Delenec NAD C165 + NAD C275

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Avatar
Příspěvky: 77
Registrován: 24 pro 2009 22:00
Kontaktovat uživatele:

Delenec NAD C165 + NAD C275

Příspěvek od Avatar »

Dobrý deň, delenec NAD C165 + NAD C275 predstavuje najvyšší level u najnovšej classis série zosilovačov značky NAD s cenou okolo 2 tisíc €. Ak s ním máte niekto praktické skúsenosti poprosím o info. Díky.

Avatar
Příspěvky: 77
Registrován: 24 pro 2009 22:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Delenec NAD C165 + NAD C275

Příspěvek od Avatar »

Jeho predchodca, kombo NAD 162/272, bol dosť populárnym a obľúbeným riešením, pre mnohých možno aj konečná v klasickom stereu a je k nemu množstvo informácií. Aktuálny delenec od NAD-u je pre česko-slovenskú hifi obec asi ešte neznámy...aspoň to tak na prvý pohľad vyzerá.

Avatar
Příspěvky: 77
Registrován: 24 pro 2009 22:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Delenec NAD C165 + NAD C275

Příspěvek od Avatar »

Mám taký pocit, že toto posledné classic kombo 165/275 od NAD-u je v česko-slovenských hifi vodách neznáma vec, čo ma prekvapuje. Škoda, čakal som väčší záujem o toto vlákno. Mohlo to byť na prospech nielen mne ale aj iným.

hany
Příspěvky: 1
Registrován: 16 srp 2010 19:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Delenec NAD C165 + NAD C275

Příspěvek od hany »

Máš nějaký konkrétní dotaz co by tě zajímal? Měl jsme možnost tuto "dvojku" chvili testovat na reproduktorech Xavian Preludio.
Zájím tě něco konkrétního?

http://www.luxusni-elektronika.cz/poloz ... javor.html

Též to chlapi z Ketosu dávají k Dynaudio a hraje to velmi dobře na nějakých mi to v BA ukázali, ale už nevím na čem...

Avatar
Příspěvky: 77
Registrován: 24 pro 2009 22:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Delenec NAD C165 + NAD C275

Příspěvek od Avatar »

Cena tohto komba sa na Slovensku pohybuje okolo 2 tisíc €. Zaujímalo by ma napríklad to, o čo je jeho zvuk lepší oproti integrovanej verzii NAD 375.

Avatar
Příspěvky: 77
Registrován: 24 pro 2009 22:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Delenec NAD C165 + NAD C275

Příspěvek od Avatar »

Za 3 roky tohto vlákna len jeden príspevok. Tak slabú odozvu na kombo NAD C165/C275 som teda fakt nečakal. Akoby ho doma nikto od Ašu po Čiernu nad Tisou nemal.

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Delenec NAD C165 + NAD C275

Příspěvek od johny52 »

Možná to bude tím,že se o tom předzesilovači nedá říct nic pozitivního.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Delenec NAD C165 + NAD C275

Příspěvek od PítrsPraha »

Avatar:
Zvuk výkonové části C375 je shodný se zvukem C275. V obou jsou obvodově shodné výkonové zesilovače. V C375 je výkonová část podle mého soudu kvalitnější než předzesilovací - pokud jsem zapojil zdroj zvuku rovnou do výkonového zesilovače, zvuk se pročistil, zlepšila se dynamika i separace nástrojů, pozadí ztichlo.

johny52:
A něco smysluplného na podložení svého názoru bys neměl? Tohle je jen štěk, který málokomu řekne cokoliv použitelného. Já jsem c165 neslyšel, ale co vím, velmi pozitivně u něj hodnotí dynamiku zvuku a pevné hluboké a přesné basy.

