Ktorý vybrať

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Dasta
Příspěvky: 1350
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ktorý vybrať

Příspěvek od Dasta »

BVa,
mám též bedny s malými sedmipalcovými středobasy(Xavian Carisma),provozují je v panelákovém obýváku 3.60/6,10 s dvěma koncovými zesilovači v biampingu,, které dávají dohromady na kanál asi 380W.do čtyř ohmů.Poslouchám převážně rock a maximální spokojenost, basy začínají pod 38Hz, na bigbít v paneláku až až.Pochopitelně volím panelákovou hlasitost.

Michal Bratislava
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2019 20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Ktorý vybrať

Příspěvek od Michal Bratislava »

Teraz mám Cambridge audio 740
Gramo nejaký project
Tento rok chcem ešte gramofón v cene okolo 3000
Bedne momentálne spokojnosť
Čo som si behal po štúdiách a výstave ma zaujali najviac

Zdeno1
Příspěvky: 490
Registrován: 22 dub 2008 12:31
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ktorý vybrať

Příspěvek od Zdeno1 »

Michal
Vlastním H360, zrovna tento zesilovač považuji za nákup, kde se nedá splést, že jsou i jiné možnosti s trochu odlišným zvukem je jisté, mám přímé srovnání s A 60, vybrat si však ten jediný a pravý, to nedovedu, neutralita oproti hladkosti, šťavnatosti. :)
Navíc ten Hegel má i už celkem dobrý převodník.

Uživatelský avatar
Kocour
Příspěvky: 204
Registrován: 24 zář 2014 20:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ktorý vybrať

Příspěvek od Kocour »

Pitrs: zkuseny konstrukter zhodnoti vhodnost daneho repro pro urcite ladeni prave na zaklade TS parametru. Treba sem BV da graf z Basty nebo podobne. S ladenim se da dost laborovat, ale zazraky se vykouzlit nedaji. Ja bych tyto stredobasy tez do BR bedny nevybral, Q uz jsou dost vysoko, rezonance tez , proc si tim komplikovat zivot a pak to nejak korigovat prilis velkym objemem atd. Vsechno to jsou pak jen takove berlicky. Vecer si to hodim do simulace. A ver nebo ne, ono dost dobre odpovida i realite. Pokud ti reprak bude koncit u 50Hz tak ho na 40 nenazenes, a kdyz ano, tak to bude neco za neco.
To co ma Dasta v bednach je neco jineho, lepsiho.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ktorý vybrať

Příspěvek od PítrsPraha »

Jj, jakkoliv tohle vse chapu, porad mam za to, ze jen z T-S se neda s jistotou tvrdit, ze bedna bude dunet na 100 Hz.

Fidji99
Příspěvky: 1144
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ktorý vybrať

Příspěvek od Fidji99 »

kandidati, ktori ma napadli [ale neviem, nakolko je pre teba dolezita digitalna konektivita]

1) Linn Selekt DSM + Amp - super streamer, DAC, preamp + zosilovac v jednej krabici, nadherny dizajn
2) ASR Emitter I - to je cisty analog
3) Ayre K5XE+V5XE, to je deleny pre/power

Od kazdej z tychto firiem som nieco mal, alebo mam doma.
K Hegelu to porovnat neviem, v zivote som nepocul. Luxman nie je zla volba, ale kazde z tychto troch ti myslim poskytne nieco viacej v niektorej oblasti, a zase menej inde.

Kludne napis SZ, ak by si mal zaujem o viacej detailov.

Michal Bratislava
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2019 20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Ktorý vybrať

Příspěvek od Michal Bratislava »

Neni to už iná cenová kategória

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 972
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ktorý vybrať

Příspěvek od RedBaron »

Chápu že se tu někomu nutí lahodné kabely, ale tady už se chce i vokecávat fyzika? Natož někomu na rock odsouhlasit tyhle šmudlinky a drahej zesák k tomu jako dobrý řešení? To jsou prachy do kanálu, pánové, ale raďte dál...

Zdeny
Příspěvky: 1091
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Ktorý vybrať

Příspěvek od Zdeny »

Rock a malý dvoupásma NEJDOU k sobě. To je moje zkušenost, ke které jsem se propracoval po cca 20 letech soužití s různými stojanovými 2pásmovkami. Teď mám 3 pásmo s 12´´ basem a začíná to na ten rock hrát slušně. BVa má pravdu. Začni bednami.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Ktorý vybrať

Příspěvek od Bazi 36 »

Zdeny,bratislava má podlahový repro,ty uz bych asi nesrovnával s dvoupásmovejma regálama.

Vinco
Příspěvky: 123
Registrován: 23 led 2019 18:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ktorý vybrať

Příspěvek od Vinco »

Ja by som si urcite pred definitivnym rozhodnutim na vikend zobral vyskusat Moon 600i.
V tej cene, co na to teraz maju to je velka vyzva.
Zvukovo je velmi vysoko, ale opakujem treba vyskusat u seba.

Uživatelský avatar
Kocour
Příspěvky: 204
Registrován: 24 zář 2014 20:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ktorý vybrať

Příspěvek od Kocour »

Je to prast jak uhod. Ze je to sloupek samo o sobe neznamena ze pujde niz nez regalovka. 15-20l regalovka muze jit znatelne niz nez sloupek s dvema stredobasama, a nemusi to byt zadna specialka.
Bazi 36 píše:
23 led 2019 18:25
Zdeny,bratislava má podlahový repro,ty uz bych asi nesrovnával s dvoupásmovejma regálama.

bryston
Příspěvky: 288
Registrován: 16 srp 2018 18:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Ktorý vybrať

Příspěvek od bryston »

Kocour

Svatá pravda. Slyšel jsem taky několik velmi podařených regálovek, kde si k nim střední třídy sloupů v kvalitě nečuchly.
Záleží samo na hodně proměnných, ale i tak nelze regálovky šmahem hodit přes palubu.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Ktorý vybrať

Příspěvek od Bazi 36 »

Já jsem reagoval na tvrzení zdenyho,že "rock a malý dvoupásma nejdou k sobě". Sakra kdo tady má malý dvoupásma? Bratislava má podlahy. *headbang*

Uživatelský avatar
Kocour
Příspěvky: 204
Registrován: 24 zář 2014 20:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ktorý vybrať

Příspěvek od Kocour »

No opticky ano. Ale pouze opticky. Z pohledu rozsahu dolu, zatizitelnosti, atd je uplne jedno zda je to regal nebo sloup. A je uplne jedno, jestli to je 2p, nebo 2,5p. Je to proste maly reprak v malem objemu.
Psal jsi, ze bys to s 2p regalama nesrovnaval, tzn to chapu tak, ze predpokladas, ze to bude lepsi nez 2p regal. No a ja ti vysvetlil proc ne.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host