Kvalita Actidampu mk. IV ?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
horolezec
Příspěvky: 21
Registrován: 12 čer 2008 12:30
Kontaktovat uživatele:

Kvalita Actidampu mk. IV ?

Příspěvek od horolezec »

Chtěl jsem se jen zeptat zkušenějších ohledně kvality Actidampu. Konečně jsem se dostal k otestování mého Actidampu a věstavěného phono vstupu na Denonu PMA-1080R (http://www.hifiengine.com/library/denon/pma-1080r.shtml). Popravdě řečeno, nevím zda-li jsem tak hluchej nebo je možné, že jsou na podobné technické úrovni. Měl jsem totiž za to, že Actidamp by měl být poměrně dost slušný předzesilovač. V podstatě mezi nimi neslyším rozdíl a jestli, tak mám pocit, že ho spíš slyšet chci. :) Gramec mám také Denon DP-37 s přenoskou DL-160 a bedny nově Philipsy FB-860, takže tam bych problém nehledal. moc díky za názory zkušenějších.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kvalita Actidampu mk. IV ?

Příspěvek od Renown »

Ten Denon má jistě dobré phono

horolezec
Příspěvky: 21
Registrován: 12 čer 2008 12:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita Actidampu mk. IV ?

Příspěvek od horolezec »

Díky. To jsem si myslel, ale čekal jsem, že tam přece jen uslyším nějaký rozdíl. No nic, alespoň Actidamp můžu případně s klidem poslat dál.

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita Actidampu mk. IV ?

Příspěvek od Patmann »

Já jsem si koupil předzesilovač Yamaha C-4,před ní jsem používal nějakou dobu MC Actidamp Mk IV-3,stará Yamaha hraje lépe...

horolezec
Příspěvky: 21
Registrován: 12 čer 2008 12:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita Actidampu mk. IV ?

Příspěvek od horolezec »

Jo, jo o tý už jsem tu četl a popravdě na něco takového (Yamaha nebo třeba Luxmann C02) bych případně upgradoval. Musel bych to samozřejmě vyzkoušet, ale zatím mi to hraje dost dobře. Teď spíš investuju do LP :)

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita Actidampu mk. IV ?

Příspěvek od efičák »

Z Actidampu pry hraje prijemneji Mk.III.
V integrovanych zesilovacich z devadesatych let jsou phona vetsinou slusna a jsou modely s excelentni kvalitou MM/MC za niz se musi v soucasnych cenach dat dvacet a vic.

Luxman M02 mi na MC ladil jen s nerozehranou Ortofon Jubilee.
Jubilee potrebuje pres 100 hodin provozu nez se stredy zbavi tvrdosti.

Ortofon Valencia mi prisla na Luxmanu zatazena a na Actidumpu 4 s MC vylepsenim primo tragicka.
Teda k nerozeznani od levneho CDP. Ta prenoska stala 18 tisic. To uz MC prenosky dosahuji vysoke jakosti a rozliseni.
Navic je jako jedina delana na 100 Ohmu jen pro nemecky trh s Benzkovym vkusem.

Gramec s Valencii u mne valel na levnem Musical Fidelity kotoucakove.
Plny analug.

Uživatelský avatar
Hans1983
Příspěvky: 475
Registrován: 08 úno 2013 19:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kvalita Actidampu mk. IV ?

Příspěvek od Hans1983 »

Přidávám se k tomu že ve starých zesilovačích jsou velice kvalitní phono předzesilovače sice nemám porovnání přímo z Actidamp ale já mám zesilovač JVC A-X500VB z 1984 http://www.hifiengine.com/library/jvc/a-x500vb.shtml a phono předzesilovač entry model Vincent PHO-111 http://www.vincent-tac.de/en/product-ty ... o-111.html
Ani nevím co by podle katalogových parametrů mělo mít lepší vlastnosti? Možná zasvěcení poradí.
Ale zatím hraju přes Vincent, při letmém porovnání se mi zdá že přes něj jde malinko míň šumu.

Pro zajímavost to asi porovnám ještě jednou a pečlivěji.

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kvalita Actidampu mk. IV ?

Příspěvek od Dinosaurjr »

Zatím jako phono předzesilovač používám integrovaný v receiveru řady Studio Standard Fisher RS 2004A, vcelku ke spokojenosti. Muzika je trochu "řidší" proti přesnému CD, ale má příjmený posouchtelný sound. Další na pre jsou na cestě, ale ještě nemám dořešny kvalitní reproduktory. Pak je budu moc otestovat poslechem nebo kdyby měl někdo zájem v širším okolí Prahy na jeho aparatuře v srpnu. Bude více kousků i od PJ.

jungvoj
Příspěvky: 35
Registrován: 12 pro 2012 12:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita Actidampu mk. IV ?

