Jaký zesilovač do 70 000 Kč

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 70 000 Kč

Příspěvek od durgo »

combos, mrkni na tento inzerát http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =24&t=2076 možno ťa zaujme. Hrá to parádne ...

combos
Příspěvky: 21
Registrován: 04 úno 2009 12:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 70 000 Kč

Příspěvek od combos »

Pěkný a možná i dobrý.
Zajímal by mne názor Zdenyho i dalších zasvěcených

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 70 000 Kč

Příspěvek od agavel »

combos píše:na eBay se moc pohybovat neumím/neznám jazyk/-to bych potřeboval pomocníka.
Schválně co bys doporučil.
Mám docela rád Meridian, namátkou:
predzesilovač G01
Odpovídající koncák jsem zrovna nenašel, je tam pouze dražba tohoto 556
Pokud Musical Fidelity, tak třeba:
kombo A308Cr zde
Z trochu nižší ligy Cyrus (možná by nestačil výkonově koncák):
Předzes preXvs
koncák 8 Power zde
Nebo kombo od Coplandu zde
Electrocompaniet je pro přímou koupi jen předzes, ostatní by se muselo vydražit.
Někdo může mít rád Audio Analogue Maestro, tenhle je dokonce nový.
Arcam pre a odpovídající koncák tam teď není, jen ty 7ch okolo 1200 liber.
Audio Research 50Wna kanál v áčku by možná mohlo být slabé, ale jsou tam momentálně i předzes trochu staršího data výroby a je toho dost málo, tak by se musel počkat. Nabízí se ale přímo tady na foru nějaká sestava.
A jsou spousty dalších, můžeš hledat Parasound, Krell, Luxman... Jde jen o to, co by se mělo k tvým bednám hledat.

A dalo by se pokračovat. Stačí zadat do pole vyhledej a můžeš se vydat do světa internetových aukcí. Schválně jsem uváděl pouze věci, které jsou hned ke koupi. Dost často se to mění a když víš co chceš, dá se najít.

Zdeny
Příspěvky: 1091
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 70 000 Kč

Příspěvek od Zdeny »

Bryston 4BSST možná i předzes v této ceně seženeš občas na ebay. O výkon strach neměj (2x500/4, 2x350/8). Tento stroj mám doma je to hodně dobrá volba, která zahraje to, co je na CD nahráno a ne to, co bys ty chtěl slyšet. Přijeď, předvedu na BW801.

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 70 000 Kč

Příspěvek od agavel »

Teď jsem si u jednoho Rotelu něco hledal na audioreview a všiml jsem si, že hodně jeho majitelů má B&W osmičkové řady. A chválí si ho nad Musical Fidelity i Krell. Jeden zajímavý preamp RC-1090 je zrovna do 1000 euro ke koupi. A mě by se takový líbil moc. Koncák by se k němu taky nějak sehnal. Důležité je, že ho mají lidi s těmi BW.

Uživatelský avatar
Machalík
Příspěvky: 218
Registrován: 11 črc 2008 14:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 70 000 Kč

Příspěvek od Machalík »

Zdeny: Stále čekám, kdy tahle pohádka o Brystonu odumře a konečně si lidé přiznají, že se jedná o stroj z masa a kostí, s klady i zápory, jako všechny ostatní.
Věř mi, že v porovnání s lepšími stroji, se velmi rychle ukáže, jak dalece ti Bryston přehraje "přesně to, co je na disku" (což ostatní nikdo neví), a do jaké míry přidá svůj charakteristický charakter.
Až si jednou někde o Brystonu přečtu něco jiného než tenhle s prominutím blábol, tak pro mě zasvítá na lepší časy. Nevím, proč tuhle fámu rozšiřuješ, nota bene mezi nezkušenými posluchači, když to prostě není a z principu nemůže být pravda. Jedině kdybys ho prodával (což může být, tvou inzerci nesleduju).

Každopádně Bryston konec plus předzes by byla dobrá volba k těm bednám, akorát nevím, jestli se sežene za tyhle peníze.

Uživatelský avatar
Machalík
Příspěvky: 218
Registrován: 11 črc 2008 14:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 70 000 Kč

Příspěvek od Machalík »

k...a, mám tam chyb jak máku.

Uživatelský avatar
davidhighend
Příspěvky: 775
Registrován: 17 dub 2008 21:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 70 000 Kč

Příspěvek od davidhighend »

To proto, ze si poustis zase nejakou muziko na tvych old machine, chlastas u toho a skrabes brambory... Soustred se proboha *2thumbsup*

combos
Příspěvky: 21
Registrován: 04 úno 2009 12:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 70 000 Kč

Příspěvek od combos »

Potřebuji názory na tuto sestavu _-pre Naim Nac 102,power supply NAPSC,power zesilovac Nap 180

Uživatelský avatar
Donuts
Příspěvky: 489
Registrován: 23 dub 2008 07:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 70 000 Kč

Příspěvek od Donuts »

combos píše:Potřebuji názory na tuto sestavu _-pre Naim Nac 102,power supply NAPSC,power zesilovac Nap 180
Dojdu si pro popcorn, tohle by mohlo vyvolat zabavnou diskuzi.

