DestinY Audio "EL 34 plus" - domaci test

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

DestinY Audio "EL 34 plus" - domaci test

Příspěvek od Prospero »

Otevrene priznam, ze jsem, po cetnych moznostech porovnat, stale vice “posilhaval” po nejakem “lampaci”. Okruh moznych kandidatu se postupem casu zuzoval a nakonec mi z toho vybirani asi peskocilo! :o Muj vnitrni hlas mi totiz zacal naseptavat, abych vyzkousel neco neortodoxniho – “nemeckou” znacku “DestinY Audio”. Z pocatku jsem vahal, protoze jsem jeste do nedavna o jeji existenci nemel ani potuchy, ale skutecnost, ze se jeji vyrobky jako pouzite k prodeji temer neobjevuji a take dostatek kladnych hodnoceni jejich majitelu na nemeckych forech zpusobily, ze jsem neodolal a nejlevnejsi lampac z nabidky teto firmy s prostym oznacenim “EL34 plus RC” proste objednal. A vysledek?
Prepravce odmitnul krabici o hmotnosti 24kg vynest do druheho patra a tak jsem ji tam musel vyvlacet sam! :evil: Po rozbaleni se na mne usmival krasavec v oblecku z bezchybne opracovaneho hliniku, s povrchem z casti chromovanym a s kryty transformatoru v cernem klavirnim laku. Dva masivni hlinikove “ovladace” hlasitosti a vstupu, stabilni reproduktorove svorky á la WBT, ctyri pary pozlacenych vstupnich kontaktu, decentne osvetleny VU-metr a tezke dalkove ovladani (pouze hlasitosti), vyfrezovane take z jednoho kusu hliniku. Jednim slovem – parada. Usmival jsem se tedy zpet. "Predek" je osazen ctyrmi lampami typu 12AT7 a jako koncove neslouzi klasicke EL34 ale ctyri 6CA7. A neni to Nemec...je to Cinan! :D No a…?
Zapojil jsem tedy vse jak ma byt, odsrouboval ochrany kryt, sejmul obaly z lamp (neni treba je nasazovat, jsou uz predinstalovany a i bias je uz nastaven) a nedockave stisknul tlacitko Power. Cervena LED kontrolka, svitici VU-metr a lehounke praskani ohrivajicich se lamp mi potvrdily, ze je zatim vse v poradku. Po kratkem cekani jsem spustil ramenko gramofonu, na kterem uz netrpelive rotovalo LP The Doors – "Strange Days" a zaposlouchal se. Zvuk, ktery se pocal linout z reproduktoru zpusobil, ze se muj usmev od taktu k taktu stale vice rosiroval. Hlavou mi proletlo jedine: “Ano, tohle je presne ono!” *hura*
Od prvni “placky” uz uplynul vice nez tyden a na taliri se jich za tu dobu vystridalo uz pozehnane. A zatim zadna nezklamala. Slysel jsem opravdu dost dobrych (a predevsim drazsich!) zesilovacu, ale to, co zvukove, kvalitativne a take cenove, nabizi firma “Destiny”, je opravdu pecka! Pokud mate dobre reproduktory, zdroje zvuku a rozumnou akustiku mistnosti, nabidne vam tenhle “budulinek” naprosto presvedcivy Live-Feeling. “EL34 plus” neni zadny Prof. Dr. Analytik a ani “neutralitni fanatik”, zato ale skutecny zastupce “Marshallovy filozofie”, tedy zabavny kumpan s dostatkem svalstva. Hudbu nepitva, proste ji reprodukuje. Ma dostatek stavy v basech, ciste a prijemne stredy, hedvabne vysky a i prostorove podani se mu, v zavislosti na nahravce, dari naprosto presvedcive. Zvuk se od reproduktoru odlepi, necha je zapomenout a vznasi se volne v prostoru. Neni to ale zadna nahodna ci chaoticka levitace, jednotlivi hudebnici maji vzdy sve pevne misto! Ja hudbu posloucham z 95-ti% z LP a muj nazor zni….i prumerne nahravky tento Amp poda ve velmi uspokojive kvalite, dobre hraji proste dobre a z “audiofilnich” nahravek dostane takovy zvuk, ze vam beha mraz po zadech a naskakuje husi kuze. A nezalezi pritom na tom zda jazz, blues, rock a nebo klasika! On vas proste vtahne do deje a uz vas nepusti.
Kratky test nekolika nahravek z CD pak prokazal, ze ani s nimi nema nejmensi problem. Je tedy uplne jedno, jestli si vecer proste jen chcete vychutnat sklenku dobreho vina a nejakou peknou LP ci CD, nebo zda zase po case chcete pripomenout sousedum, ze jeste zijete, s timhle zesilovacem je oboji hracka. Klobouk dolu! *bravo*
Chybejici (a za tuto cenu patrne nerealizovatelnou) funkci „autobias“ nepokladam za az tak velike manko, klidovy proud po vymene lamp lze totiz snadno nastavit manualne. Prislusne kontakty pro voltmetr i potenciometry pro jeho nastaveni jsou snadno pristupne na horni strane zesilovace v blizkosti jednotlivych lamp.
Jedinym bodem me kritiky jsou tedy jen dva prilis male a bezbarve body, oznacujici polohu potenciometru hlasitosti a prepinace vstupu. Vice nez tento maly nedostatek jsem ale, pri nejlepsi vuli, na tomto pristroji nenasel.
Netroufam si rict, jestli je tento zesilovac dost „High End“, pro mou potrebu je ale rozhodne „The End“! Na rozdil od mnohych konkurentu umi totiz jednu ZASADNI vec s naprostym prehledem – on navozuje krasne emoce! A od toho tady snad hudba je, nebo se mylim? ;)

