Čím nahradit Yamahu A-S501?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
axton
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Čím nahradit Yamahu A-S501?

Příspěvek od axton »

Přeji vám hezké nedělní dopoledne kolegové.
Měl bych na vás otázku ohledně výměny zesilovače a to již zmíněné Yamahy.
Ve své kategorii si myslím, že je to velice slušný zesilovač a nemůžu mít proti němu jedinou výtku, ale jeho zvukové lazení mi hodně sedlo pro poslech rocku a sem tam metalu.
No ale já jsem ve velkém začal poslouchat elektronickou hudbu, kde hlavně převažuje styl techno a tam už mi při poslechu něco schází. Zkoušel jsem korekce, i loudnes, ale to mi připadá, že zvukové podání akorát rozpatlá. Direct prostě Yamaze sluší nejvíce.
Schází mi u toho techna, ten úder a objem toho basu. Na to se mi zdá Yamaha taková ostrá a plochá. Takže vlastně ani nepotřebuji upgrade na lepší, ale rád bych zesilovač s jinou zvukovou charakteristikou, který by byl vhodný na to Elektro.
Repro mám Dali Zensor7.
Měli by jste tip, jakou značku zkusit?
NAD, Onkyo, Marantz, Cambridge audio? Nebo úplně něco jiného?
Díky moc za názory a tipy.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Čím nahradit Yamahu A-S501?

Příspěvek od dadaft »

Když to má být změna, tak zkus nějaké Déčko, na electro jako dělané.
V cenové relaci 20-30k buď NAD C368 nebo PS Audio Sprout 100.

axton
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od axton »

dadafte díky za reakci a návrhy. Věřím, že by oba síliče udělaly velkou změnu, nicméně bych se rád držel při zemi a spíš bych preferoval něco z druhé ruky a cenově níže. To jsem mohl napsat hned no. Na víc, rád bych opět komponent klasických rozměrů.
Nepotřebuji ani digitální vstupy. Používám jako dac Topping D30.

axton
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od axton »

Teď jsem koukal na hifi bazar a pan Jeřábek tam má v nabídce NAD c352, tak mě napadlo, že bych mu zkusil dát vědět a případně přijel i s Yamahou a repro na porovnání, nebo pokud by svolil se zapůjčením NADu domů.

axton
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od axton »

Dnes mi kolega v práci říkal-,, Na to tvoje tuc duc, tuc duc, vyzkoušej Technicse. Když jsem ho kdysi měl doma, kluk právě s takovou hudbou ničil sousedům nervy a ten měl mám za to, basy hodně syté".
Vím že o této značce se moc povhvalně nehovoří, nicméně má z vás někdo zkušenost, že by zrovna Technics byl na styl techno vhodný kandidát?
Díky za váš čas a postřehy.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Můj názor: obecně si s NADem C352 si oproti Yamaze A-S501 kvalitou zvuku pohoršíš. Jestli ale na tvůj žánr bude pro tvé uši ve tvé akustice (která je alfa a omega všeho) lepší NAD, to je těžké odhadovat. NAD obecně působí mohutnějším dojmem díky trochu nafouklému vyššímu basu, který není moc ostře řezaný, spíš kulatější a hřmotnější. Středy má NAD určitě méně věrné než Yamaha, výšky naopak vynikající, jemné, neagresivní, ale s trochu menším rozlišením.

Zajímal bych se na Tvém místě i o Vincenty, ty mají taky takový hutnější valivější zvuk.

Levná D-čka (baj voko do 30-40 tis.) pro mé uši zatím nejsou alternativou pro dobré AB ve stejné cenovce.

Technics patří v zesilovačích k tomu nejhoršímu, co svět hifi stvořil. Ale byl svého času velmi populární, tak možná je to jediná značka, kterou kolega zná a proto ji doporučil....

axton
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od axton »

Pitrisi děkuji, za zajímavé pojednání. Ano kolega měl jen ten Technics a když se jeho syn stěhoval do vlastního, sestavu mu podaroval. Teď má micro systém Denon a vystačí si ke spokojenosti.

No vidím, že budu muset trochu počkat a něco ještě došetřit, jelikož jsem si ještě udělal radost novým audiem v autě a rozpočet je opravdu slabší.
Vincent se mi i velice líbí vzhledově.
Díky za tip.
Přidám pro představu, co mě opravdu chytlo a vážně se to skvěle poslouchá.
Mnozí z vás samozřejmě tohle vůbec nemusí a už jsem se setkal i s názorem, že tohle s hudbou nemá nic společného.
Nicméně, každému se líbí něco jiného a mě to techno nějak pohltilo.

progsociety
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od progsociety »

1, Nie je problem v zvukovej charakteristike Dali Zensor?
2, Na metal a rock je ostrý / plochý zvuk Yamahy v pohode?

jarda-hifista
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarda-hifista »

Ahoj! K Yamahám doporučují prodejci repro Dynavoice, je to dobrá kombinace. Vzal bych Yamahu někam, kde je mají
a zkusil poslechnout. Myslím, že budete překvapen, jak dobře hraje.

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

A co nechat repro i zesík a přidat subwoofer?

MuVo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MuVo »

Suhlasim, podla mna to nie je zosilovacom ale bednami.
Skusil by som dokupit subwoofer, napr. od znacky SVS, kludne aj zakladny 1000SB alebo 1000PB, budes moct zapnut na techno a vypnut na zvysok podla typu hudby, pohodlne naladis hlasitost a uvidis tu zmenu :)

axton
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od axton »

Zdravím všechny, po mé delší odmlce.
Jelikož jsem byl po tuto dobu, dosti časově vytížen a prakticky nebyl doma na poslech vůbec čas, tak až konečně dnes si tuto příležitost zase dopřávám. Zkouším různé druhy žánrů a né pouze duc duc a jak tak poslouchám a poslouchám na pohodovou panelákovou hlasitost abych nerušil sousedy, říkám si-,, vždyť ono to vlastně hraje naprosto úžasně"
Ať se soustředím jak jen to je možné, poslech mě baví a dělá mi radost a já vlastně nemám nic, co bych této základní sestavě, za daných podmínek, vytknul. Vše je v režimu direct a ty korekce, ani loudness nejsou potřeba.
Tak vlastně ani nevím, proč jsem začal vymýšlet s obměnou, když to ani není potřeba.
Že by na tom podepsala psychologická stránka celé věci?
To, že jsem měl čas a hodně poslouchal a poslouchal a už byl, jak se říká namlsaný a rozežraný a teď když čas nebyl a po delší době se našla příležitost, tak najednou přišel ten opětovný wow efekt.
Setkal se s tímto někdy někdo z vás?
Jinak vám přeji hezký sobotní den a příjemný poslech.
Lukin

Odpovědět