Příspěvek od jungvoj »

dudek mk4 okopíroval od nějakého angličana a ten pravděpodobně od sovětských soudruhů,kde něco podobného je použito jako mikrofonní zesilovač v tankových vysílačkách ,myslím že v 141,samo sebou,ty dělený korekce byly trochu jiné a přepínatelné,jako mikr.zesík to funguje docela dobře

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kvalita Actidampu mk. IV ?

Příspěvek od Renown »

to jungvoj :

velmi vtipné *thumbs down*

Uživatelský avatar
STUDIO_ESO
Příspěvky: 256
Registrován: 28 dub 2008 13:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita Actidampu mk. IV ?

Příspěvek od STUDIO_ESO »

jungvoj píše:dudek mk4 okopíroval od nějakého angličana a ten pravděpodobně od sovětských soudruhů,kde něco podobného je použito jako mikrofonní zesilovač v tankových vysílačkách ,myslím že v 141,samo sebou,ty dělený korekce byly trochu jiné a přepínatelné,jako mikr.zesík to funguje docela dobře
"dudek" nic nekopíroval. Dudek v roce 94 (tedy téměř před dvaceti lety) v řadě A časopisu AR publikoval tři typy zesilovačů, jejichž hlavní jednotící znaky jsou:
-pasivní korekce rozložená do více stupňů (v tehdy provedených testech jim to poslechově vycházelo lépe než korekce ve zpětné vazbě)
-aktivní tlumení
Ideovým tvůrcem aktivního tlumení byl tehdy RNDr. Bohumil Sýkora. Toto obvodové řešení se dodnes používá, a to v předzesilovačích o kterých byste to možná ani netušil... Potud fakta.

Má rada:
-zapracujte, prosím, na svém vyjadřování, jak z hlediska obsahu, tak i formy. Již při čtení příspěvků Vašich dvou identit na Slovanetu jsem měl problém pochopit co chcete přesně říci. Z každého jednotlivého příspěvku sice kapala žluč, ale pochopit obsah nebylo jednoduché. Přestože Troton - místní admin téměř nezasahuje, zde mazal hned 2 x.
-Vaší argumentaci a kritice Dudka a PMA jen prospěje, dotáhnete-li do konce nějaký vlastní projekt. Zatím to ale vypadá, že kritizovat byste už uměl, pochlubit se něčím hmatatelným zatím nikoli. Zcela postačí když něco konkrétního VYMYSLÍTE a UDĚLÁTE, nemusíte to ani zdarma dát ostatním k dispozici, jak ostatně několikrát učinili Vámi kritizovaní pánové.


jungvoj
Příspěvky: 35
Registrován: 12 pro 2012 12:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita Actidampu mk. IV ?

Příspěvek od jungvoj »

boostrap naopak je znán již v pravěku elektrotechniky,
nevím,ale asi se špatně vyjadřuji,nebo je to tím,že tady ve Slezku máme jiný slovosled,tedy mně nejde o to ,co kdo kdy udělal,nebo jak je zkušený v oboru,domnívaje se asi špatně,že hifi je pro každého,nicméně oni profíci směrem k laikům nešetří pojmy jako d...l,blb,na naprostou většinu dotazu laika odpoví ve smyslu najdi si na gůgle nebo v literatuře,,,,,analogii by bylo,kdybych označil pana Sýkoru za blba,protože nemá řidičský průkaz,protože já jsem ten genius,co pracoval na odlévání hlav automobilových motorů,a tím pádem je ten či onen,který neví z jakého hliníku je hlava auta,blbem,,,,,,,,ovšem mně by to nikdy nenapadlo,,,,,,,a propo,ono se furt něco najde,nedávno jsem pomáhal se slitinou hliníku a odléváním košů basáku pro jednu partu z Plzně,zajímavá prácička,tedy ne to odlévání ,ale ten zbytek.....

jungvoj
Příspěvky: 35
Registrován: 12 pro 2012 12:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita Actidampu mk. IV ?

Příspěvek od jungvoj »

Renown píše:to jungvoj :

velmi vtipné *thumbs down*
máte pravdu,velmi ftipně řešeno to antilupání,tedá v tom tanku,

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host