MANTA V7 elektronkový zesilovač (+ bedny)

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
lld
Příspěvky: 27
Registrován: 18 bře 2009 13:07
Kontaktovat uživatele:

Re: MANTA V7 elektronkový zesilovač (+ bedny)

Příspěvek od lld »

Zdravím,

nemáte někdo nějaké zkušenosti s Mantou V3 popř. V5 ?

lld

libros2
Příspěvky: 1
Registrován: 01 říj 2014 01:01
Kontaktovat uživatele:

Re: MANTA V7 elektronkový zesilovač (+ bedny)

Příspěvek od libros2 »

Zesilovač Manta mám již cca 7 roků,měl jsem problém sehnat čínské koncové lampy typu 6P3P a předzesilovací 6N1. Používám ho jako koncový zesík na naše akce v Hasičského klubu. Lampy pomalu slábly a nedaly se sehnat nové. Zesík jsem tedy otevřel a blíže prozkoumal zapojení a nakonec jsem zjistil,že lampy,jak psali v recenzi,že prý jsou to čínské originály,tak čínské je jen označení 6P3P = ruským 6P3C=naším EL 34. Tak jsem ze staršího kusu Tesla music 140 vyndal EL 34 a dal je do Manty a hraje jak z praku,lépe než na ty čínské. Dále jsem zkoumal budící 6N1 a zjistil že za ní přesně pasuje naše ECC 85. Takže pro ty kteří Mantu máte není s lampami žádný problém. Použití na menší Disco zesík nemá chybu. Zapojení zesilovače je jednoduché a tedy asi čína okopčila již stávající obvody ze sedmdesátých let minulého století.

TRANSIWATT
Příspěvky: 468
Registrován: 27 lis 2013 17:39
Kontaktovat uživatele:

Re: MANTA V7 elektronkový zesilovač (+ bedny)

Příspěvek od TRANSIWATT »

Domnívám se , že s ruskými 6P3S nebo 6L6 budou výsledky o něco lepší, je to svazková tetroda , kdežto EL34 je pentoda. 6N1P není totéž co ECC85 !
Možná by mě zajímalo, když jste se díval na zapojení:
-jak je řešen obraceč fáze pro pushpull (domnívám se , že jako katodový invertor /?/)
-v jaké třídě pracuje konec ? A, AB ?
-žhavení lamp je odděleno pro koncové lampy ?, je usměrněno nebo přímo z vinutí trafa ?

Jinak s těmi repráčky za tu cenu docela zajímavá hračička, asi bych se neovládl a mírně to vytunil.

TRANSIWATT
Příspěvky: 468
Registrován: 27 lis 2013 17:39
Kontaktovat uživatele:

Re: MANTA V7 elektronkový zesilovač (+ bedny)

Příspěvek od TRANSIWATT »

http://heavil.ru/wp-content/uploads/2011/08/6n1p.gif
http://jirky.webz.cz/zobraz_katalog.php?id=365
6N1P má vyšší žhavicí proud, povoleno vyšší anod.napětí, nižší strmost než ECC85
(vlastnosti ECC85 se mohou u různých výrobců mírně lišit )

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host