Jaký vybrat zesilovač?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Jirkajh
Příspěvky: 5
Registrován: 26 zář 2021 08:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Jaký vybrat zesilovač?

Příspěvek od Jirkajh »

Ahoj,
potřebuji poradit jaký vybrat zesilovač.
V minulosti jsem byl převážně fanda do domácího kina 5.1. V současné době mám sestavu 5.1 od firmy Quadral, AV receiver Yamaha RX-V1400RDS. Cca před rokem jsem pořídil gramofon Pro-Ject Debut Carbon Evo plus a repro Bowers&Wilkins 705 S2 Signature. Vše teď jede přes zesilovač Yamaha.
Moje vize je následující.
Gramofon a nové repra Bowers&Wilkins budu stěhovat do jiné místnosti. Vše ostatní zůstane v obýváku včetně zesilovače.
V nové místnosti potřebuji nový zesilovač. Převážně budu přehrávat jen Vinyl občas CD. Můžete mi poradit co by bylo vhodné koupit. Moc se v tom nevyznám. Nebráním se ani něco koupit v bazaru. Moje cenová představa je tak do 20 000kč.

Dík.

Uživatelský avatar
pbaudis
Příspěvky: 468
Registrován: 23 říj 2021 22:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký vybrat zesilovač?

Příspěvek od pbaudis »

Dobrý zvuk, výkon, precizní zpracování. Mohu doporučit svůj zesilovač Yamaha A-S701. Je to starší model, ale nabízí pořád dost. Já jsem platil 17990kč, před rokem.

Tenhle údaj pro mé reproduktury, mě zajímal nejvíce: výkon (4 Ω) (160W+160W)

https://www.yamaha-hifi.cz/produkt/a-s701/

JV
Příspěvky: 1359
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký vybrat zesilovač?

Příspěvek od JV »

701čka je fajn zosík (mám ho aj ja), ale neviem či sa hodí práve k Bowersom. S B&W pokial si to dobre pamätám ludia párovali skôr Denonom, Marantzom a tuším aj Rotelom. Tým ale netvrdím že to s tou Yamahou nemôže hrať.

Jirkajh
Příspěvky: 5
Registrován: 26 zář 2021 08:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký vybrat zesilovač?

Příspěvek od Jirkajh »

Tak jsem nakonec pořídil starší model - MARANTZ PM7200.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti