Jaký zesilovač ke CANTON ERGO RC-L + Control unit RC4

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Žralok
Příspěvky: 40
Registrován: 03 úno 2017 15:42
Kontaktovat uživatele:

Jaký zesilovač ke CANTON ERGO RC-L + Control unit RC4

Příspěvek od Žralok »

Zdravím všechny diskutéry. Rozhodl jsem se že si pořídím starší Canton ERGO RC-L s Koreční krabičkou . S krabičkou hrají už druhý den a zvuk se mi začíná líbit. Momentálně to napájím mojim starším NAD 310 , (jinou možnost momentálně nemám) myslim si , že zesík se kupodivu docela snaží a hluboké tony má v nižších hlasitostech i docela pod kontrolou, na to jaké je konstrukce. Samozřejmě už ho nechci, neni k nim vůbec vhodný, chci z těch beden dostat víc . Canton má kovový výškáč, takže asi budu potřebovat klidnější zesilovač ? Zvuk by z něj měl být měkkčí a živý ale né bez příkras, ale pritom aby byl vespodu pevný a měl dobrou kontrolu basu, Canton Ergo RC-L je opravdu žravější :).. Hledám hlavně starší zesilovač třeba i z let kdy se Canton Ergo prodával a i z finančního důvodu. Máte nějaké zkušenosti se známějšími značkami ? Které by se podobali tomuto popisu zesilovače ? Samozřejmě se to musím aktivně podílet, otestovat to, než se nějaký koupí, ale momentálně budu za každé postřehy a rady velice rád ! :) Momentálně mám pifku na starší, nebo spíš starý Pioneer A-717 mk 2 reference . Co si o tom myslíte ?

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač ke CANTON ERGO RC-L + Control unit RC4

Příspěvek od koudy42 »

Neřešilo se tu už něco takové? :D Kolik na to můžeš uvolnit? Podle Pincka usuzuji, že to bude do 10 000Kč nebo se pletu?

Žralok
Příspěvky: 40
Registrován: 03 úno 2017 15:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač ke CANTON ERGO RC-L + Control unit RC4

Příspěvek od Žralok »

Ano řešilo se to tu už zde, řešili se samotné repráky, ale teď už v nich mám jasno, za dané peníze jsou to velmi dobré bedny a canton control unit má na ně velký vliv a to k dobrému. Tak jsem založil nové vlákno ohledně zesilovače :D , jen se ptám , jestli narazím na někoho kdo má zkušenosti, prostě pokec :) A ano, ten pincek je pod 10000 kč :)

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač ke CANTON ERGO RC-L + Control unit RC4

Příspěvek od koudy42 »

No chce to silný a stabilní zesík, něco takového splňǔǰí třeba Yamahy AX1090 ap., ale jak to bude s Canton hrát netuším. Za sebe mám zkušenost jen s nižší řadou Yamaha AX596. Zajímavý může být i AKAI AM-75,69 nebo levný dělenec, třeba Kenwood M1A co jsem prodal byl za daný peníz vyloženě luxusní, především kontrola na basech (dampáč 1000) až mě překvapilo, že ho nikdo nechtěl ani za 3000Kč, lidé holt hledí po nablýskané krabičce a konektivitě :). Pincka 7xx měl Leony5 a vyměnil ho za dělenou Yamahu MX řady. Opravdu by ses měl alespoň trochu "najít" ve zvuku, jinak padne stejně x na y možností a budeš vše řešit od klávesnice místo v terénu a 20 stran vlákno vo govnu.

Žralok
Příspěvky: 40
Registrován: 03 úno 2017 15:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač ke CANTON ERGO RC-L + Control unit RC4

Příspěvek od Žralok »

To koudy. Dík za odpověď. Vím že musím do terénu. Snad najdu někoho kdo mi za zálohu bude schopný nejaké půjčit domů. Ty Cantony se mi nikam tahat nechce, jsou opravdu těžký, navíc člověk potřebuje slyšet jak mu to hraje doma :) :) Budu se pohybovat v cenové kategorii max do 10000 ,- Kč. Na víc nemám

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač ke CANTON ERGO RC-L + Control unit RC4

Příspěvek od koudy42 »

Otázka zda se poohlížíš jen po starších. Nevím kdo ti nechá zesík na zkoušku domů pokud by šlo o prodej z druhé ruky. Tímto laborováním jsem si prošel a zkusil opravdu dost přes NAD, Yamaha, Onkyo Integra, Sony ES, AKAI, Marantz, Denon, Kenwood, všechno stroje z 80. - 90. let :). Držím palce ať namačkáš max. zvuku do Cantonu *thumbs up*.

