Hattor Audio Passive preamp -The Big

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 861
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Hattor Audio Passive preamp -The Big

Příspěvek od Tomáš »

Tak mi včera přišla nová hračka z Polska (doprava UPS-hrůza) -čistě pasivní předzesilovač dual mono, verze rezistory Takman Rex
http://hattor.com/dualmono_preamp_the_big.html

Obrázek
Volitelné vstupy a výstupy,zvolil jsem převážně symetrické XLR,krmím to dvouma převodníkama - RME Adi 2 DAC a taktéž skvělým
Gustard X16 https://www.audiosciencereview.com/foru ... ew.17419/
Všechno funguje,jak má,podmínka je krátké kabely a vyšší vstupní impedance koncového zesilovače.ˇUžasně se zlepšil pravolevý prostor
v mé úzké poslechovce a lepší rozlišení středovýšek.
Gustard používám na přehrávání z notebooku pomocí foobar 2000 (pro streamery - gustard umí i MQA


BVa
Příspěvky: 2905
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hattor Audio Passive preamp -The Big

Příspěvek od BVa »

Na HEF riešiš kvalitu zdroja k tomu "preampu".. Však to je pasív, ten zdroj napája tak maximálne ten displej, signálová cesta musí byť plne izolovaná..Kvalita zdroja je pre zvuk v tomto prípade úplne nepodstatná ;) .

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 861
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hattor Audio Passive preamp -The Big

Příspěvek od Tomáš »

Hlavně řeším to,že mi poslal něco jinýho,než jsem si zaplatil.Ta "nabíječka" se mi prostě do racku nevejde,zároveň
kablík nemusí působit jako VF anténa :mrgreen:

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hattor Audio Passive preamp -The Big

Příspěvek od PMA »

BVa píše:
31 bře 2021 16:41
Na HEF riešiš kvalitu zdroja k tomu "preampu".. Však to je pasív, ten zdroj napája tak maximálne ten displej, signálová cesta musí byť plne izolovaná..Kvalita zdroja je pre zvuk v tomto prípade úplne nepodstatná ;) .
..... pokud do odporů nebo cest PCB se něco kapacitně nebo induktivně ze zdroje a displeje neváže, což si dovedu u podobné konstrukce snadno představit. Ten displej je jen pro zlost, ale to by se nedala vyšponovat cena, když je to jinak jen primitivní odporový řadič.
Pavel Macura Audio

Yiakubou
Příspěvky: 514
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hattor Audio Passive preamp -The Big

Příspěvek od Yiakubou »

Prd tomu rozumim, ale doma mam Line-4 od RIHA a za ty prachy mi to teda prijde lepsi, kdyz tenhle Hattor stoji cca stejne (aspon pri laickem pohledu dovnitr :-)). Minimalne v tom, ze nemusim resit nejaky extra zdroj, ma to relatkovou regulaci, coz by pry melo byt z pohledu cistoty signalu to nejlepsi mozne a mam lokalni zaruku/servis. Resil jsi i nejake jine znacky/modely?

BVa
Příspěvky: 2905
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hattor Audio Passive preamp -The Big

Příspěvek od BVa »

PMA
Vyžarovaniu z multiplexu displeja nepomôže ani ideálny externý zdroj...

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hattor Audio Passive preamp -The Big

Příspěvek od PMA »

BVA - taky jsem nikde neříkal, že pomůže.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hattor Audio Passive preamp -The Big

Příspěvek od PMA »

Yiakubou píše:
31 bře 2021 19:22
Prd tomu rozumim, ale doma mam Line-4 od RIHA a za ty prachy mi to teda prijde lepsi, kdyz tenhle Hattor stoji cca stejne (aspon pri laickem pohledu dovnitr :-)). Minimalne v tom, ze nemusim resit nejaky extra zdroj, ma to relatkovou regulaci, coz by pry melo byt z pohledu cistoty signalu to nejlepsi mozne a mam lokalni zaruku/servis. Resil jsi i nejake jine znacky/modely?
Ten Hattor je jen další naleštěná audiofilie.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 1053
Registrován: 16 zář 2016 11:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Hattor Audio Passive preamp -The Big

Příspěvek od bacil2 »

