Co je špatně se staršími zesilovači Vincent?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Co je špatně se staršími zesilovači Vincent?

Příspěvek od PítrsPraha »

Poslední dobou si všímám velké četnosti inzerátů na prodej starších zesilovačů Vincent. Za takový půlrok bylo na českých inzertních webech k prodeji několik SV238, SV234.
Je to náhoda nebo za tím je nějaký společný jmenovatel plynoucí třeba z konstrukce, trvanlivosti parametrů apod.?

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je špatně se staršími zesilovači Vincent?

Příspěvek od johny52 »

Se zesilovači Vincent pochopitelně nic špatnýho není,to se jen majitelé rozhodli jít např. o model výš nebo změnit značku.Já jsem s dovolením měnil int. Vincent za dělený i když byl v 100% stavu.U nás s diagnozou hf je to snad běžný *headbang*
Co je špatně s NADy? :shock: atd.

lubin
Příspěvky: 565
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Co je špatně se staršími zesilovači Vincent?

Příspěvek od lubin »

jak píše johny....nic víc v tom nehledej. A navíc, je jich tu hodně....mrkni se, kolik se prodává starých třeba AVR od SONY...co je na nich špatně?

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1578
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Co je špatně se staršími zesilovači Vincent?

Příspěvek od NIN »

Vincent je oblíbená značka a má velký modelový výběr. Ćím víc majitelů, tím víc změn - třeba postupů na další level. U Cambridge Audio je to podobné. A netýká se to samozřejmě jenom zesilovačů. Pokud se ovšem jedná vyloženě o ty dva typy co píše PítrsPraha, tak to může působit divně (a možná se ty dva konkrétní přístroje tady točí dokola a nikdo nepřizná co jim schází či přebývá :D )

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Co je špatně se staršími zesilovači Vincent?

Příspěvek od sekal »

Pítrs : Přečti si nějaké recenze těch Vincentů s měřeními..:idea:

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Co je špatně se staršími zesilovači Vincent?

Příspěvek od blesk666 »

bol dnes u mna pan so svojim zosilovacom Vincent SV236 a v porovnani s mojim BV P1SE a BV PA300 SSE sam konstatoval ze ten Vincent bol horsi. Mal prkenny na prve pocutie akoby vacsi objem basov boli vsak menej rozlisene a menj hoboke a casom unavujuce. Stredy a vysky otvorenejsie robili dojem sirsieho priestoru a mnozstva detajlov ale hlas mal silny sklon k sykavkam (ci skor k C-kavkam) a otvorenost stredov a vysiek casom a na niektorych nahravkach bola chvilami uz trochu moc a tiez unavovala. Rovnako to pocul a hodnotil majitel. Skusili sme dat aj iny zdroj signalu a ine kable ale v bledomodrom bol vysledok rovnaky. Najvacsim negativom bol bas a sklon k C-kavkam.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Co je špatně se staršími zesilovači Vincent?

Příspěvek od Odar »

Ja zas poznam cloveka, co mal doma na skusku pristroje od BVaudio a zostal verny svojim Vincom. Je to silno individualne. Kazdy ocakava nieco ine. Treba si spravit vlastny nazor podla vlastnych usi.

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Co je špatně se staršími zesilovači Vincent?

Příspěvek od blesk666 »

Odar vsetky modely Vincent by som urcite nehodnotil podla jedneho konkretneho modelu. Tu to bolo jednoznace pre vsetkych zucastnenych v neprospech Vincentu SV236.

marekg
Příspěvky: 36
Registrován: 13 kvě 2011 12:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je špatně se staršími zesilovači Vincent?

Příspěvek od marekg »

Tiez som nazoru, ze majitelia skor menia za nieco vyssie, bud v ramci Vincenta alebo inu znacku. Tiez (po par rokoch suzitia) uvazujem nad vymenou, ale nie doprava/dolava ale o stupienok hore, co uz stoji trosku penazi. Ak najdem nieco, co ma presvedci, ponuknem aj ja SV234 do placu najprv kamaratom a potom na internet.

Mam aj skusenost s porovnanim Vincenta s BV. Porovnavali sme SV234 s integracom od BV A300SE na Aurum Cantus V6F. Mylim, ze su obidva pristroje velmi blizko svojim charakterom a vykonom. BVA malo o nieco pevnejsi spodok, SV234 siel zasa o nieco nizsie. Stredy a vysky na na oboch prirodzene, rozlisene az analyticke, trocku viac sa nam ale pacilo SV234 v hornom spektre. Zvukovy rozdiel bol maly a tu by som pochvalil p. Buntu, kedze jeho pristroj pri posudeni cena/uzitok ma navrch. Pokial vyhovuje dizajn a prevedenie, tak za tu cenu *thumbs up*. My sme mali vyhrady k dizajnu a keby sme vyberali znovu, asi by nam znovu stal Vincent za priplatok.

Kazdy vyrobok Vincent ma iny charakter zvuku a tak by bolo asi vhodnejsie porovnavat skor podobne konstrukcie alebo typy.

PavelN
Příspěvky: 387
Registrován: 18 dub 2008 06:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je špatně se staršími zesilovači Vincent?

Příspěvek od PavelN »

Cca 3 roky jsem vlastnil SV 226 MkII a žádný problém s poruchou jsem neměl. Vše hrálo tak, jak bylo navrženo. Téměř pět let vlastním SV234 a také bez problému.
Co se týče SV 236, tak jsem slyšel v modifikaci II a hrála zajímavě, srdcově, ale v porovnání s SV 234 měla svůj specifický projev.

Každý model od Vincenta hraje jinak. Ne všem se líbí to stejné.

BVa
Příspěvky: 2905
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Co je špatně se staršími zesilovači Vincent?

Příspěvek od BVa »

Mylim, ze su obidva pristroje velmi blizko svojim charakterom a vykonom.
Nie sú.. SV234 má trochu vyšší výkon (asi o 30%) a výrazne väčšie skreslenie asi asi 20-100x, podľa kmitočtu a výkonu, hlavne na stredoch a výškach ("C-kavky", ako píše blesk666), to je zrejmé z meraní. SV234 má spoločné trafo pre obidva kanály, A300 je dual mono. A rozdielov je viac.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Co je špatně se staršími zesilovači Vincent?

Příspěvek od PítrsPraha »

JJ, je docela možný, že za tím je ta odlišnost zvuku různých Vincentů. A jak jsem psal, pytel se roztrhl s 238 a 234, proto jsem se ptal primárně na tyhle dva. Proto otázka "Co je s NADy (SONY)" není úplně na místě, resp. nezaznamenal jsem nějakou vlnu jednoho či dvou modelů, které by šly do inzerce.

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je špatně se staršími zesilovači Vincent?

Příspěvek od johny52 »

Otázka co je s NADy? je a není na místě úplně stejně jako co je s Vincenty?....na podzim jsem viděl na bazaru stejných NADů a neptám se protože to stejně jako většina(i z výše uvedených příspěvků) chápu.

Horal
Příspěvky: 96
Registrován: 05 pro 2010 18:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je špatně se staršími zesilovači Vincent?

Příspěvek od Horal »

Vincenta 226Mk2 jsem měl asi 5 let a obecně Vincenty byly poměr cena výkon(před zdražením ) vynikající. U mě šel z důvodu přikoupení konce Marsh a lampového předzesu .Pak již Vincent šel dále,ale nebylo na něm za tu CENU špatně nic.☺

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Co je špatně se staršími zesilovači Vincent?

Příspěvek od blesk666 »

zalezi s cim sa to porovna. Vyslovene spatne to ale neni to je pravda

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host