Kite19,
Tu ->
http://audiodrom.cz/recenze/cd-prehrava ... layer.html
píšu že "Jádrem přístroje jsou multibitové převodníky Crystal Semiconductor CS4398, naplno využívající možnosti delta-sigma procesingu - signál je nejprve převeden za 44,1kHz na 192 kHz, potom 128-násobně převzorkován a následně, než se dostane na výstup operačních zesilovačů, několikrát změněn. Indukovaný jiter je na minimálních hodnotách, za což patří pochvala synchronizačním CL obvodům a speciálně vybíranému oscilátoru.
Topologie napěťových cest vychází z osvědčených řešení, které firma používá v konstrukci svých zesilovačů, velkoryse řešeným zdrojem počínaje a pečlivým odstíněním a filtrací potenciálních interferencí a šumu konče. Místo integrovaných obvodů preferují u Brystonu diskrétní součástky, které mají podle jejích konstruktérů menší tolerance a vyšší stabilitu a jednotlivé parametry tak mohou být precizněji nastaveny. Samotná elektronika tak zabírá slabou třetinu vnitřku přehrávače a četnost použití jakýchkoli propojovacích vodičů je omezena pouze na připojení analogového zdroje napětí.
Efektivní řešení však nemusí být efektní…
Pohled do útrob přístroje je docela zklamáním pro ty, kdo hledají převratné technologie a typicky highendové prvky. Popravdě, působí trochu jako pohled do 15 let starého pětitisícového Technicse. Kromě již zmíněné skromné desky s elektronikou a transformátoru zde najdeme už jen jedinou věc, plastovou modifikovanou mechaniku Philips VAM1202/12 (vlastní modifikace Bryston spočívá v modifikaci obvodu čtecí optiky právě kvůli synchronizaci s převodníkem). Ani chod tohoto plastového ´zázraku´se nijak významně neodlišuje od mechanik hojně používaných v komerčních přístrojích . Bryston tak manifestuje čistě elektrický přístup, na rozdíl od třeba již zmíněné Nagry, která vsadila na mechanickou cestu (shodou okolností také od Philipsů).
Většinu vnitřku BCD-1 tak vlastně představuje vzduch a rozměry skříně jsou jen nutností pro rozměrové sladění se zbytkem produkce firmy. Ani hmotnost 8kg neohromí a jde na vrub solidně dimenzovanému zdroji. Nenajdeme zde ani žádnou měď jako u Marantze nebo sendvičové plotny a příčky jako u Accuphase. V Brystonu na tato klasická zaklínadla highend výrobců příliš nevěří a i to umožnilo stlačit cenu dolů na velice rozumných 60 tisíc".
A že:
"BCD-1 je překvapivým debutem Brystonu na poli zdrojových komponentů a bez problémů se umístí do první dvacítky nejlepších přehrávačů této planety v dané cenové hladině. A jak už v hifi nikoho nepřekvapí, odstřelí i některé mnohem dražší soupeře. "