NuPrime Evo One

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
bryston
Příspěvky: 288
Registrován: 16 srp 2018 18:02
Kontaktovat uživatele:

Re: NuPrime Evo One

Příspěvek od bryston »

BVa

Ano , to vím, o to víc mne překvapuje to měření, které u spínaných zdrojů "musí být vždy špatně". Aspoň někteří antidigitalisti, jako Dudek třeba, to slyší a kdo to neslyší je tetřev.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3073
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NuPrime Evo One

Příspěvek od kychtax »

podívej Zdeno, toto bude pro Tebe aktuální a možná Ti ušetřím nějaké peníze a energii. :)
Zkoušeli jsme Tobě známou a vlastněnou A32 i koncák pana Bunty. Viz foto.
Na mých bednách ATC SCM40.
A32 byl lepší. Grafy jsme neřešili.
Konec reportu. Ať se daří.
Přílohy
zdeny.jpg

Zdeno1
Příspěvky: 490
Registrován: 22 dub 2008 12:31
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NuPrime Evo One

Příspěvek od Zdeno1 »

kychtax
takto u mě zůstal nakonec A32, vlastnil jsem před deseti léty dva koncáky BVa, A32 zněl lépe než jeden konec BVa, rozdíl v ceně necelých 90 000,-, po zapojení dvou konců BVa jako monobloky, jsem už nebyl schopen rozeznat rozdíl.
Nechal jsem si Primare A32, vypadal lépe a pak také ta značka, tu nemá/neměl jen tak někdo. :)
Jak si A32 stojí s měřením nevím, ale poslechově byl v testu jedna ku jedné, lepší.
No jo, kdyby tak byl BVa 2x250W/8, neváhal bych s výběrem, jestli je to jen o výkonu nevím, ale jak se zdá, vliv to mít bude.

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NuPrime Evo One

Příspěvek od BVa »

bryston píše:
05 zář 2018 16:39
BVa

Ano , to vím, o to víc mne překvapuje to měření, které u spínaných zdrojů "musí být vždy špatně". Aspoň někteří antidigitalisti, jako Dudek třeba, to slyší a kdo to neslyší je tetřev.
Ale to nie je predsa pravda, iné je spínaný zdroj a iné spínaný (PWM) koniec v triede D. Benchmark je normálny lineárny (AB) koniec, napájaný spínaným zdrojom , s pracovným kmitočtom vysoko nad audiopásmom. Preto v meraniach absentujú sieťové zložky, pretože absentuje ich hlavný zdroj (sieťové trafo). Ten spínaný zdroj je ľahší (náklady pri preprave), v masovej produkcii je lacnejší, ale zase je zložitejší (vyššia pravdepodobnosť poruchy) a určite bude viac rušiť do okolia. Všetko má svoje pro aj kontra..

Zdeno 1
Je to v tomto prípade len o výkone , ostatné vlastnosti sú hlboko pod rozlíšením sluchu (pritom napr. skreslenia má A32 asi 10x vyššie..). Pri presnom zrovnaní hlasitostí (pod limitáciou slabšieho konca..) by boli sluchom nerozlíšiteľné. Inak hlasitejší = lepší (subjektívne), stačí aj rozdiel 1dB.

Zdeno1
Příspěvky: 490
Registrován: 22 dub 2008 12:31
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NuPrime Evo One

Příspěvek od Zdeno1 »

BVa
Pak to tedy vypadá tak, že je celkem jedno, jaký zesilovač a v jaké cenové kategorii si člověk koupí, rozdíly nejsme schopni zaregistrovat, je to tak?Někde tady v nějaké debatě už jsem tento verdikt zaznamenal.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NuPrime Evo One

Příspěvek od Jiri »

Zdeno1
neplatí to prý jen pro zesilovače ale i pro DACy. Porovnáváno na DIY referenčních reprosoustavách v Brně takže v HIFI nemá cenu někam postupovat "výše", je to ztráta času. :lol:

