) BVaudio A300SE
2) Audiolab 8200A
3) Harman/Kardon HK 990

Má aktuální sestava:

- Stereo třípásmo VMA II, zásadně poslouchám pouze FLAC soubory přes PC (není to optimální, vím, ale jsem pohodlný)
- Zvuková karta Asus Essence ST - stereo
- Zásadně analog - kvalitní stíněný RCA kabel s velkým průřezem, bezkyslíkatou mědí, pozlacené koncovky, repro kabel o délce 2,5 metrů, připraven masivní spletenec o celkovém průřezu 8mm, ukončený velkými zlacenými vidlicemi Proson

Jediné, co plánuji možná doplnit, je subwoofer pro posílení spodních kmitočtů, když bude potřeba...

...pokoj aktuálně o rozměru 16m2 a bohužel nepříliš ideální poslechové podmínky (jsem k bednám dost blízko), časem by se to mělo změnit = chci něco, co je univerzálnější bez ohledu na pokoj...

Poněvadž aktuálně vlastním Harman/Kardon AVR645 (kdysi jsem měl totiž ideu o domácím kinu, nakonec jsem ale zůstal u sterea) a zvuk mi nepřijde vyloženě špatný, celkově se mi projev Harmanu docela líbí, proto přemýšlím i nad HK990. Od Martina Vitvara jsem však dostal doporučeno BV Audio, od ostatních zase Audiolab. V současné době jsou všechny zmíněné de facto za stejnou částku kolem 30 tisíc Kč, což je takové optimum, výše jít nechci.

Samo, samotnému výběru by musel ještě předcházet poslech, nicméně co byste každý za sebe dle vlastních zkušeností z uvedených doporučili a co vyškrtli?

Předem všem děkuji za názor *palec*

DhifiK
Příspěvky: 60
Registrován: 18 čer 2011 22:05
Kontaktovat uživatele:

Re: BVaudio A300SE vs. Audiolab 8200A vs. Harman/Kardon HK 990

Příspěvek od DhifiK »

... případě jsem zapomněl uvést ještě méně známý stroj HYPA 10 ...

jivina
Příspěvky: 11
Registrován: 18 črc 2010 17:52
Kontaktovat uživatele:

Re: BVaudio A300SE vs. Audiolab 8200A vs. Harman/Kardon HK 990

Příspěvek od jivina »

Pokud máte zájem, je možno poslechnout . Úplnou náhodou u mě přistála na chvilku 990 ka , kterou jsem vyzvedl pro kolegu z Moravy. Jsem od Berouna.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host