Cambridge audio CXR 120 nebo ONKYO TX RZ 830

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
akrrij
Příspěvky: 9
Registrován: 11 zář 2017 10:48
Kontaktovat uživatele:

Cambridge audio CXR 120 nebo ONKYO TX RZ 830

Příspěvek od akrrij »

Dobrý den, prosím o radu , mám univerzální přehrávač Cambridge CXUHD a hodlám vyměnit dosluhující receiver Pioneer. Uspořádání repro mám 5.1 a nehodlám do budoucnosti zvyšovat počet reproduktorů a jít do "Atmos" atd. Zvažuji jako náhradu CA CXR 120, nebo Onkyo TX RZ 830. cena je +- stejná. Prioritně mi jde o kvalitní zvuk ve stereu i multikanálu (poslech klasiky z SACD). Cambridge je v prodeji od roku 2015 a Onkyo je novinka. Mé dosavadní i plánované (SF Venere 2,5) reproduktory umožňují zapojení Bi-Amp. Vzhledem k tomu, že prakticky není možnost si je vzájemně porovnat po zvukové stránce a v každém studiu dostanete rozdílné informace, prosím Vás o vaše návrhy, který receiver pořídit.

Děkuji:

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 214
Registrován: 19 pro 2017 21:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio CXR 120 nebo ONKYO TX RZ 830

Příspěvek od Miro_CZ »

Táta má doma loňské Onkyo TX-NR676, tak ti můžu říct pár postřehů:
- Zvukově je to v týhle kategorii dobrý, nic podobnýho jsme nezkoušeli, ale hraje líp než starý stereo zesilovač Marantz PM-53. Má to větší sílu a autoritu nad bednama.
- Není to schopný hrát v Zóně 2, pokud chceš mít zdroj z HDMI (typicky někdo kouká na film v obyváku a v kuchyni bys rád slyšel aspoň zvuk, ale nejde to). Umí to hrát jen z ostatních vstupů, jen ne z HDMI - nechápu proč..
- Pustit si rádio přes TuneIN je celkem utrpení. Musíš zapnout receiver, kliknout na NET, čekat až se to připojí, pak kliknout na TuneIN, opět čekat, pak se teprve dostaneš k uloženejm stanicím, takže můžeš začít poslouchat.

To jen takový postřehy k Onkyu, který se mi líbily a který mě zklamaly ;)

deniska3
Příspěvky: 18
Registrován: 03 srp 2018 18:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio CXR 120 nebo ONKYO TX RZ 830

Příspěvek od deniska3 »

Dobrý den .
vlastním Onkyo TX-RZ 800 a k tomu repro Monitor Audio Silver 8 mohu jenom doporučit
ve stereu na reciver velice slušný zvuk výborná výbava myslím že TX-RZ 830 bude
dobrá volba .
S pozdravem

akrrij
Příspěvky: 9
Registrován: 11 zář 2017 10:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio CXR 120 nebo ONKYO TX RZ 830

Příspěvek od akrrij »

Děkuji, ale pořád jsem tam, kde jsem byl. 50 na 50.

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 214
Registrován: 19 pro 2017 21:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio CXR 120 nebo ONKYO TX RZ 830

Příspěvek od Miro_CZ »

No a co teda oba objednat někde z eshopu, vyzkoušet doma na svých bednách, ve svý místnosti a na svoje uši? Pak můžeš lepší nechat doma a ten druhej poslat do 14 dní zpátky ;)

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio CXR 120 nebo ONKYO TX RZ 830

Příspěvek od drfish »

S CA receivery nemám zkušenost (jen stereo a přehrávače), stačí mi ale pohled na jejich dálkové ovládání k receiveru a vím, že to prostě mít doma nemůžu. Co se týče Onkya, měl jsem jejich dva nejvyšší modely AVR TX-NR5000 a AV preamp PRSC 5508. Oba na kino naprosto super, výborná obsluha, software, nastavení, dálka. Zvuk 5.1 k plné spokojenosti. A oba je zcela v klidu přehrál stereo zesík resp. preamp za poloviční cenu. Ve stereu je to slabší, takové bez života, chybí prostor. Biamp zvuk posune, ale problém to nevyřeší. Otázka je zda to CA zahraje ve stereu lépe. Spíš ne...Myslím, že Onkyo v domácím kině má praxi, má to dotažené....volil bych spíš tedy Onkyo.....

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host