Ten Hattor je jen další naleštěná audiofilie.
*2thumbsup*

... to by ma schválne zaujímalo, že o čo "menej audiofilný" zvuk má napríklad takéto riešenie:
https://www.muziker.sk/palmer-monicon-l

p79avt
Příspěvky: 42
Registrován: 30 lis 2013 20:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Hattor Audio Passive preamp -The Big

Příspěvek od p79avt »

PMA píše:
31 bře 2021 19:05
BVa píše:
31 bře 2021 16:41
Na HEF riešiš kvalitu zdroja k tomu "preampu".. Však to je pasív, ten zdroj napája tak maximálne ten displej, signálová cesta musí byť plne izolovaná..Kvalita zdroja je pre zvuk v tomto prípade úplne nepodstatná ;) .
..... pokud do odporů nebo cest PCB se něco kapacitně nebo induktivně ze zdroje a displeje neváže, což si dovedu u podobné konstrukce snadno představit. Ten displej je jen pro zlost, ale to by se nedala vyšponovat cena, když je to jinak jen primitivní odporový řadič.
Dobrý den, pokud mohu napsat, tak RIHA LINE-4 je předzesilovač, který má sice displej, ale je ve statickém režimu, řadiče drží rozsvícené segmenty trvale, žádný multiplex. Data se do řadičů nahrají jen při změně zobrazení na displeji, což trvá jen pár milisekund, pak zase žádná komunikace s displejem neprobíhá. To byla podmínka před lety, když se začal vyvíjet, jelikož víme jak multiplexně řízené displeje brutálně ruší všechno kolem.

Pavel K. AVT

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 861
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hattor Audio Passive preamp -The Big

Příspěvek od Tomáš »

Mám takovou levnou krabičku z eBay jako testovací,funguje to,uvnitř jsou pouze 2 stereofonní poťáky,nic víc
Výhoda - za pár šupů
Nevýhoda -jeden symetrický vstup,ovládání ruční,při nižší hlasitosti se někdy rozhodil stereoprostor
Hattor
Nevýhoda: asi 34x dražší :mrgreen:
Výhoda : 5 vstupů,4 výstupy nesymetrické či symetrické nebo oboje dle přání,display(lze vypnout),dálkové ovládání
vstupů a hlasitosti(obou kanálů najednou či každého zvlášť),slušný design,kvalitní zpracování.
PMA ať si něco takového klidně postaví do krabice od bot.
Obrázek

Yiakubou
Příspěvky: 514
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hattor Audio Passive preamp -The Big

Příspěvek od Yiakubou »

To Lynepaudio je na aliexpress za 54 USD. Jestli jsi dal 34x vic, tak ten Hattor stal pres 1800 USD??? To je nejakych lehce pres 40K CZK. To mi prijde dost drsny teda za takovou vec.

RIHA Line-4 za 36K CZK: Sice je rozmerove vetsi, ma min analog vstupu (ale kdo potrebuje vic nez 4?) a jde ovladat jenom pres DO, ale kvalitni soucastky, trigger out pro koncaky, relatkova regulace hlasitosti, nerusici display, zadny externi zdroj, masivni skrin a uvnitr oddelene komory, moznost doinstalovat DAC a sluchatkovy vystup a celkove poctivy, zakazkovy a cesky kus techniky co hodne dlouho vydrzi...

No ja mam teda jasno :-)

Uživatelský avatar
Kocour
Příspěvky: 204
Registrován: 24 zář 2014 20:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hattor Audio Passive preamp -The Big

Příspěvek od Kocour »

V kontextu ceny dava vice smysl Riha, ale jeste vice Khozmo, je to mene nalestena verze Hattor. Uz to Khozmo vypada dostatecne dobre, cena asi 17000, za ty penize nema cenu se s tim delat, a ma to dalku. Pokud tedy clovek nechce exoticke rezistory jako AMRG (a ano, nechce :-)), tak Khozmo naprosto vyhovi.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 861
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hattor Audio Passive preamp -The Big

Příspěvek od Tomáš »

to Yiakubou
997 ---33.840 Kč
Kupoval jsem verzi s rezistory Takman rex ,poštovné jsem neplatil,takže 1.500 $

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host