McIntosh MC 2250 má někdo zkušenost?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Papolius
Příspěvky: 155
Registrován: 07 čer 2009 23:47
Kontaktovat uživatele:

McIntosh MC 2250 má někdo zkušenost?

Příspěvek od Papolius »

Ahoj Všem. Má někdo z Vás zkušenost s MC 2250 ? Zvlášť by mě zajímalo, jestli ho někdo zkoušel na repro Quadral?

Obrázky zde http://www.acousticpsychos.com/Files/Mc ... C2250_pic/
http://www.hifi-studio.de/hifi-klassike ... Intosh.htm

Mohu ho mít za 35000Kč, bohužel je problém s vyzkoušením na mé sestavě....

Proč o něm uvažuji? Vlastním repro Quadral Montan MK V, které jsou opravdu skvělé, zahrají hluboké tóny, rozlišují nekompromisně nahrávky v podstatě jsem z nich nadšený a miluji je. Problém je, že jsou málo citlivé ( 84 db) a já poslouchám rád HODNĚ MOC nahlas. Vlastním skvělý DIY zesilovač kopii Passu . 2x300V transformátory, filtrace 60000μF na kanál třída A. Je to skvělé do střední hladiny poslechu, ale s vysokou úrovní se zvuk stává dost ostrý a občas i sykavý, basy dost málo kontrolované.
Tyto neduhy jsem chtěl vyřešit koupí citlivějších reprobeden, ale ted se mi naskytla možnost koupě MCu....ta věc má 2x250W damping factor nad 30, kondenzátory jak kráva, 36kg.....
Je mi jasné, že základ je poslech na mých repro, ale budu rád za každý názor.
Díky. :shock: ;)

Papolius
Příspěvky: 155
Registrován: 07 čer 2009 23:47
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh MC 2250 má někdo zkušenost?

Příspěvek od Papolius »

Nikdo tento zesilovač neslyšel kromě Jimmyho? ? Budu ho mít půjčený až příští týden a docela bych si o nějakých zkušenostech početl :-) *klanimse*

Papolius
Příspěvky: 155
Registrován: 07 čer 2009 23:47
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh MC 2250 má někdo zkušenost?

Příspěvek od Papolius »

Tak už je doma na testovací týden. Je opravdu krásný. Až bude něco naposloucháno napíšu nějaké dojmy, třeba to někoho v budoucnu bude zajímat ;)

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh MC 2250 má někdo zkušenost?

Příspěvek od efičák »

Meka sem chtěl moc, zvlášť co mi ho pustil p.Žaloudek s další vytouženou hračkou Magnepan MMG.
Spolu jim to hráááálo parádně. Jenže sem měl zrovna koupený BVA300S a ten teda nebyl schopen vydyndat z Magnepanů trochu slušný hlas. Zpěvačce to prostě nelezlo z pusy.
Smůla Magnepany byly bedny co neomrzí, moh sem je mít dodnes...


Napiš napiš co a s čím provozuješ, fotku prosím a především - dojmy a názory.

Papolius
Příspěvky: 155
Registrován: 07 čer 2009 23:47
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh MC 2250 má někdo zkušenost?

Příspěvek od Papolius »

Eficak----Magnepany bych strašně MOC chtěl slyšet. Určitě se k nim zas dopracuješ a já třeba taky.

Už teď je jasné, že McLáska doma zůstane. Jedu přes Quadral Montan MK V ,Luxman C-02, V-DAC musical fidelity a CD player erres. Kabely propojovací RG 62 a repro kabely domácí výroba PetraL :)
Vím, jak dokáží quadraly hrát s kabely Nordost, tam je brutální rezerva. Rgčkošedesátdvojka je taky brzda... za brzdu jsem neměl svůj dosavadní zesilovač. Brzda quadralů ale byl.
Ty bedny potřebují obrovské krmení a McIntosh jim ho dodává. Každý tón, každé sáhnutí na strunu má sílu, kopák důrazný! Zmizelo hučení a dunění které jsem připisoval místnosti. Při vysoké hlasitosti zmizela řezavost a hudba je taková jakou jsem si ji představoval! Dokonce i blbé nahrávky se dají poslouchat a i nahrávky s nízkým dynamickým rozsahem občas explodují. Hudba stříká místností :mrgreen: Chci konečně vylepšovat kabely zdroj a rack. Navíc ten MC je krásný. Něco málo jsem čekal, ale tohle opravdu ne.
Po dnešku jsem ještě víc fascinovaný, když někdo nadává a opovrhuje staršími stroji. *fnuk* *2thumbsup*

jimmi
Příspěvky: 1171
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh MC 2250 má někdo zkušenost?

Příspěvek od jimmi »

Tak je to ,staršie mašiny boli ešte poctivo spravené.Ci už kvalitné trafá bez brumu,železo a hliník boli železom a hliníkom a nie ako dnes plastovími napodobeninami.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh MC 2250 má někdo zkušenost?

Příspěvek od Zappadaddy »

Papolius píše:Eficak----Magnepany bych strašně MOC chtěl slyšet. Určitě se k nim zas dopracuješ a já třeba taky.

Už teď je jasné, že McLáska doma zůstane. Jedu přes Quadral Montan MK V ,Luxman C-02, V-DAC musical fidelity a CD player erres. Kabely propojovací RG 62 a repro kabely domácí výroba PetraL :)
Vím, jak dokáží quadraly hrát s kabely Nordost, tam je brutální rezerva. Rgčkošedesátdvojka je taky brzda... za brzdu jsem neměl svůj dosavadní zesilovač. Brzda quadralů ale byl.
Ty bedny potřebují obrovské krmení a McIntosh jim ho dodává. Každý tón, každé sáhnutí na strunu má sílu, kopák důrazný! Zmizelo hučení a dunění které jsem připisoval místnosti. Při vysoké hlasitosti zmizela řezavost a hudba je taková jakou jsem si ji představoval! Dokonce i blbé nahrávky se dají poslouchat a i nahrávky s nízkým dynamickým rozsahem občas explodují. Hudba stříká místností :mrgreen: Chci konečně vylepšovat kabely zdroj a rack. Navíc ten MC je krásný. Něco málo jsem čekal, ale tohle opravdu ne.
Po dnešku jsem ještě víc fascinovaný, když někdo nadává a opovrhuje staršími stroji. *fnuk* *2thumbsup*
Napsal jsi přesně co prožívám já s Macem,opravdu vím o čem mluvíš.Parádní,že to máš za tyhle prachy. *klanimse*
Jo a Magnepany jsou výborné,velký zvuk,pěkný bas a za dobré peníze.Doporučuji.

tujatuja
Příspěvky: 640
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh MC 2250 má někdo zkušenost?

Příspěvek od tujatuja »

Dokonce i blbé nahrávky se dají poslouchat ......
Tak něco takového by se mi taky líbilo *thumbs up*

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh MC 2250 má někdo zkušenost?

Příspěvek od Patmann »

tujatuja píše:
Dokonce i blbé nahrávky se dají poslouchat ......
Tak něco takového by se mi taky líbilo *thumbs up*
...si kup lampy... ;-)

tujatuja
Příspěvky: 640
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh MC 2250 má někdo zkušenost?

Příspěvek od tujatuja »

Lampy používám výhradně na čtení .....

Papolius
Příspěvky: 155
Registrován: 07 čer 2009 23:47
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh MC 2250 má někdo zkušenost?

Příspěvek od Papolius »

Tujatuja---- Nutno podotknout, že se poslouchat dají, ale stejně je to na....o když to porovnáš s dobrou nahrávkou :) :) :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host