Network amplifiers -- do 50k

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Network amplifiers -- do 50k

Příspěvek od dadaft »

Moc se mi líbí poměrně nové druhy zesilovačů na trhu, tzv. network amps, tj. stereo hi-res zesilovače, které umí internetový streaming služeb jako Tidal apod. a také hraní z harddisků.
Z mého pohledu jsou to ideální stroje.
A to ze dvou perspektiv:

1/ HDD už je plnohodnotná náhrada nosičů, na HDD si člověk nagrabuje bezztrátově celou sbírku CD, taky tam může stahovat nakoupenou hi-res muziku z netu nebo uložit vlastní mixy....... a má vystaráno. Objemem dat se dneska pohybujeme v TB, což je v podstatě bez omezení i pro hi-res soubory. HDD strčím do kapsy a můžu jít...
Nabídka streamovacích služeb už je dnes také bezedná. Ne vše je sice v úplně ideální kvalitě, ale od toho je tu HDD.

2/ Stačí připojit ethernetový kabel, síťový kabel a dva (popř. čtyři) reprokabely k oblíbeným bednám ...... a je hotovo. :D
Z mého pohledu naprostý ideál a čistá práce.

Ideální network amp by tedy měl mít LAN zásuvku, USB-A zásuvku pro přehrávání z HDD, wi-fi/bluetooth, dobře fungující ovládací aplikaci a subvoferový výstup (nebo dva) jako to nejdůležitější.
Samozřejmě pár digitálních vstupů a jeden dva analogové (pro placatou TV nebo gramec)
USB-B a HDMI (ARC) potěší.
(dobrý by byl i DRC, ale tak daleko v téhle cenové kategorii ještě nejsme)

V tomhle vlákně bych uvítal odkazy na stroje téhle kategorie.

Patří sem zatím co vím NAD C 368/388 + MDC BluOS 2i.

Lídrem kategorie je nádherný Marantz PM7000N
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... tz-pm7000n

Obrázek

A nově jsem dnes narazil na recenzi Advance Paris PlayStream A7
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ystream-a7

Samozřejmě musel by se slyšet a taky kvůli podsvícení i vidět, ale na obrázcích vypadá parádně. Mám rád industriální design (třeba Xindak) a podsvícené VU metry jsou hodně sexy...

Obrázek

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Network amplifiers -- do 50k

Příspěvek od Lemon »

Vypadají oba sympaticky
mám rád ty VU metry [youtube]

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Network amplifiers -- do 50k

Příspěvek od blesk666 »

Za mna to nie je nastastnejsie. Uz dost ze maju byt v jednej krabici nizkonapatove (predzosionovacia cast) a vyssie napatova (koncova cast), ale podstatne je ze streamer a DAC je komponent ktory ma pomerne kratky zivotny cyklus, ci v kombinacii s tym, ze ak po skonceni produkcie prestane firmwerova podpora... - moze sa stat ze uz za 2-3roky od kupy je dany multikomponent v podstate zastaraly a aj jeho cena tym velmi prudko klesa, pripadne poruchy riesit je komplikovanejsie a aj to ze opat je to pre vstupnu zosilnovaciu cast dalsi zdroj rusenia (po sieti, WiFi prijmac, Airplay...). Delene komponety staci vymenit vzdy len ten co treba...

Yiakubou
Příspěvky: 514
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Network amplifiers -- do 50k

Příspěvek od Yiakubou »

Mam doma PM7000N a naprosta spokojenost. Podle me to hraje tak, ze by to svou cenu obhajilo i bez streamer modulu. Kdyby se to prodavalo za 40k, myslim, ze by se nikdo nedivil. Dnes uz na streaming pouzivam Rpi + Allo DigiOne, protoze jedu na Roonu (HEOS neni nic moc na ovladani) a jako DAC mam Schiit Bifrost Multibit, ktery mi zbyl ze sluchatkove sestavy. Allo DigiOne zvuk udelalo mirne cistejsi a pouzivam to hlavne kvuli Roonu, Bifrost DAC dela zvuk o neco jemnejsi, coz mi vyhovuje, ale rozhodne to neni nijak horsi nez DAC v PM7000N. Takze kdybych nespekuloval a nemusel mit Roon, tak PM7000N uplne v pohode obstoji jako all-in-one. Z teto perspektivy dle meho nema PM7000N za cca 30k konkurenci. Posloucham na Riha Micro S Plus. A vlastne i kdyz z toho PM7000N ted pouzivam uz jen zesilovaci cast, tak zvuk se mi libi tolik, ze bych asi tezko hledal nejaky jiny integrac za 30K, klidne i bez DACu, ktery by byl nejakym pozoruhodnym zlepsenim, tak dobre to hraje. Hraje to dle meho i o maly kousek lip nez PM8006, coz je klasicky integrac za podobnou cenu a s polovinou funkci.