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Delenec NAD C165 + NAD C275

Příspěvek od johny52 »

Pítrs
Avatar si postěžoval,že na téma 3 roky nikdo nereaguje.Myslím,že jsem smysluplně a zdrženlivě naznačil,že předzesy od NADu za moc nestojej.Nechtěl jsem uvádět konkrétní přístroje ani roky výroby abych momentálním majitelům nekazil dojmy z jejich miláčků.Sám píšeš,že u 375ky za moc nestojí(kamarád taky používá jen jeho konec k starýmu Luxmanu c-2).Já mám tristní zkušenost s jedním NADhodnoceným integráčem a jedním NAD phono preampem.O c-165 jsem jen četl ne-doporučení....
Toliko můj štěk na tomto ostrůvku pozitivní deviace *headbang*

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Delenec NAD C165 + NAD C275

Příspěvek od PítrsPraha »

johny52:
Nemyslím to nijak konfrontačně, ale informace, že jsi někde četl, že jedna paní povídala, je - jak jistě sám cítíš - komukoliv z nás zcela k ničemu...

Navíc, já jsem nenapsal, že předzes C375 za moc nestojí. Napsal jsem, že konec je lepší. A napsal jsem to takhle proto, že jsem neměl možnost jej porovnat s jinými předzesy v cenově podobných integráčích. Je možné, že předek C375 je podprůměrnej a konec odpovídá kategorii (to by ale těžko byla 375 hodnocená jako competition crusher, excellent value for the money). Stejně tak je možný, že předek odpovídá kategorii a konec je výjimečně povedený. Nebo je možný, že v týhle cenovce integráčů jsou prostě konce lepší než jejich předky...

Já osobně jsem ten poslední, co by si chtěl lhát do kapsy, že co mám doma, je jen to nejlepší. Znám limity svojí sestavy. Ale informace "někdy jsem někde četl, že to stojí za ho*no" ja na ho*no :-).

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Delenec NAD C165 + NAD C275

Příspěvek od johny52 »

Já jsem c165 neslyšel, ale co vím, velmi pozitivně u něj hodnotí dynamiku zvuku a pevné hluboké a přesné basy.
Zatímco tahle tvoje informace nahovno není *2thumbsup*
Nelži si do kapsy nic takovýho NAD nedělá,možná krom řady S

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Delenec NAD C165 + NAD C275

Příspěvek od PítrsPraha »

johny52 píše:Zatímco tahle tvoje informace nahovno není
Myslím, že není, umím uvést zdroj - a nejedná se o nějaký neznámý pisálky...:
http://www.10audio.com/nad_c165bee.htm
http://www.hifichoice.co.uk/news/articl ... ;900/10238

Avatar
Příspěvky: 77
Registrován: 24 pro 2009 22:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Delenec NAD C165 + NAD C275

Příspěvek od Avatar »

Díky z reakcie. Integráč C375 má aj verziu s prevodníkom, čo umožňuje priamo zapojiť digitálny zdroj zvuku. A ako čítam, pomôže to zvuku. Koncák z komba však DAC modul nemá, keďže je to len čistý koniec. Škoda.
Dlhodobo je NAD chválený za kvalitu koncákov a kritizovaný za nekvalitu predkov. Niečo také som si všimol aj teraz.
Ja by som sa ale skôr priklonil k názoru, že konce NAD-u prevyšujú svojou kvalitou dané cenové kategórie a predky nie. Nemyslím si teda, že predzosilovače od NAD-u sú nejaký hifi odpad.
Mne osobne ako určité negatívum skôr vychádza vyššia výhrevnosť zosíkov zn. NAD, ale to je aj problém iných známych značiek, napr. Vincenta.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Delenec NAD C165 + NAD C275

Příspěvek od PítrsPraha »

DAC modul je v 375 napojenej na desku predzesilovace, tzn. ve 275 by nebylo kam ho zapojit a jak jej zvolit, kdyz nema zadny prepinac vstupu.

A ohledne zahrivani: musim rict, ze mi neprijde, ze by se 375 nejak vyrazne zahrivala, vzhledem k jeho parametrum...

Avatar
Příspěvky: 77
Registrován: 24 pro 2009 22:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Delenec NAD C165 + NAD C275

Příspěvek od Avatar »

Áno, predpokladal som, že ten DAC modul je napojený na predok, inak by to nešlo ovládať. Kedysi som mal doma NAD-y a preto viem, ako hriali zosíky C352 a C372. Osobnú skúsenosť s najnovším C375 nemám, a ak to nie je nič mimoriadne, som len rád.
A tiež rád počujem, že zvuk ťahaný cez DAC modul kvalite prejavu C375 pomôže.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host