Integrovaný digitální Flying Mole CA-S10

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Integrovaný digitální Flying Mole CA-S10

Příspěvek od Renown »

Co na něj říkáte ?

Obrázek

2 x 160W / 4 ohmy, 2 x 100W / 8 ohmů
v testu ve "What HiFi ?" dostal plný počet - tedy pět hvězdiček. Provedení je neskutečně precizní skoro jako Jeff Rowland. Kdo jste měli v ruce jeho menšího bratříčka CA-S3, víte o čem mluvím. Akorát ta cena 1500,- Euro

Momentálně nemám vhodné bedny abych ho testnul, čekám nějaké Triangly příští týden, pak dám zprávu :-)

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný digitální Flying Mole CA-S10

Příspěvek od Rowing »

Vypadá pěkně. Dej tedy vědět jak hraje. :)

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

Tak dnešní podvečer byl první testovací (děkuji majiteli za zapůjčení).

Přistupoval jsem ke krtkovi s mírnou skepsí. Digitál ... Sice všechny subwoorfery dnes pracují s takovou (menší) krabičkou v sobě, Lyngdorf má nějaké úspěchy, no ale kdoví jak to je v praxi....

V testování budu pokračovat, ale moje první dojmy: celkem se mi to líbilo.
Líbilo se mi to a slůvko celkem tam dávám jako zadní vrátka - to pokud bych při dalším poslechu zjistil, že jsem podlehl prvnímu dojmu (=není to tak hrozné jak jsem čekal) a na podruhé se mi to nebude zdát hrát až tak dobře.

Výkon - volume otočené na 12:00 a byl jsem daleko za hranicí bolestivosti svého sluchu. Domnívám se, že pro 99% populace je výkon dostatečný.
Cena (někde jsem našel GBP 999,- = CZK 31.450,-) je vzhledem ke kvalitě příznivá.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Zbynek píše:Přistupoval jsem ke krtkovi s mírnou skepsí. Digitál ...
slyšel jsem CA-S3 a mě připadal až moc dokonalý. takový vybroušený klenot z výstavy, ne ten omackaný kámoš z mé poslechovky...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Zbynek píše:V testování budu pokračovat, ale moje první dojmy: celkem se mi to líbilo.
jak to bylo dál?
ten zesák mě začíná zajímat.

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

dadaft píše: jak to bylo dál? ten zesák mě začíná zajímat.
dadafte, odpověděl jsi si svého času sám:
dadaft píše: slyšel jsem CA-S3 a mě připadal až moc dokonalý. takový vybroušený klenot z výstavy...
Po prvotním překvapení, že digitál může hrát tak dobře, přišlo časem mírné, jemné ... znudění. Nevím jak to jinak popsat.
Možná to bylo dáno návykem na svoji sestavu.
Ovšem preamp + koncák mám x-krát dražší než je (katalogová) cena Létajícího krtka.

Půjč si krtka od Renowna a uvidíš....

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys »

Flying Mole CA-S10 *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*
Nádherný minimalistický kousek,provedením klenot, úžasně hrající a tím potvrzující svoji vysokou klasu,kterou dovolím si tvrdit, i výrazně překračuje. Co Vám budu povídat,můj zesilovač zůstal smutný,ale konejšil jsem ho tím,že je míň dospělý(rozuměj o dost levnější) :) .
Ti chlapci z Flying Mole opravdu ví jak se má správně uchopit digitální technologie.
2x1OOW do 8ohm při těch rozměrech skoro neuvěřitelných a přitom se fakt skoro ani nezahřeje...Rychlost,pevnost,zároveň skvělé rozlišení a fokus a přitom zachovány barvičky i velice jemné odstíny zvuků. Namátkou: Mino Cinelu,Ida Kelarová,Jarek Nohavica,Ferenc Snétberger jsou myslím slušné průbiřské kamínky. Bylo nádherné posloucháníčko nejen všech druhů nástrojů,ale i lidských hlasů zpěvaček a pěvců,kteří byli tak hmatatelní,že jsem si chtěl sáhnout.Nezaznamenal jsem vůbec žádné problémy se sykavkami.Prostě od sklepa až na půdu čistota a žádné roztřesení nebo máznutí.Můžu jen zvolat: Bravo,Bravo *bravo* *bravo* *bravo* .

Jediné minipřipomínečky jsou absence DO a malý počet vstupů(3).

