Harman Kardon HK 990

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
bady
Příspěvky: 29
Registrován: 18 dub 2009 21:15
Kontaktovat uživatele:

Harman Kardon HK 990

Příspěvek od bady »

Zdravím.Chtěl jsem se zeptat jestli náhodou nemá někdo zkušenost s tímto zesilovačem?Díky .Pavel

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Harman Kardon HK 990

Příspěvek od Prospero »

Zdravim, dlouhodobou zkusenost s nim sice nemam, slysel jsem ho ale pred par lety na vystave v Mnichove, tusim ze na boxech JBL a zvuk se mi velmi moc libil. (Byl jsem v tom studiu tenkrat snad asi 5x! :lol: ) Take jsem o nem potom nejakou dobu uvazoval. Mel jsem uz predtim starsi modely - PM 660 (mam dodnes) a HK 6500 a oba dva tehdy, ve sve „cenove skupine“, zvukove bez konkurence. HK 990 je nejvyssi rada, moc dobre udelany, dokonce symertricke vstupy a v neposledni rade taky dost dobra phono sekce jak pro MM tak MC prenosky. Odradily me tenkrat jen jakesi „moznosti programovani“ (??? :o ) dalkoveho ovladani, jeho „digitalni pripojky“ a tak trochu „moc moderni“ design, zkratka az prilis moznosti a pripojek. :( Mam to radeji prehlednejsi. Vseobecne ma ale Harman hezky, kultivovany, spise teply a predevsim prirozeny a detailni zvuk a dokaze take, diky obvodum HCC (High Current Capability), pekne „pritopit pod kotlem“ - 990ka je schopna ve spickach kratkodobe uvolnit az 200A (!), coz se odrazi do dynamiky projevu. Take v „zapadnim“ odbornem tisku (Audio, Stereoplay, Stereo) sklidil v dobe sve premiery spoustu uznani a nazbiral spousty bodu. Ja uz sice testy beru trochu s rezervou, ale s Harmanem jako takovym mam presto dodnes jen dobre zkusenosti. Pokud je tedy "Nr.990" za „rozumnou“ cenu (je to uz preci jen « vybehovy » model) neni,alespon dle meho, co pokazit. ;)

bady
Příspěvky: 29
Registrován: 18 dub 2009 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Harman Kardon HK 990

Příspěvek od bady »

Díky za brzkou odpověd.Asi neni co řešit za ty peníze.Ještě vyzkouším na svoje bedny.Pavel

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Harman Kardon HK 990

Příspěvek od Prospero »

Za kolik?? ;)

bady
Příspěvky: 29
Registrován: 18 dub 2009 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Harman Kardon HK 990

Příspěvek od bady »

28000 za funglovku.

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Harman Kardon HK 990

Příspěvek od Prospero »

To tak priblizne odpovida nabidkam "u nas" v Germany. :D Tak proc ne? ;)

valderon
Příspěvky: 317
Registrován: 16 lis 2008 09:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Harman Kardon HK 990

Příspěvek od valderon »

I ja sveho casu premyslel o koupi tohoto zesilovace.Bohuzel me tenkrat odradil prodejce,protoze mi tvrdil,ze jsou dosti "poruchove" Omlouvam se,pokud je to spatna informace a mozna i nepravdiva,rozhodne nechci sirit famy,ale tak mi to bylo receno.Dale jsem to nezjistoval,jak to opravdu je.....proste jsem se rozhodl jinak...

valderon
Příspěvky: 317
Registrován: 16 lis 2008 09:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Harman Kardon HK 990

Příspěvek od valderon »

I ja sveho casu premyslel o koupi tohoto zesilovace.Bohuzel me tenkrat odradil prodejce,protoze mi tvrdil,ze jsou dosti "poruchove" Omlouvam se,pokud je to spatna informace a mozna i nepravdiva,rozhodne nechci sirit famy,ale tak mi to bylo receno.Dale jsem to nezjistoval,jak to opravdu je.....proste jsem se rozhodl jinak...

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Harman Kardon HK 990

Příspěvek od Prospero »

O poruchovosti jsem, uprime receno ani nepremyslel. Muj HK - PM 660 je totiz cca. z roku 1984 a krom toho, ze trochu "bruci" trafo (otazka pro odborniky: vysychaji mozna elka?), nema dodnes jiny problem. Nemohou tedy ani potvrdit ani vyvratit. :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host