dispre 2

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

dispre 2

Příspěvek od dadaft »

"tak, a jsme v pérdeli pane hrábě..."

tenhle slavný filmový citát mě napadl když jsem z balíčku vytáhl dispre 2 + externí zdroj. jsou to jenom dva plošňáky!!! co s tím mám dělat?

je tady někdo, kdo by to uměl dát do krabic a zprovoznit???

Uživatelský avatar
Donuts
Příspěvky: 489
Registrován: 23 dub 2008 07:06
Kontaktovat uživatele:

Re: dispre 2

Příspěvek od Donuts »

:lol:

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: dispre 2

Příspěvek od Mike »

Přišli ti jen plošné spoje nebo i součástky? nebo snad osazené oživené moduly ?? Dokumentaci máš kompletní? Jsem si jistý že Milan Tůma by ti dispre oživil je to moc šikovný a pečlivý člověk záleží to na tom co jsi to vlatně koupil protože sestavení a oživení není hned. Ovšem nikdo to dělat zadarmo nebude. A to tady mluvím jen o elektronické části a nikoliv o mechanické části která zahrnuje krabici a její úpravu včetně pořádného uzemnění aby jsi se vyvaroval zemnících smyček jak psal PMA na slovanetu.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: dispre 2

Příspěvek od dadaft »

no nevím přesně, ale tipl bych to na ty moduly. na předzesáku je všechno osazené, včetně poťáku Alps nebo výstupů XLR. stejně tak zdroj je řekl bych komplet (včetně pojistky). akorát to nemá šasi...

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: dispre 2

Příspěvek od dadaft »

potvrzeno. oživené moduly.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: dispre 2

Příspěvek od pasul »

Boxere - Tak co jdeš na to? Ukaž se...

Dadafte - Člověče to je problém. Měl jsi si přečíst celé vlákno o Dispre a pochopil by jsi. Určitě si to tam pročti celé. Mám tady dvě krabice z Modushopu. Pokud spěcháš, tak pustím jeden kousek. Objednám si další. Jsou to 2U se stříbrným čelním panelem. Dispre by mělo vlézt i do 1U. Pokud je chceš, tak musíš objednat z Itálie. Do týdne je máš doma. Potřebuješ Paypal.

Složení není složité. Ale bude třeba upravovat zadní panel mechanicky a elektrickou část určitě dáš. Je to vlastně jen 5 kablíků. Ale řiď se přesně radami co dával Pavel a přesně jak to máš zapojit. Hrozí problémy s brumem. Pár hotových konstrukcí tam je taky nafoceno a i finál od samotného autora. No jsem zvědav jak tohleto dopadne.

Ještě dotaz. Stačí jen jeden vstup?

Křeček
Příspěvky: 360
Registrován: 04 zář 2008 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: dispre 2

Příspěvek od Křeček »

dadaft píše:"tak, a jsme v pérdeli pane hrábě..."
tenhle slavný filmový citát mě napadl když jsem z balíčku vytáhl dispre 2 + externí zdroj. jsou to jenom dva plošňáky!!! co s tím mám dělat?
je tady někdo, kdo by to uměl dát do krabic a zprovoznit???
To snad ne *headbang*!
Kdybych neměl od Tebe dvě trika, myslel bych, žes jen virtuální přelud, tohle přece není možné. Ode dneška zde přestávám vtipkovat, na Tvé kameňáky prostě nemám. Na Slovanetu se DISPRE II. řeší na stopadesáti stránkách a přesto se najde střelec, který si ho objedná bez elementárního tušení souvislostí. Chápu proč nereaguje pan Macura - leží pod stolem s břišní kýlou :) . Kolego, jen Tě moc prosím - nezapojuj to sám, tenhle preamp si to nezaslouží. Navíc na vstupu zdroje je 220V - bez Tebe by tu fakt byla nuda...

Požádej (samozřejmě za úplatu) někoho erudovaného - před časem mi možnost kompletace nabízel třeba "roberto" ze Slovanetu, ale na Ostravsku je hodně dalších šikovných DIY-manů. Každopádně počítej že zbytek (mechanická část, práce) Tě přijde (velice zhruba) na stejné peníze jako ty moduly. Pokud chceš profi originál od autora, obrať se přímo na pana Macuru, na Slovanetu je příslušné téma (Final DISPRE II.). Už koupené moduly snadno prodáš.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 6&start=60

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: dispre 2

Příspěvek od dadaft »

to víš Křečku. já DIY rubriky nečtu, jsem hluboce přesvědčený, že 80% rozdílů dělá akustika, takže na nějaké zázraky na poli přístrojů moc nevěřím, a navíc jsem si neuvědomil, jak důležitě košatá umí (nejen) technická řeč být. "oživený modul" byl v mých očích zcela funkční přístroj...

nevím, co budu podnikat dál.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: dispre 2

Příspěvek od PMA »

Dadafte, vy jste můj zákazník? Z nicku to nepoznám, hlavně si toho nejsem vědom, nesedí mi to, hlavně ne datum 17.4.2009. Poslední moduly jsem prodával v březnu. Na stránce mám foto obou osazených modulů, nedovedu si představit, že by došlo k představě, že jde o přístroje v krabici. Finály připravuji až nyní, ale ty jsou za jinou cenu.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: dispre 2

Příspěvek od PMA »

Křeček píše:Chápu proč nereaguje pan Macura -
Já sem zejména skoro nechodím; jsem nyní hodně zaneprázdněný a fóra jsou šílený žrout času.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: dispre 2

Příspěvek od dadaft »

Dispre 2 - NOMEN OMEN ?

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: dispre 2

Příspěvek od dadaft »

takže prodám předzesilovač Dispre2 + externí napájecí modul. informací je všude dost. cena 4t.

případné zájemce je upozorňuji, že je to téměř ideální předzesilovač a nebude se s váma mazlit. pokud máte v systému slabé místo, budete si ho moci opravdu zblízka prohlídnout. pokud máte vše o.k., spokojenost zaručena...

Křeček
Příspěvky: 360
Registrován: 04 zář 2008 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: dispre 2

Příspěvek od Křeček »

Dadafte, co přesně prodáváš?
- modul DISPRE II. + modul zdroje (ZT15VA), tzn. desky osazené součástkami
- nebo finální výrobek (tzn kompletní zesilovač v krabici)
Z výše uvedeného usuzuji, že máš verzi se symetrickými výstupy (XLR), je to tak?
Díky za info.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: dispre 2

Příspěvek od dadaft »

ano, v krabici neosazené hrající moduly DISPRE II. se symetrickými výstupy XLR (+ kvalitní celokovové redukce na cinch) + zdroj (ZT15VA), tzn. desky osazené součástkami + papíry. nové. funkční. asi 20hod v provozu.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: dispre 2

Příspěvek od dadaft »

prodáno.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host