HK 970 jako předzesilovač ?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 104
Registrován: 30 říj 2009 17:09
Kontaktovat uživatele:

HK 970 jako předzesilovač ?

Příspěvek od yarda »

Nemáte někdo skušennost s HK970 jako předzesilovačem. Nemám možnost tuto variantu vyzkoušet a jsem odkázán na dotazy po netu.
Má to vůbec význam se o to pokoušet. Případně jaký konec použít. ( představoval bych si 2x mono od Vincenta )

Repro AC V3M, velice malá poslechovka.

Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 800
Registrován: 28 bře 2009 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: HK 970 jako předzesilovač ?

Příspěvek od vintage »

jako dočasný řešení než koupíš samostatný preamp, proč ne... Jinak z vlastní zkušenosti, je v těchto levných integráčích preamp vždy hodně kompromisní.

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: HK 970 jako předzesilovač ?

Příspěvek od agavel »

A dá se dodat, že ti kdo to zkoušeli tvrdí, že koncový zesilovač bývá tou lepší částí takových strojů. Takže pouze pokud chceš jít skutečně nahoru jako mezistupeň, jinak naplno nevyužiješ slušný koncák. Já bych se skoro nebál zkusit to opačně, nejdřív sehnat slušný predzesilovač, i když jsem to měl taky nejdřív jako separátní koncák. Jenže jako předzes byl Benchmark DAC1, což v této pozici není vůbec špatný stroj. A taky bych dodal, že separátní komponenty stojí balík, když chceš mít slušnou úroveň, která převýší pořádný integráč za danou investovanou částku. Chce to mít taky místo, ale to už si rozmyslíš sám.

Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 104
Registrován: 30 říj 2009 17:09
Kontaktovat uživatele:

Re: HK 970 jako předzesilovač ?

Příspěvek od yarda »

Byl to jen takový momentální nápad.
Rozhodně bych chtěl nyní jít cestou k lepší sestavě.
Začal jsem výměnou repro, Mission M33i za Aurum Cantus V3M, to je první krůček.
Kabely zůstávájí stejné - Vincent Bi-Wire.
Nyní je na řadě zesilovač.

NECHCI vybírat komponenty od PC, nicméně uvítám vaší skušenost s výběrem zesilovače k těmto repro.
Klidně i mailem: japa@ktkadan.cz

Díky všem, yarda.

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: HK 970 jako předzesilovač ?

Příspěvek od agavel »

Cantusy jsem slyšel s Vincenty víckrát. I s dělenými. Máš teď v bazaru předzes od Vincentu za slušnou cenu. Koncák k němu časem seženeš a při těchto bednách ti budou výkonově stačit klidně SP997. Jinak je možností fakt hodně, ty bedny předají čím je nakrmíš vcelku slušně.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1392
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: HK 970 jako předzesilovač ?

Příspěvek od NA »

Pod příspěvky od agavela bych se mohl podepsat, radí Ti dobře!
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: HK 970 jako předzesilovač ?

Příspěvek od agavel »

NA píše:Pod příspěvky od agavela bych se mohl podepsat, radí Ti dobře!
:oops:

Existuje spousta dalších možností a tohle hraje dobře. Hraje to způsobem, jakým to hraje. A dá se to pořídit za slušné peníze, dokonce i na nové se dá dosáhnout (dělenci už jsou pravda dražší špás). Cesta k Audio Research mě stála daleko víc, přesto nebudu tvrdit, že bych s kombinací Vincent/Aurum Cantus nedokázal spokojeně poslouchat muziku. A navíc od zmiňované sestavy to může být hodně slušný skok (poslechově ale HK 970 neznám).

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1392
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: HK 970 jako předzesilovač ?

Příspěvek od NA »

Myslel jsem zejména tyto myšlenky:
„že ti kdo to zkoušeli tvrdí, že koncový zesilovač bývá tou lepší částí takových strojů", "Já bych se skoro nebál zkusit to opačně, nejdřív sehnat slušný predzesilovač“, „Máš teď v bazaru předzes od Vincentu za slušnou cenu. Koncák k němu časem seženeš a při těchto bednách ti budou výkonově stačit klidně SP997“
Noble Audio - výroba a prodej

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host