combos
Příspěvky: 21
Registrován: 04 úno 2009 12:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 70 000 Kč

Příspěvek od combos »

co je na tom zábavného-ptám se jen na názory

Zdeny
Příspěvky: 1091
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 70 000 Kč

Příspěvek od Zdeny »

Milý Jirko,

já nevím, proč tě můj příspěvek ohledně Brystona tak excitoval. To rozhodně nebylo mým cílem. Dovolil jsem si naspat to, co si myslím, že je více )než méně) pravda a ta vynikne hlavně při srovnání s podobnými stroji. Brystona jsem mohl porovnat na sestavách, které znám a to shned několika zesilovači podobné cenové skupiny: např. Audio Research D400 + AR předek typ 9, dále Pass X150/X2, Vincenty monobloky ny výšku,dále Petřík Audio Art cosi 2x50W v "A" třídě, dále DPA 380v biampu, a možná bych vzpomněl i dalších. Tak věř nebo ne, ze všech uvedených dodá Bryston nejméně zabarvení, a to včetně uzvedeného AR D400, kterýžto jsem studoval u Máničky na stejných bednách, co mám doma, o Petříkovi se raději nezmiňuji. Tobě prostě Bryston nesednul a to je vše, ale na světě existuje ohromná množina lidí, kteří mají dasleko větší poslechové zkušenosti než já a ti o něm píší v podstatě to samé, co já: rychlý dynamický zvuk s plně prokresleným basem, přirození čisté středy a výšky. Prostor je výborný ve všech směrech L-P, P-Z.To je vše. Za daný peníz se totmuto zesilovači nedá moc nedostatků vytknout, snad jen to, že jeho zvuk je sterilní = bez zásadnícho zabareví - někoho prostě nezaujme. Já ho nechválím, protože ho mám, ale proto, že to tak prostě je. Marně přemýšlím, co bych tomu zvuku vytknul, kromě oné na první poselch nazáživnosti, která vyplývá právě z čistoty zvuku. Mohl bych uvést dost příkladů, které mě zaujaly na prních taktech, ale hned člověk zjistí, že to je právě proto, protože tam je prostě něco navíc.

Jasné, nikomu ho nevnucuji, obrázek si musí udělat každý sám a pak se rozmyslet, zdali zvuk Brystona je to, co chce. Nemohu si ale odpustit poznámu, kdyby byl B. taková sračka, jak píšeš, nebude B. osazeován do řady světových studií, kde o prachy nejde.

Když se dotyčnému bude chtít, nechť klidně dorazí, je vítán.

A pak si udělá obrázek, jak hraje zesilovač v +/- vytýčené cenové hladině. Pokud to nebude ono, variant je mnoho a skončí třeba u NVE lampáče, mně to je fuk:-)

dokken
Příspěvky: 36
Registrován: 18 dub 2008 13:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 70 000 Kč

Příspěvek od dokken »

slyšel jsem tohohle číňana exota, hoodně dobrý, silný, moderní, designově pecka (krom tý červený)
http://www.opera-consonance.com/product ... -black.htm
http://www.6moons.com/audioreviews/fcity/fcity.html
http://www.mwaudio.de/pd-817634072.htm? ... egoryId=45

Uživatelský avatar
Machalík
Příspěvky: 218
Registrován: 11 črc 2008 14:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 70 000 Kč

Příspěvek od Machalík »

Brystona jsme porovnávali nejen s AR na stejné sestavě a ve stejné místnosti (B&W Matrix 800), ale především s referenčním Šrollem, a není pochyb o tom, jaké zabarvení a nectnosti do zvuku zanáší Bryston, je jich dost a dost a rozhodně se nejedná o žádný čistý zesilovač, který nezaujme, protože je tak čistý, ale prostě je to jen jeden z dalších přístupů ke zvuku a výsledek nějaké topologie a přístupu. Tahle pohádka o čistém Brystonu je lež.
Bryston 4B-SST je relativně zaplatitelný zesilovač s dobrým poměrem cena/výkon ve wattech, který produkuje charakteristický zvuk, ovšem plejáda zesilovačů, které jsou výrazně lepší a _především_ čistší je tak veliká, že by ses divil. Včetně AR, které má taky přirozenější a normálnější projev než Bryston, i když nedosahuje kvalit Šrolla.
Přeju ti každopádně dlouhou spokojenost s jeho vlastnictvím, ale sere mě, když se na internetu píšou bludy. Vdycky mě to excituje.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 70 000 Kč

Příspěvek od Zappadaddy »

combos píše:Potřebuji názory na tuto sestavu _-pre Naim Nac 102,power supply NAPSC,power zesilovac Nap 180
Prosím tě nenech se oblbnout negativními reakcemi jak na Bryston tak na Naim.obě frirmy se znatelně liší ve filosofii,záleží opravdu na tvém pohledu a jak to ty máš rád.Tahle kombinace Naimu je je velmi zajimavá a doporučuji poslech před jakoukoliv transakcí.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host