NAD C725BEE

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
akustik
Příspěvky: 1
Registrován: 25 lis 2021 09:02
Kontaktovat uživatele:

NAD C725BEE

Příspěvek od akustik »

Zdravim hifisti

chcel by som pocut od vas nejake nazory alebo skor realne skusenosti ohladom tohoto receiveru resp. sparovania s bednami

momentalne mam bedne od Q Acoustics Concept 20 na vysypanych stojanoch Norstone, kable Tasker krutena 4-linka 4x25, ako zosilovac teraz momentalne NAD C725BEE, zdroj zvuku gramo Rega P1 s 12mm tanierom z P3 a nasledne zvysene rameno + predzosik Rega Fono MM, CD Kenwood DP 4090 a streamujem cez kabel z Samsung S10 (Tidal Master alebo DSF)

predtym som tuto zostavu pustal cez stary midi zosilovac Sony LBT 690 a kable Chord a zvuku trochu chybali basy (co je samozrejme zavisle aj od velkosti menicov reprakov, preto v buducnosti pride REL) ale hlavne stredy boli prekvapujuco ciste a hladke a to iste sa tykalo aj vysok.

Chcel som pridat ale trochu tej dynamiky a com som pocul viacero NADov tak sa mi ten zvuk pacil, preto som zohnal vo vybornom stave C725BEE co je vlastne C326BEE s velmi kvalitnym radiom.

Po zapojeni, co sa tyka basov tak sa spevnili a citit na nich aj vacsiu dynamiku ale co ma prekvapuje tak stredy su jemne zatiahnute a spev a vysky oproti predchadzajucemu zosilovacu dost ostre, tam kde boli predtym hladke su teraz niekedy neprijemne

co som pocuval NADy na inych zostavach som takyto charakter hlavne co sa tyka tej ostrosti nepocul

moja otazka je, ci mate niekto skusenosti s kombinaciou NAD a Q Acoustics, ci ho treba nechat trochu znovu "zahoriet" nakolko bol v poslednej dobe pouzivany ako preamp, resp. ci si musi sadnut s kablami, alebo je to proste tak ze ma takyto zvuk a pokial chcem plny tucny zvuk ale zaroven sametovy tak mam ist do ineho zosilovaca.

Co som nacital, tak relativne by mohol sadnut Marantz alebo novy Rotel Tribute

najradsej by som pocul vase realne skusenosti s takouto alebo podobnou kombinaciou

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host