Žralok
Příspěvky: 40
Registrován: 03 úno 2017 15:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač ke CANTON ERGO RC-L + Control unit RC4

Příspěvek od Žralok »

Díky. Snad se časem podaří :) . Ano, momentálně jen po starších. Mám ted finanční výdaje jinde a nemohu si nový dovolit. Teď je na Bazoši AX 590 za 3000 kč . Za tyto peníze by to možná šlo jen risknout abych měl aspoň pár měsíců na co hrát a pak by se vidělo. U jakého zesilovače jste skončil jestli se mohu zeptat ? :)

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač ke CANTON ERGO RC-L + Control unit RC4

Příspěvek od koudy42 »

Za prvé, snad si tykáme *sunglases*, ohledně Yamahy pokud jde koncepčně stejnou mašinu jako AX596, tak s Quadralama Shogun měla jistý projev, hlavně basy super. Co mi trošku chybělo byla prostorovost a středy. Celkově byla rockově laděná. NAD měl podle ní jemnější a detailnější projev na stejném poslechovém řetězci. Nejlépe mi v této kategorii hrál AKAI AM65, hlavně hudební scéna směrem k posluchači. Díky tomu jsem vyměnil NADa za AKAI. Tyto dvě značky mě nejvíce přesvědčily. Ale neměl jsem od různých značek modely stejné kategorie, proto bych se nebál třeba i Marantze PM80, který má první watty v "áčku", já vlastnil pouze PM66 a nesedly mi jeho zaduněné basy, ale středy, výšky pohodové.
Doporučuji zkusit aukro, jeden vietnamčík prodává pěkné kousky s týdenní zárukou na odzkoušení, od něj jsem koupil tu Yamahu a naprosto super: http://aukro.cz/listing/user/listing.ph ... d=36051345 . Dá se mu i napsat a má vícero kousků, které nejsou vystaveny. Mě se moc na zesík neptej, moc moudrý by jsi z toho nebyl, už jsem zkusil kde co a teď čekám na elektronkového žluťáska od Yaqin :D.

Žralok
Příspěvky: 40
Registrován: 03 úno 2017 15:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač ke CANTON ERGO RC-L + Control unit RC4

Příspěvek od Žralok »

Jasan tykame, obcas se mi to plete :) Jeste jsem koukal po novém Pioneer a-30 je o nem hodně psáno, jak recenze tak ve fórech, ale stejnak ma strach ze Cantony nenakrmí, dal by se koupit v alze, pokud nic moc, tak do 14 dni vratit, ale co pak, ty penize tam clovek musi nechat za neco jineho a tam vyber samozrejme moc neni. I kdyz na hifi voice meli A -30 zapojeny ke Quadral ascend 90 coz nejsou uplne male bedny, no nevim. Akai am 65 mam moznost koupit. Stejne tak jako nejake ty Yamahy. Komunikuji s pánem s Českých Budejovic, od nej mam ty Cantony. Diky za tip na aukro, omrknu to :)


koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač ke CANTON ERGO RC-L + Control unit RC4

Příspěvek od koudy42 »

Pavel má hangáry hifitechniky a v této cenové relaci i mně kdysi doporučoval Marantze PM80, určitě ti něco vybere :). Pokud můžeš a chceš využít bezezbytku 10 000Kč, tak bych to určitě udělal, ten AKAI byl jen nástřel dle osobních zkušeností. Já osobně mám raději, když je zesilovač kvalitativně nad reprosoustavami nebo min. stejně, ale stejně je to ve finále štafeta od zdroje zvuku až po uši posluchače a nejhorší mrcha je akustika místnosti, která ti zabije sestavu nezávisle na její kvalitě nebo cenovce :roll: .

Žralok
Příspěvky: 40
Registrován: 03 úno 2017 15:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač ke CANTON ERGO RC-L + Control unit RC4

Příspěvek od Žralok »

Jop Pavel je velmi solidní a fajn chlap :) . Určitě něco dáme dokupy, jen si musím najít čas tam znovu zaject a domluvit se jak to uděláme s tím testováním, mám to docela daleko. Vím že akustika se sviňka, myslím si že mám docela zatlumenou místnost.

Žralok
Příspěvky: 40
Registrován: 03 úno 2017 15:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač ke CANTON ERGO RC-L + Control unit RC4

Příspěvek od Žralok »

Tak nakonec jsem zvolil ke Canton Ergo RC-L bazarovou Yamahu AX - 900 ... no a je to velmi dobrý parťák ! :) Konečně se rozehráli ! :) Radost poslouchat

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host