Nenáročný zesík

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
cvrcek69
Příspěvky: 144
Registrován: 10 črc 2014 11:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Nenáročný zesík

Příspěvek od cvrcek69 »

Dobrý den, petrebuji dočasnou náhradu za mmůj receiver, za stejnou cenu můžu mít Akai am U02 či receiver Kenwood kr a 5010... co by bylo menší zlo ? Díky ;-)

darken76
Příspěvky: 172
Registrován: 26 říj 2012 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenáročný zesík

Příspěvek od darken76 »

V tomto případě asi ten Akai,oba mají integrované koncové stupně STK,ale Akai má dva,pro každý kanál jeden.
Kdyby byl na výběr KR-A5020 tak to by bylo jiný kafe,tam už je poctivý konec z komplementárních darlingtonů,což by mělo hrát líp jak STK.

Uživatelský avatar
cvrcek69
Příspěvky: 144
Registrován: 10 črc 2014 11:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nenáročný zesík

Příspěvek od cvrcek69 »

Ano, díky myslel jsem si to a vzal ho, hraje docela příjemně, poslouchám spíš hudbu než zvuk ale aspoň nějakou kulturu to chce ;-) A mám další blbý dotaz, narazil jsem na bazaru na cd Aiwa xc333c které bylo grátis k zesilovači Aiwa xa 006, můj stávající Technics sice hraje o něco lépe (myslím) ale nebere škráblá cd, Aiwa ano tak jsem ten párek vzal...Cd je ok ale zesilovač zlobí, přepínání vstupů bylo v tom přepínači nějaké mizerné asi prach udělal za ta léta práci, nepomohlo protočení, trochu jsme to prolili diavou a je to lepší, no nevím jestli je to opravitelné kvůli dosažitelnosti dílů. Akai vs Aiwa, máte někdo zkušenost ? Mně se líbí zvukově oba ale jak vyzkoušet který je lepší ? Než to všechno předrátuju tak si nepamatuji jak hrál ten druhý...a zapojit bedny na oba najednou,to nevím. Aiwa designově sedí do sestavy, Akai je stříbrný ale to by nevadilo, přežil bych i ten tahový poťák volume...Díky za podněty ;-)

boxer

Re: Nenáročný zesík

Příspěvek od boxer »

*offtopic* *offtopic* *offtopic*

Omlouvám se za OT.

Ale rozesmál jsem se ,při shlédnutí nicku zakladatele vlákna.

Nedávno génius humoru Vl.Menšík reprízovaně na ČT.

Tak jak se máš cvrčku? Ale cvrkám, cvrkám.

A ty prcku? Áááále, ....už mě to tak nejde.
:D

*offtopic* *offtopic* *offtopic*

Uživatelský avatar
cvrcek69
Příspěvky: 144
Registrován: 10 črc 2014 11:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nenáročný zesík

Příspěvek od cvrcek69 »

:-D To slyším často... *2thumbsup* méně často už si mám s kým popovídat ohledně komponentů... *headbang*

boxer

Re: Nenáročný zesík

Příspěvek od boxer »

Ohledně těchto starých či starších komponent, obzvláště "recívrů", bych ti neporadil. Není to můj záběr zájmů.

Nicméně, napsal jsi dost málo. Proč zrovna receiver a kolik bys byl ochoten do toho vrazit?

Jo a Diava je super. Povolí a pak rozežere zbytek, takže to můžeš vyhodit jako neopravitelné. O tom jsou na webu stohy info.

Uživatelský avatar
cvrcek69
Příspěvky: 144
Registrován: 10 črc 2014 11:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nenáročný zesík

Příspěvek od cvrcek69 »

Resívr už ne, leží u kamaráda a čeká na opravu...spíš nevím co vybrat z těch dvou, aiwa nebo akai...mám jen ten asi šrot co mám v podpisu. Už asi dál hledat nebudu...zatím si to myslím :-D

boxer

Re: Nenáročný zesík

Příspěvek od boxer »

Pokud se jedná o Aiwu a Akai, co by stereozesíky, je to na stavu a penězích. Nicméně já bych při podobné kvalitě zachování šel zcela jistě do Aiwy. Má dvojnásobný výkon proti Akai a to 2x 56 W do 8 ohm proti 2 x 26 W do 8. Navíc má všechny ostatní parametry lepší.
Navíc Akai má ty strašný připojovací kontakty na repro. Děs.



Obrázek
Obrázek
Obrázek




Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
cvrcek69
Příspěvky: 144
Registrován: 10 črc 2014 11:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nenáročný zesík

Příspěvek od cvrcek69 »

Nj, ta Aiwa, vypada ze je udelana lepe, a mi blbne prave ten 1.prepinac zleva na fotce jak k tomu vede to tahlo...lip to umistit nemohli nez pod vetraci pruduchy. Snad je nejakej ekvivalent k sehnani... a tak Diava nee? Kamarad ji pouziva misto kontaktolu, dali jsme tam kapku jen. Dam ho asi na GO jen nevim jestli bych neudelal lepe s nejakym novym zesikem treba od Denonu, Onkya za 5-6 tis. Porad si myslim ze se driv delalo poctiveji. Omlouvam se za hacky carky, pisu z mobilu.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenáročný zesík

Příspěvek od Aleska »

Osobně mám rád Rotely - jsou to držáky s dobrým zvukem. V mém tri-ampingu hrají dva, ten nejstarší Rotel RB-850 bez závady již od roku 1983.
Je to sice jen koncák, ale i předzesilovače nebo komplety dělal Rotel vynikající.

Uživatelský avatar
cvrcek69
Příspěvky: 144
Registrován: 10 črc 2014 11:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nenáročný zesík

Příspěvek od cvrcek69 »

Rad bych dosahl slusneho zvuku s tim co mam, je pravda ze jsem mohl misto nekolika omylu mit jeden dobrej zesilovac...staci tichy poslech, randalu mam dost pri hrani s kapelou. Mam omezene finance a chci vrazet do hudby...cd a alespon obycejnou rucni pracku abych mohl zacit uzivat i lp ;-)

Uživatelský avatar
cvrcek69
Příspěvky: 144
Registrován: 10 črc 2014 11:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nenáročný zesík

Příspěvek od cvrcek69 »

Tak mně včechny zesíky které jsem při hledání obyčejného zesilovače koupil z druhé ruky zklamaly. Naposled Aiwa XA 006, blbne přepínání vstupů, bylo to v servisu a opět to samé, vstup naskočí čistě až na 2-3 pokus, jinak to hraje zkresleně i během poslechu to vynechává...zvukově se mi líbí ale říkám si jestli bych neměl klid kdybych koupil např. toto http://www.alza.cz/pioneer-a-10-cerny-d340761.htm , nebo http://www.mall.cz/zesilovace/yamaha-a-s201?v=600130001 je to Čína ale měl bych pokoj a záruku. Je to podobná úroveň jak ta Aiwa ? Bedýnky mám Tannoy Mercury M2. Nebo pak toto http://www.hifiland.net/katalog/zesilov ... %2060.html , krasavec ale při mým štěstí by to zase nestálo za nic :-(

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host