Advance Paris jsem slysel v jednom studiu, kdyz jsem vybiral prave takove zarizeni a nijak me to nenadchlo. Budiky pekne, ale zvukove bych to radil na uroven Yamahy R-N803D za cca 25k, ktera je take dobrou volbou v tomto segmentu, ale zvukove min. o level niz nez PM7000N.

R-N803D recenze zde: https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ha-r-n803d

Urcite super volba pro ty, co nechteji dat 5-6 tisic vic za Marantz, nebo jim vyhovuje zvuk Yamahy, nebo nechteji HEOS system (byt ten MultiCast od Yamahy taky nic moc). Ma to taky korekci dle akustiky prostoru YPAO, co Yamaha pouziva ve svych AVR, ale vzdycky kdyz jsem to zkousel, tak to bylo horsi nez v direct modu.

Dalsi volbou muze byt Bluesound PowerNode 2i: https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... wernode-2i

Ten je zvukove ze vsech variant asi nejslabsi, ale ma dle meho nejlepsi system, ostatne stejne jako ty jiz zminovane NADy s BluOS modulem, ma take HDMI vstup a je to takova hezke, lifestylove a kompaktni. Posledni dobou ale dost zdrazil na 25k, pamatuju kdy to bylo kolem 20k, tak je otazka, jestli za tu cenu jeste stoji a za 25k nebude lepsi uz ta Yamaha. Zvukove bych rekl za ano.

macher
Příspěvky: 93
Registrován: 09 črc 2014 13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Network amplifiers -- do 50k

Příspěvek od macher »

Proc je snaha do hifi davat nepouzitelne hracky? To jsme fakt tak liny?

Jako amp je to nepouzitelne. Jako DAC taky. Streamer zadna slava. K tomu vsechny problemy all-in-one reseni...

Jinak mam stejny nazor jako blesk - co krabice, to jeden ucel.

Yiakubou
Příspěvky: 514
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Network amplifiers -- do 50k

Příspěvek od Yiakubou »

Je treba si uvedomit, v jakych cenovych hladinach se pohybujeme. Ja bych chtel videt, jak nekdo posklada zesilovac + streamer + DAC za 30K, aby to hralo jako ten Marantz treba. Jasne, je to jedna krabice, neni to tak flexibilni, ale je to vyvazene cenou, kompaktnosti, jednoduchosti, atd...

macher
Příspěvky: 93
Registrován: 09 črc 2014 13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Network amplifiers -- do 50k

Příspěvek od macher »

Yiakubou, naprosto v pohode - nc400/mp250 + nuc/rpi. Toho marantze to “prehraje” tak 5x...

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Network amplifiers -- do 50k

Příspěvek od Bazi 36 »

Ty VU metry u celkově kýčovitě vypadající Paříže jsou oproti skvostům, které nabízí Yamaha, opravdu fuj. Navíc stříbrný knob hlasitosti na černém stroji ala Ford je pak už fujtajbl vyloženej! Svym způsobem mi to připomíná zesy od Harmana, což je pro mne takovej moderní prosklenej nesmysl. Ale proti gustávovi žádnej deputát...pochopitelně ;) .

macher
Příspěvky: 93
Registrován: 09 črc 2014 13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Network amplifiers -- do 50k

Příspěvek od macher »

Je to sice off topic, ale nevi nekdo proc je “in” cerny pristroj a stribrny knoflik? U AVM PA 8.3 me to taky stve...

