Koncový zesilovač HAFLER TA-1600

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Koncový zesilovač HAFLER TA-1600

Příspěvek od Svensound »

Koncový MOSFET zesilovač HAFLER TA-1600
http://ampslab.com/hafler_ta1600_3.htm
http://www.hafler.com/home/
http://www.hafler.com/techsupport/pdf/T ... asheet.pdf
http://www.hafler.com/techsupport/pdf/T ... 00_man.pdf


Rád bych Vás stručně upozornil na jeden z velmi dobrých zesilovačů dnes již neexistující americké firmy HAFLER.
Firma to sice před pár lety bohužel zabalila, ale zásoby jejich produktů u prodejců jsou stále dostatečné. Je to velká škoda, protože firma patřila díky konstruktéru panu Haflerovi dlouhá léta mezi studiovou špičku a přinesla do konstrukce mnoho zajímavých finess.
Její zesilovače mohly a stále mohou svým zvukem konkurovat i mnohem dražším tzv. High-Endovým krabicím.
O firmě vím již více než 30 let, ale zesilovače a monitory se ke mně domů nedostaly. Povedlo se mě to ve středu. Dokutálel jsem domů model TA-1600.
O jeho konstrukci se dozvíte z datasheetu, tak s ní prudit nebudu, jen bych se zmínil o zvuku.
Zesilovač mě velmi překvapil svojí vysokou dynamikou a sytým, masivním zvukem. Zvuk zcela určitě uspokojí zájemce o prezentní a krystalicky čistý zvuk s velmi dobře kontrolovaným spodním pásmem.
Trochu jsem měl obavy z terminálu pro připojení reprosoustav. Vzhledem k tomu, že jsem neměl k dispozici profi konektory 1/4” Phone, připojil jsem je do terminálu Spring Clip, který se hojně používal během 70 a 80- tých let. Problém nenastal, vešel se tam bez problému drát o průměru 4mm.
Výkon 2x75 Wattů byl pro moji místnost 25m plochy dostačující.
Jako preamp mu posloužil ATOLL PR100, zdroj páry byl CD ATOLL 50SE a konečně monitory GURU QM10.
Po dvoudenním poslechu to vidím takto.
Jestli chce někdo skutečně velmi dobrý koncový zesilovač do 10 000.- Kč, tak je to HAFLER.
Tento zesilovač si zaslouží velmi kvalitní předek, tam bych rozhodně nešetřil. Vzal jsem tužku a trochu počítal. Mile jsem byl překvapený, protože díky tomuto zesilovači ve spojení s preampem a CD ATOLL, drátům SUPRA a pasivním monitorům GURU se dá poskládat kompletní sestava pod 100 000.- Kč.
Tahle sestava rozhodně nikoho neurazí.
Ano, toto je můj VELKÝ tip na zesilovač pro „méně majetné!! *thumbs up*
Hledejte i v profi přístrojích pánové, ceny jsou zcela jinde.

Uživatelský avatar
pacient
Příspěvky: 34
Registrován: 29 říj 2008 13:25
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koncový zesilovač HAFLER TA-1600

Příspěvek od pacient »

Se slovy chvály na adresu zesilovačů HAFLER mohu jen souhlasit. Sám jsem šťastným majitelem komba DH-220+DH-110. Jednou za čas mě vždy popadne touha vyměnit tyto staříky za něco nového a lepšího :) Mnohokrát došlo i na kofrontační poslech. A zatím jsem se vždy rád vrátil domů ke svým HAFLERŮM, s omluvným výrazem ve tváři. Netvrdím že neexistuje nic lepšího, ale musel bych rozbít veliké prasátko abych si polepšil.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový zesilovač HAFLER TA-1600

Příspěvek od kazzatel »

220/110 - kdoví jestli to není ten můj původní... :lol:

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový zesilovač HAFLER TA-1600

Příspěvek od Aleska »

Nedivím se, již toto mluví trochu za sebe:
26 transistors. 8 power Mosfets, 29 diodes, 4 zener diodes. 1 diode bridge.
Viz: manuál

lubin
Příspěvky: 565
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koncový zesilovač HAFLER TA-1600

Příspěvek od lubin »

to bych chtěl slyšet hrát.....se zájmem

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový zesilovač HAFLER TA-1600

Příspěvek od kazzatel »

220 hraje excelentně, koneckonců autorem zapojení je Erno Borbely...byl to první nekompromisně udělanej zesilovač s mosy, kterej jsem držel v ruce a kterej jsem slyšel - nasměroval celý můj další vývoj...

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový zesilovač HAFLER TA-1600

Příspěvek od Aleska »

Svensound píše: Koncový MOSFET zesilovač HAFLER TA-1600

Po dvoudenním poslechu to vidím takto.
Jestli chce někdo skutečně velmi dobrý koncový zesilovač do 10 000.- Kč, tak je to HAFLER.

Ano, toto je můj VELKÝ tip na zesilovač pro „méně majetné!! *thumbs up*
Hledejte i v profi přístrojích pánové, ceny jsou zcela jinde.
Jeden je již od 2.června za 5.000 Kč v Bazaru hudebních nástrojů Obrázek (klikni na obrázek)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host