Hledám vhodný zesilovač

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
matyska
Příspěvky: 17
Registrován: 21 říj 2008 15:10
Kontaktovat uživatele:

Hledám vhodný zesilovač

Příspěvek od matyska »

Zdravím všechny a rád bych si poslechl vaše názory a doporučení, jaký zesilovač koupit. Cena může být až do 90 tis.
Díval jsem se na značky Luxman L505, Vincent SV 238 m/trochu mi vadí tlačítkové ovládání hlasitosti/, Accuphase E-213, T.A.C. a další. Nevím, jestli si pořídit integrovaný zes, nebo předzes. a výkonový/é/ stupeň/ě/. Stejně tak, jestli mám jít do tranzistorových, hybridních nebo elektronkových.
Zajímal by mě i zesilovač Krell KAV 400 Xi, jestli ho někdo slyšel.
Nejde mi ani tak o rozebírání vlastností, ale o to, jak to hraje. Nejsem příznivcem agresivního zvuku. Jako další informaci bych uvítal, jaký výkon zesilovače je dobré mít, když bydlím v normálním domě a mohu muziku poslouchat jen dosti potichu. Mám zkušenost se zesilovačem high end třídy, který sice hrál pěkně, ale až při vyšším výkonu. Při pokojové hlasitosti sice jemně, ale nepříjemně zrnil. Toho bych se chtěl vyvarovat. Potřebuji něco co zahraje jak potichu, tak hlasitě. Odtud další otázka, zda je lepší se orientovat na zesilovač, který umí pracovat i v třídě A při malé hlasitosti a jestli je to takový přinos pro zvuk nebo je to celkem jedno. Prostě chci slyšet kvalitní zvuk i při malé hlasitosti, který mě jen tak nedovolí odejít.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám vhodný zesilovač

Příspěvek od pasul »

Jaké jsou bedničky?

matyska
Příspěvky: 17
Registrován: 21 říj 2008 15:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám vhodný zesilovač

Příspěvek od matyska »

Zatím Quadral Odin, ale bedny bych řešil spíše až jaký bude zesilovač.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám vhodný zesilovač

Příspěvek od Mih »

Podle mne je rozumnější řešit bedny dříve než zesilovač a ideální je vše najednou vč. zdroje zvuku. K zesilovači "za 90" bych pořizoval repro od 150 výše. Ale to je jen můj skromný názor.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám vhodný zesilovač

Příspěvek od Mih »

Pokud ale zůstaneme u nákupu zesilovače je velmi dobrá nabídka na Lopuchu (21.11.) na Accuphase E- 550 za 80t.

Uživatelský avatar
vadik
Příspěvky: 357
Registrován: 24 dub 2008 11:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hledám vhodný zesilovač

Příspěvek od vadik »

Asi pred mesicem jsem slysel delence od KRELLu KAV-280P + KAV-2250. Puvodne jsem chtel slyset KAV-400xi. Podle prodejce hraje podobne.
Hralo to tak nejak dobre ale nezajimave, vubec me to neoslovilo. V kombinaci s regalovkami od EgglestonWorks (nevim presny typ) to hralo nezazivne. Nejlepe tomu sedi vyraz: nemastny, neslany. Ale nemusis to slyset stejne, a kdyz se zvoli slopy, muze to hrat uplne jinak. Musis to vyzkouset sam.

Minuly tyden jsem slysel taky Electrocompaniet ECI-5 (integrac), bylo to uplne o necem jinem. A to jsem mel svoji male levne Ushery S-520 II :!: Viz vlakno Electrocompaniet, neco jsem tam napsal.

Jeste se mi libi projev delence od Usheru R-1.5 + P-307A.