Kompaktní rozměry,nádherný dospělý zvuk.
Foto pro představu rozměrů:
Obrázek

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

to korys :

přesně tak, jak si ti pošetilci mohou dovolit chtít za zesilovač 1500 Euro a nedát mu dálkové ovládání (alespoň na hlasitost *headbang* ) To mi připadá v dnešní době trochu zvrhlé. Audio Research dává DO i k phono preampu. Znám se s šéfinženýrem panem Tamaokou, Zprcám ho jak sirotu ! :-)

Ale vážně, už v roce 1994 vyčítali našemu Pro-Ject P7 AMP absenci DO. O kolik by to zvedlo cenu toho Flying Mole ? Místo 1500 by stál 1550 Euro, takhle ho to docela degraduje

tombas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od tombas »

*offtopic* Co jste to za hifisti? Taková zvrhlost chtít DO, kde jste to proboha viděli? Skutečný a opravdový hifista své strojky miluje nade vše, mazlí se s nimi, laská je a opečovává. Každý dotek je nesmírnou slastí, ba co dím, přímo orgasmický zážitek. Nic nemůže nahradit pocit chladivě kovového doteku kolečka volume na bříškách prstů a to rozechvění u srdce při pohybu po přesných drahách potenciometru.
Když tisknete knoflík pro volbu vstupu, tak cítíte to šimrání v zátylku, jako když jste se poprvé milovali a upadáte do extáze při prvních tónech hudby a vychutnáváte si každou notu z toho gejzíru emocí a smyslnosti! To je hifistův smysl života, jeho nebe na zemi. *klanimse*

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

dokken píše:tombas hehe *2thumbsup*
Co jednou hehe, minimálně dvakrát hehe. *2thumbsup* *2thumbsup*

Takto by to nenapsal ani Dadaft a to je nějaký básník !

PS: Míněno v dobrém slova smyslu...

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Bravo Tombas!!! *thumbs up*

Ostrava je poetů ráj.
Mé první milostné vniknutí, provázely silné pocity nejistoty, strachu z následků jaké může tato činnost mít...
Než vniknutí asociuji spíše bezpečí autoerotiky.
Zajímavé, jaké fantazie může vyvolávat volič vstupů. :D

Korýši, takový konstruktivně kritický příspěvek je vítán. Já dodám jen, že dodavatel elektřiny se s Létajícím Krtkem moc nenapakuje.

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

Bylo by zajímavé udělat slepý poslechový test.

Krtka jsem měl kdysi půjčeného a srovnával jsem ho ze svými komponenty. Na jednu stranu se mi moc líbil, na druhou stranu mě na něm něco ... jemně prudilo. A jen slepý test by rozhodl, zda skutečně mě prudil zvuk nebo mé PŘEDSUDKY.

Mám pod kůží zaryto, že správný zesilovač musí být:
1) analogový,
2) dělený (ideálně pak monobloky)
3) široký cca 44 cm
4) řádně těžký
5) po hodině provozu má na dotek hřát

Toto krtek nesplňuje a pro mé podvědomí je to podezřelé, možná i trochu nesympatické. A to je pak *thumbs down*

Ale místo na trhu určitě má. Nastupující generace stahuje hudbu v mp3 a stejně tak kašle na 44 cm.
Naše generace už to asi nějak doklepe s „oltáříčky“ z širokých a těžkých komponentů (pokud nám extrémně nezdraží elektřina).

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys »

Zbynek
Netřeba míti již předsudky k dobrým digitálním zesilovačům a tento je toho důkazem! Když se mi dostal do rukou,také jsem si myslel,že to bude jen výborně udělána hračka(dokonce než jsem si zjistil další informace,tak jsem byl v iluzi,že je to určeno k PC :mrgreen: ),ale když pak zahrál (vlastně jen zazesiloval), tak jsem si sedl a zůstal sedět a hledět a nevěřícně poslouchal a mumlal...toto...ááá...jóó...žeby...táák....a prohazoval káble a cédéčka a znova poslouchal jestli mě sluch nešálí,ale tentokrát to bylo dost zřetelné než abych to přisoudil psychoakustice. Ano,také jsem nesvůj hleděl na tak malou studenou kovovou skříňku,která se vymyká běžným představám hifíka o tom jak má vypadat výborný,výkonný a hlavně hifi zesilovač,ale časy se asi posouvají a doba digitálních konstrukcí zřejmě nastupuje šířeji i do oblasti vážně míněného náročnějšího poslechu hudby a budou čím dál více konkurovat. A co je třeba zdůraznit, energetici již nebudou mít vždy jisté žně od hudbychtivých odběratelů el.energie,potažmo z jejich mnohakilogramových a rozměrných přímotopů jentakmimochodemdobřezesilujících :mrgreen: .

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Mohli bychom si jej na Phono Party poslechnout pokud bude čas. Na minulé RAA jsem jej Dadaftovi půjčil, tak by se mi zase na Phono Party mohl vrátit *2thumbsup*

Odpovědět