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: DestinY Audio "EL 34 plus" - domaci test

Příspěvek od Patmann »

Moc gratuluji *thumbs up* Já jsem totéž zažil s Audiomatem a už bych asi nikdy od lamp neodešel,prostě spokojenost,pohoda při poslechu je to hlavní :)

Uživatelský avatar
Pecuch
Příspěvky: 48
Registrován: 16 říj 2012 09:20
Kontaktovat uživatele:

Re: DestinY Audio "EL 34 plus" - domaci test

Příspěvek od Pecuch »

Moc hezky napsany!!! Mám radost za Tebe!!! Jsem vcelku nalomen čoveče.... Taky uvažuju, ale při větším výkonu (50W a výš) je pro mne lampáč v cenové relaci snů a přání... Ať Ti to hraje! Jo a taky by jsi mohl přidat pár příspěvků, co za vinyly posloucháš-je to dosti inspirující...pár kousků dle Tvé sbírky jsem pořešil, za což taky děkuju!!!

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DestinY Audio "EL 34 plus" - domaci test

Příspěvek od Prospero »

Obcas sem nejakou tu fotku pro ilustaci hodim, ale kdybych mel "zverejnit" vsechno to, co si kdy poslechnu, byl bych jen u psani a poslech by tim asi trpel... :D

ron

Re: DestinY Audio "EL 34 plus" - domaci test

Příspěvek od ron »

Za 750 ečiek vyzerá zaujímavo a podľa fotiek i celkom robustne. Čo to má pod kapotou? Nechceš vyfotiť vnútornosti? :D

Obrázek

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DestinY Audio "EL 34 plus" - domaci test

Příspěvek od Prospero »

Ruka me sice trochu svrbela, ale jejikoz hraje jak ma, zustane sroubovak v supliku nejmene do uplynuti zarucni doby. :D

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 751
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DestinY Audio "EL 34 plus" - domaci test

Příspěvek od šeďour »

S tím šroubovákem je to škoda, já se rád dívám věcem na zoubek ;) , ale naprosto to chápu.Taky bych do toho zbytečně "nelez".
Vnější vzhled zesilovače je opravdu parádní.Co ukazuje ten měřák ?
kabelguru.cz

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DestinY Audio "EL 34 plus" - domaci test

Příspěvek od Prospero »

Ten VU metr ukazuje silu signalu (v dB) v zavislosti na hlasitosti. ;)
Ale vzhledem k tomu, ze je zde pouzity pouze jeden pro oba kanaly je to spise jen takova mala "atrakce", bez skutecneho vyznamu. Ja bych ho byl klidne i ozelel.
Diky decentnimu podsviceni ale neni nijak rusivy a pro "nezasvedcene nehifisty" naopak dokonce neskutecne tajemny, ba az magicky... :D

Uživatelský avatar
Luki
Příspěvky: 83
Registrován: 22 dub 2012 19:32
Kontaktovat uživatele:

Re: DestinY Audio "EL 34 plus" - domaci test

Příspěvek od Luki »

Gratulují Prospero a děkují za příspěvek. Krásně se to čte, radost z toho přímo vyzařuje. Přejí ti hodně dobré hudby z tvé nové sestavy.
Prospero píše:....on navozuje krasne emoce! A od toho tady snad hudba je, nebo se mylim? ;)
Ano, je to smysl toho.

Luki

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host