Vsechno to jsou zesilovace do 100tis. Pokud chces investovat tuto castku do pouziteho, teoreticky by ses mel dostat zvukove jeste vys ale ne vzdy to plati ;)

Nema moc cenu se o tom psat, navstevuj studia a poslouchej. Muj vyber padl na Electrocompaniet.

boxer

Re: Hledám vhodný zesilovač

Příspěvek od boxer »

*offtopic*

Vždy,když jsem si v Hifi Store nechal pustit předražený Krell a ještě předraženější Egglestony,tak jsem byl silně zklamán a výsledek stejný,jak popisuje Vadik. :cry:

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hledám vhodný zesilovač

Příspěvek od Renown »

Luxman L505 :o *thumbs up*
Krell má obecně docela ostrý zvuk, podle mne hraje podobně agresivně i Parasound, který je jak zde, tak i na Slovanetu docela vychvalován.
Doporučil bych ještě Musical Fidelity, velmi jemný, sametový zvuk, případně Primare, nebo Copland.
Sorry, ale Vincent nebo T.A.C. do této kategorie nepatří.

Pokud ale mluvíme o zesilovači v kategorii plus mínus 100 kKč, pak rozhodně Quadral Odin není důstojný partner. Ale není nutné začít právě u beden a zesilovač řešit až pak. Není k tomu žádný důvod.

boxer

Re: Hledám vhodný zesilovač

Příspěvek od boxer »

Krell má obecně docela ostrý zvuk

No já osobně jsem právě hodnotil jeho zvuk nevýrazný a spíše jako v oparu.

není nutné začít právě u beden a zesilovač řešit až pak

Souhlas.Pokud vybereš opravdu dobrý zesík,můžes lépe jezdit po studiích,kamarádech a pod. a vybírat k němu bedny než naopak.To je trochu pracnější. ;)

MilanTuma
Příspěvky: 168
Registrován: 24 dub 2008 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám vhodný zesilovač

Příspěvek od MilanTuma »

Chce to aspoň 5-7 zesíku a každý si poslechnout s dostatkem času a rozvahou v klidu domova.
Každej zes hraje trochu jinak a leckdy levnější překvapí.
Co třeba
Vincent
Parasound
Dudek
BV Audio
Audio Research
Bryston
Classe Audio http://www.hifibabazar.cz
a onen zmiňovaný Krell, ale na některých recenzích je ale zmiňována jeho ostrost.

Nicméně nejvíc bych věnoval výběr repro, klidně i něco za čtvrt miliónu (Dynaudio C5) v původní ceně a nějakej zes za 30 litrů může vytvořit velmi uspokojivý poslech.

Uživatelský avatar
vadik
Příspěvky: 357
Registrován: 24 dub 2008 11:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hledám vhodný zesilovač

Příspěvek od vadik »

boxer píše:Krell má obecně docela ostrý zvuk

No já osobně jsem právě hodnotil jeho zvuk nevýrazný a spíše jako v oparu.
souhlasim s boxerem. aspon tak to hralo ve vyse uvedene kombinaci.

Uživatelský avatar
Pavel Diok
Příspěvky: 176
Registrován: 16 říj 2008 22:37
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hledám vhodný zesilovač

Příspěvek od Pavel Diok »

Ve tvém cenovém rozpětí si u mne můžeš poslechnout z lampových zesilovačů japonský Leben CS-300(X), Leben CS-600 a Almarro A318B, u mě je nejzajímavější americký Red Wine Audio Signature 30.2 napájený z baterií u kterého doma s regálovkama Reference 3A v jedenáct večer při super tichém poslechu slyším dýchat basy, ale pozor, asi to bude záležet na velikosti místnosti. K tomuto zesilovači se ale ty Odiny nehodí, nekamarádí se dobře se 4 ohmovýma repro. Bude-li tě to zajímat, tady je testík - http://www.6moons.com/audioreviews/redwine8/302.html nebo je český test na http://www.hifi-voice.com. Na 6moons je i Leben a Almarro. Pokud jde o tranzistory s teplým zvukem, tak mohu předvést monoblovy XA8800MNu a předzesilovač XA8250-07 od Xindaku. Tady je test na tuto sestavu z Australie: http://www.xindak.com/english/showtopic ... g=5&id=672. To je jen mé doporučení, na tobě je vyrazit do různých studií, či k hifistům a poslechnout, případně půjčit, určitě je toho k poslechu hodně, tak hlavně vyber to, co se bude líbit tobě a ne co ti radí, že je 100% nejlepší na světě, což jsem slyšel i od jiných prodejců. Pokud se vydáš na skutečně zodpovědný poslech, čeká tě trnitá cesta mnoha hodin poslechu a porovnávání.
Hifi Studio Panský dvůr