Yiakubou
Příspěvky: 514
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Network amplifiers -- do 50k

Příspěvek od Yiakubou »

macher, ty jsi toho marantze slysel? Ja verim, ze se najde reseni, ktere bude zvukove lepsi. Ale spis pro kutily, nebude to kompaktni, otazka jak to cele bude vypadat a jakou to bude mit funkcionalitu. Pokud je absolutni prioritou zvukova kvalita, temer vzdy se najde neco, co je lepsi nez 'mainstream'. Abys ale zasel do obchodu, koupil oddelene streamer, DAC a zesilovac (nebo v libovolne kombinaci, ne vsak all-in-one) tak trvam na tom, ze tezko najdes do 30K neco, co bude lepsi nez ten PM7000N

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Network amplifiers -- do 50k

Příspěvek od blesk666 »

Ano suhlasim v tejto cene 25-30tis Kc je to pre mnohych urcite cesta. Kratkodoba vsak. Stale vsak plati ze z dlhodobejsieho hladiska povedzme +5 rokov, uz sa to moze javit aj financne inak. Vid skusenost s receivermi ktore sa v unzercii objavuju za zlomok povodnej ceny aj pomerne nove

Yiakubou
Příspěvky: 514
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Network amplifiers -- do 50k

Příspěvek od Yiakubou »

Souhlas, sam jsem toho prikladem, kdyz uz to pouzivam jenom jako zesik. Kdybych vedel o treba streamingu pres Rpi od zacatku, asi bych to resil jinak uz tehdy. Ale pro lidi, co to resit nechteji, chteji mit super zvuk a funkce v jedne krabici, neplanuji postupne upgrady sve sestavy a dlouhodobe se v tom vrtat, tak neni o cem. A zrovna PM7000N svoji kvalitu potvrzuje i tim, ze i pres svou popularitu se v inzerci objevuje pomerne vzacne a drzi si cenu.
Naposledy upravil(a) Yiakubou dne 25 pro 2020 21:11, celkem upraveno 1 x.

macher
Příspěvky: 93
Registrován: 09 črc 2014 13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Network amplifiers -- do 50k

Příspěvek od macher »

Yiakubou, ano, toho lowcost Marantze jsem slysel. Co jsem posilal neni zadne DIY, ale hromada hotovych produktu. Nema smysl jmenovat znacky, kdyz se to lisi jenom krabici... (Nord, Apolon, VT, atd a v nuc/rpi je toho nasobne vic).

Hlavne pm7100n toho moc neutahne. Regalovka + 12m^2 a minimalni naroky na zvuk dejme tomu ok, ale jsme na hifi fore, tak snad se nasledne nebudeme bavit o Sony z Tesca, ne?

Jinak Marantze mam vseobecne rad. Teply zvuk se prijemne posloucha. S SA15S2LE jsem vydrzel dlouho, stejne jako AV8805. SA10 se taky da vzhledem k cene.

macher
Příspěvky: 93
Registrován: 09 črc 2014 13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Network amplifiers -- do 50k

Příspěvek od macher »

Yiakubou, “super zvuk” a pm7100n v jedne vete se vzajemne naprosto vylucuji...

Yiakubou
Příspěvky: 514
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Network amplifiers -- do 50k

Příspěvek od Yiakubou »

No bavime se o stereo sitovych receiverech do 50K a tech zas tak moc neni a ta cenovka tomu prirozene dava i limity co se tyce zvuku. Jinak co se tyce vykonu PM7000N, ja teda nevim, ale jak jsem psal, PM7000N posloucham na sloupech Riha Micro S Plus, ktere naprosto odpovidaji cenove hladine ve ktere se pohybujeme. Posloucham v mistnosti 30m2. Koncertni hlasitosti vyplnim mistnost pri 50% hlasitosti u nahravek s vysokym DR, okolo 40 a nize u nizsiho DR. Treba ta Yamaha R-N803D, ktera ma podle specifikaci mit vyssi vykon byla tak na 70% volume, aby to odpovidalo 40% u Marantze kdyz jsem to zkousel. Takze ze by to moc netahalo, takovou zkusenost ja rozhodne nemam. Zkousel jsem to doma i na Xavian Madre Perla a to same.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host