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NuPrime Evo One

Příspěvek od BVa »

Nič také ako
je celkem jedno, jaký zesilovač a v jaké cenové kategorii si člověk koupí, rozdíly nejsme schopni zaregistrovat
nepíšem, to je zbytočné generalizovanie... Nie sme schopní registrovať (sluchom..)rozdiely, ktoré sú pod hranicou rozlíšenia sluchu , tá hranica napr. pre THD skreslenie je niekde medzi 0,1%- 0,5%, pre IMD to bude iné, ale ide aj o šum a iné vlastnosti, napr. požadovaná max. hlasitosť vs. citlivosť a impedancia boxov (výkon konca..).

Zdeno1
Příspěvky: 490
Registrován: 22 dub 2008 12:31
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NuPrime Evo One

Příspěvek od Zdeno1 »

Zdá se mi, že my posluchači asi nechceme věrnou, nezkreslenou reprodukci, napadá mě příměr k fotografii, když vyleze ze zrcadlovky, je obyčejná, nezajímavá a až po nějakých těch korekcích v grafickém editoru se začne líbit, nádherné barvy, ostrost, šum je fuč atd.

bryston
Příspěvky: 288
Registrován: 16 srp 2018 18:02
Kontaktovat uživatele:

Re: NuPrime Evo One

Příspěvek od bryston »

BVa

Díky za vysvětlení.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3073
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NuPrime Evo One

Příspěvek od kychtax »

BVa píše:
06 zář 2018 11:32


Zdeno 1
Je to v tomto prípade len o výkone , ostatné vlastnosti sú hlboko pod rozlíšením sluchu (pritom napr. skreslenia má A32 asi 10x vyššie..). Pri presnom zrovnaní hlasitostí (pod limitáciou slabšieho konca..) by boli sluchom nerozlíšiteľné. Inak hlasitejší = lepší (subjektívne), stačí aj rozdiel 1dB.
jenze realita je takova, ze ty zesiky nehraly stejne uz pri cca stredni hlasitosti. Nebyli jsme myslim ani na dohled nejake limitace. :lol:

Zdeno1
Příspěvky: 490
Registrován: 22 dub 2008 12:31
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NuPrime Evo One

Příspěvek od Zdeno1 »

To je také pravda, ale zase, proč dva je lépe než jeden, co se tam dělo, že se to srovnalo?

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3073
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NuPrime Evo One

Příspěvek od kychtax »

Nic, jen mne to zajimalo. A majitele zvuk DACu. Nahore v tom kominu. Aby nedoslo k mylce mi se velmi libil a libi i ten BVa. Coz uz jsem popsal v svym vlakne.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 795
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NuPrime Evo One

Příspěvek od Lad2000 »

Zdeno1 píše:
06 zář 2018 14:47
Zdá se mi, že my posluchači asi nechceme věrnou, nezkreslenou reprodukci, napadá mě příměr k fotografii, když vyleze ze zrcadlovky, je obyčejná, nezajímavá a až po nějakých těch korekcích v grafickém editoru se začne líbit, nádherné barvy, ostrost, šum je fuč atd.
Řekl bych, že jsi tímto vystihl celou podstatu věci. *thumbs up*

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: NuPrime Evo One

Příspěvek od Ramones »

A už to NuPrime někdo déle poslouchal ???
Zatím se tady o něm moc nediskutuje.

Zdeno1
Příspěvky: 490
Registrován: 22 dub 2008 12:31
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NuPrime Evo One

Příspěvek od Zdeno1 »

Nediskutuje, to bude asi tím, myslím si, že ho nikde nemají, nedivil bych se.
Dobré však je, že se toho chytil pán Bunta a rozpovídal se, odkud jinak vzít tyto cenné informace, sice to není polopatě, ale aspoň tak, uskutečnit takový test nějakého déčka vs. BVa, jel bych hned, ověřit si, kde je skutečně ta nahá pravda.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host