Uživatelský avatar
Vit
Příspěvky: 194
Registrován: 28 dub 2008 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám vhodný zesilovač

Příspěvek od Vit »

Můj názor: ne integrovaný zesilovač (prosím, no flame), ale:

Preamp, čistá třída A
2 x monoblok, A nebo AB ALL-FET
nebo
Preamp
2 x dual-mono konce v bi-ampu (FET)

I levnější zařízení v tomto set-upu přehrají jednu drahou integrovanou bednu.

Pokud hledáš tranzistorovou špičku, kde platíš za kvalitní součástky a architekturu zapojení, běž do naprosto nekompromisního DIY High-End, zcela neprávem opomíjený Hi-Fi komunitou v ČR:
http://www.borbelyaudio.com/products.asp

Dva monobloky:
Millennium 75
http://www.borbelyaudio.com/pics/Web342Millennium.pdf

The “Millennium 75” driver is a Top-of-the Line driver circuit, intended for ribbon/electrostatic
speakers and high-speed cone speakers. Its high speed, high resolution and transparency makes it
equally applicable in high-end home systems as in studio monitor and recording applications. Its
unprecedented tonal balance lets you use it in full-range systems and its silky mids and highs make it
ideal for mid-range and tweeter drivers. Within its power range it can compete with all power amps on
the market, irrespective of price.
With a maximum supply voltage of ±50V (±55V unregulated), it can deliver up to 100W into 8 Ohm. If
the power supply and the output stage/heatsink are chosen correctly, 75-80W of this can be delivered in
pure Class-A.

+ zvolit vhodný pre-amp téhož výrobce dle použitého zdroje zvuku (gramofon vs. CD nebo DAC)

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám vhodný zesilovač

Příspěvek od pompo »

Vit píše:Můj názor: ne integrovaný zesilovač (prosím, no flame), ale:

Preamp, čistá třída A
2 x monoblok, A nebo AB ALL-FET
nebo
Preamp
2 x dual-mono konce v bi-ampu (FET)

I levnější zařízení v tomto set-upu přehrají jednu drahou integrovanou bednu.

Pokud hledáš tranzistorovou špičku, kde platíš za kvalitní součástky a architekturu zapojení, běž do naprosto nekompromisního DIY High-End, zcela neprávem opomíjený Hi-Fi komunitou v ČR:
http://www.borbelyaudio.com/products.asp

Dva monobloky:
Millennium 75
http://www.borbelyaudio.com/pics/Web342Millennium.pdf

The “Millennium 75” driver is a Top-of-the Line driver circuit, intended for ribbon/electrostatic
speakers and high-speed cone speakers. Its high speed, high resolution and transparency makes it
equally applicable in high-end home systems as in studio monitor and recording applications. Its
unprecedented tonal balance lets you use it in full-range systems and its silky mids and highs make it
ideal for mid-range and tweeter drivers. Within its power range it can compete with all power amps on
the market, irrespective of price.
With a maximum supply voltage of ±50V (±55V unregulated), it can deliver up to 100W into 8 Ohm. If
the power supply and the output stage/heatsink are chosen correctly, 75-80W of this can be delivered in
pure Class-A.

+ zvolit vhodný pre-amp téhož výrobce dle použitého zdroje zvuku (gramofon vs. CD nebo DAC)
Pěkné a když se mi to podaří objednat,tak si to postavím sám?

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám vhodný zesilovač

Příspěvek od Ramones »

Monobloky Nuforce 9 SE v 2 nebo aktuální v 3 z druhé ruky přehrají jakýkoliv H.E. do 100tis a zůstane ti ještě na předzesilovač P9.
Poslouchám v noci po 10 h také často velmi potichu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host